1. styczeń
  2. luty
  3. marzec
  4. kwiecień
  5. maj
  6. czerwiec
  7. lipiec
  8. sierpień
  9. wrzesień
  10. październik
  11. listopad
  12. grudzień
  • 05.01.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Toruń

    Sala Koncertowa CKK Jordanki,

    AMERICAN POPS CONCERT

    Mariusz Smolij - dyrygent
    Toruńska Orkiestra Symfoniczna

    Karnawałowa zabawa w stylu "American Pops". Przeboje muzyki filmowej, teatrów muzycznych Broadwayu, jazzu i lekkiej symfoniki pióra najwybitniejszych kompozytorów amerykańskich. W programie kompozycje m.in. A. Coplanda, G. Gershwina, L. Bernsteina, C. Portera, D. Ellingtona.


  • 12.01.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Gorzów Wielkopolski

    Sala koncertowa CEA - Filharmonia Gorzowska

    Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
    Jacek Kraszewski - dyrygent

    W programie najsłynniejsze utwory rodziny Straussów, m.in.:
    Kaiser-Walzer op. 437, Plappermäulchen op. 245, Annen-Polka op.117, Banditen-Galopp op. 378, Künstlerleben op. 316, Ohne Sorgen – polka schnell op. 271, Pizzicato Polka, Tritsch-Tratsch Polka op. 214, a także walc Nad pięknym, modrym Dunajem i wiele innych.


    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    KONCERT KARNAWAŁOWY – KARNAWAŁ w FILHARMONII

    Orkiestra symfoniczna i Chór mieszany Filharmonii Łódzkiej
    Dawid Ber – przygotowanie chóru
    Paweł Przytocki – dyrygent
    Leila - Katarzyna Mackiewicz - sopran
    Nadir - Andrzej Lampert - tenor
    Zurga - Tomasz Rak - baryton
    Nurabad - Makariy Pihura - bas

    w programie:

    Georg Bizet – Poławiacze Pereł Les Pêcheurs de Perles - wersja koncertowa. Opera liryczna w 3 aktach


    19.00 Koncert symfoniczny - Białystok

    Sala koncertowa Opery i Filharmonii Podlaskiej, ul. Podleśna 2

    Chór i Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
    Piotr Gajewski – dyrygent
    Łukasz Kuropaczewski – gitara
    Violetta Bielecka – przygotowanie Chóru

    Samuel Barber – Uwertura „The school for Scandal”
    Joaquin Rodrigo – Concierto de Aranjuez
    Maurice Ravel – Poemat „La Valse”
    Maurice Ravel – „Dafnis i Chloe" Suita nr 2


    19.00 Koncert Symfoniczny - Kielce

    Sala Koncertowa Filharmonii Świętokrzyskiej

    Magdalena Idzik mezzosopran
    Orkiestra Symfoniczna FŚ
    Mieczysław Gawroński – dyrygent

    Najpiękniejsze tańce i arie z oper i operetek Johanna Straussa, Jacquesa Offenbacha, Poula Abrahama, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Georga Bizeta, oraz utwór wybrany w plebiscycie przez maturzystów w programie filharmonia/ostrożnie, wciąga!!! Charlesa Gounoda – muzyka baletowa z opery „Faust".


  • 19.01.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Gorzów Wielkopolski

    Sala Koncertowa CEA - Filharmonia Gorzowska

    Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
    Jan Walczyński - dyrygent

    Ennio Morricone - „Dobry, zły, brzydki"
    Ennio. Morricone - „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie"

    Dimitri Tiomkin - „Rio Bravo (trzy tematy)"
    Dimitri Tiomkin - „W samo południe"
    Dimitri Tiomkin - „Alamo"

    Burt Bacharach - „Butch Cassidy and the Sundance Kid"
    Jerome Moross - „The Big Country"
    Jay Livingstone - „Bonanza"
    Elmer Bernstein - „Siedmiu wspaniałych"


    19.00 Koncert kameralny - Białystok

    Sala koncertowa Opery i Filharmonii Podlaskiej, ul. Podleśna 2

    KONCERT KAMERALNY

    Karl Leister – klarnet
    Krzysztof Grzybowski – klarnet
    Triantafyllos Liotis – fortepian

