1. styczeń
  2. luty
  3. marzec
  4. kwiecień
  5. maj
  6. czerwiec
  7. lipiec
  8. sierpień
  9. wrzesień
  10. październik
  11. listopad
  12. grudzień
  • 05.01.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Toruń

    Sala Koncertowa CKK Jordanki,

    AMERICAN POPS CONCERT

    Mariusz Smolij - dyrygent
    Toruńska Orkiestra Symfoniczna

    Karnawałowa zabawa w stylu "American Pops". Przeboje muzyki filmowej, teatrów muzycznych Broadwayu, jazzu i lekkiej symfoniki pióra najwybitniejszych kompozytorów amerykańskich. W programie kompozycje m.in. A. Coplanda, G. Gershwina, L. Bernsteina, C. Portera, D. Ellingtona.


  • 12.01.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Gorzów Wielkopolski

    Sala koncertowa CEA - Filharmonia Gorzowska

    Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
    Jacek Kraszewski - dyrygent

    W programie najsłynniejsze utwory rodziny Straussów, m.in.:
    Kaiser-Walzer op. 437, Plappermäulchen op. 245, Annen-Polka op.117, Banditen-Galopp op. 378, Künstlerleben op. 316, Ohne Sorgen – polka schnell op. 271, Pizzicato Polka, Tritsch-Tratsch Polka op. 214, a także walc Nad pięknym, modrym Dunajem i wiele innych.


    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    KONCERT KARNAWAŁOWY – KARNAWAŁ w FILHARMONII

    Orkiestra symfoniczna i Chór mieszany Filharmonii Łódzkiej
    Dawid Ber – przygotowanie chóru
    Paweł Przytocki – dyrygent
    Leila - Katarzyna Mackiewicz - sopran
    Nadir - Andrzej Lampert - tenor
    Zurga - Tomasz Rak - baryton
    Nurabad - Makariy Pihura - bas

    w programie:

    Georg Bizet – Poławiacze Pereł Les Pêcheurs de Perles - wersja koncertowa. Opera liryczna w 3 aktach


  • 19.01.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Gorzów Wielkopolski

    Sala Koncertowa CEA - Filharmonia Gorzowska

    Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
    Jan Walczyński - dyrygent

    Ennio Morricone - „Dobry, zły, brzydki"
    Ennio. Morricone - „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie"

    Dimitri Tiomkin - „Rio Bravo (trzy tematy)"
    Dimitri Tiomkin - „W samo południe"
    Dimitri Tiomkin - „Alamo"

    Burt Bacharach - „Butch Cassidy and the Sundance Kid"
    Jerome Moross - „The Big Country"
    Jay Livingstone - „Bonanza"
    Elmer Bernstein - „Siedmiu wspaniałych"


  • 20.01.2018 / sobota

    19.00 Koncert kameralny - Elbląg

    Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elbląg

    KLASYCZNE PRZEBOJE NA FORTEPIANY

    Rachmaninow Piano Duo w składzie:
    Arnold Gniwek – fortepian
    Daria Żurawlowa – fortepian

    W programie utwory na cztery ręce i dwa fortepiany, m.in.:

    Sergiusz Rachmaninow – Fantaisie-tableaux: I Suita na dwa fortepiany op. 5, II Suita na dwa fortepiany op. 17
    Wolfgang Amadeusz Mozart – Andante z wariacjami G-dur KV 501
    Edward Grieg – Tańce norweskie op. 35
    Franciszek Schubert – Fantazja f-moll D.940
    Johann Brahms – Tańce węgierskie (wybór)


  • 23.01.2018 / wtorek

    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    MITCH & MITCH „Visitantes Nordestinos”

    Mitch - guitars, keyboards, percussion, vocal
    Mitch - bass, percussion, vocal
    Mr. Bitch (formerly known as Mrs. Mitch) - guitars, sampler, percussion
    Reverend James Boned Mitch - drums
    Mad Mitch - saxophone, flute, percussion
    Mitch The Kid - trumpet, percussion
    Spiral Mitch - trombone, percussion
    Crackin’ Mitch - vibraphone, percussion
    Małgorzata Trzaskalik – Wyrwa, Ireneusz Wyrwa – organy barokowe i romantyczne


  • 26.01.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Lublin

    Sala Koncertowa Filharmonii Lubelskiej

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
    Szymon Nehring – fortepian
    Antoni Wit – dyrygent

    w programie:

    Sergiusz Rachmaninow – III koncert fortepianowy
    Sergiusz Rachmaninow – Tańce symfoniczne d-moll op. 30


    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala koncertowa Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

    VIVAT MOZART!

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    Joanna Kowalczyk - flet
    Mira Farkas - harfa
    Rune Bergmann - dyrygent

    w programie:

    Wolfgang Amadeus Mozart - Uwertura do opery „Czarodziejski flet” KV 620
    Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert na flet i harfę C-dur KV 299
    Wolfgang Amadeus Mozart - Symfonia nr 40 g-moll KV 550


[^]