    Feliks Mendelssohn-Bartholdy – Konzertstück nr 1 f-moll op. 113 na dwa klarnety i fortepian
    Franciszek Schubert – 4 pieśni ze zbioru 6 Lieder für Klarinette und Klavier
    Bernhard Henri Crusell – Andante and Allegro vivace na dwa klarnety i fortepian
    Robert Schumann – Fantasiestücke op. 73 na klarnet i fortepian
    Franciszek Liszt – Franz Schubert – Liedtranskriptionen Gretchen am Spinnrade, Ständchen von Shakespeare, Erlkönig
    Feliks Mendelssohn-Bartholdy – 2 Gesangs-Duette
    Feliks Mendelssohn-Bartholdy – Konzertstück nr 2 d-moll op. 114 na dwa klarnety i fortepian


  • 20.01.2018 / sobota

    19.00 Koncert kameralny - Elbląg

    Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elbląg

    KLASYCZNE PRZEBOJE NA FORTEPIANY

    Rachmaninow Piano Duo w składzie:
    Arnold Gniwek – fortepian
    Daria Żurawlowa – fortepian

    W programie utwory na cztery ręce i dwa fortepiany, m.in.:

    Sergiusz Rachmaninow – Fantaisie-tableaux: I Suita na dwa fortepiany op. 5, II Suita na dwa fortepiany op. 17
    Wolfgang Amadeusz Mozart – Andante z wariacjami G-dur KV 501
    Edward Grieg – Tańce norweskie op. 35
    Franciszek Schubert – Fantazja f-moll D.940
    Johann Brahms – Tańce węgierskie (wybór)


  • 23.01.2018 / wtorek

    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    MITCH & MITCH „Visitantes Nordestinos”

    Mitch - guitars, keyboards, percussion, vocal
    Mitch - bass, percussion, vocal
    Mr. Bitch (formerly known as Mrs. Mitch) - guitars, sampler, percussion
    Reverend James Boned Mitch - drums
    Mad Mitch - saxophone, flute, percussion
    Mitch The Kid - trumpet, percussion
    Spiral Mitch - trombone, percussion
    Crackin’ Mitch - vibraphone, percussion
    Małgorzata Trzaskalik – Wyrwa, Ireneusz Wyrwa – organy barokowe i romantyczne


  • 26.01.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Lublin

    Sala Koncertowa Filharmonii Lubelskiej

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
    Szymon Nehring – fortepian
    Antoni Wit – dyrygent

    w programie:

    Sergiusz Rachmaninow – III koncert fortepianowy
    Sergiusz Rachmaninow – Tańce symfoniczne d-moll op. 30


    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala koncertowa Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

    VIVAT MOZART!

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    Joanna Kowalczyk - flet
    Mira Farkas - harfa
    Rune Bergmann - dyrygent

    w programie:

    Wolfgang Amadeus Mozart - Uwertura do opery „Czarodziejski flet” KV 620
    Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert na flet i harfę C-dur KV 299
    Wolfgang Amadeus Mozart - Symfonia nr 40 g-moll KV 550


    19.00 Koncert symfoniczny - Białystok

    Duża scena Opery i Filharmonii Podlaskiej, ul. Odeska 1

    MUZYKA FILMOWA

    Chór i Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
    Maciej Sztor – dyrygent

    John Williams - Temat z filmu „Szczęki: Rekin"
    John Williams - Suita z muzyki do filmu „Park Jurajski"
    Trevor Jones - Suita z muzyki do filmu „Ostatni Mohikanin"
    Hans Zimmer - I Suita z muzyki do filmu „Gladiator"



    (II część koncertu z chórem)
    Hans Zimmer - II Suita z muzyki do filmu „Gladiator"
    Vangelis - Temat z filmu „1492: Wyprawa Do Raju"
    Hans Zimmer - Muzyka z filmu „Król Artur"
    James Horner - Muzyka z filmu „Waleczne Serce"
    Howard Shore - Suita z muzyki do filmu „Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia"
    Harry Gregson-Williams - Suita z muzyki do filmu „Opowieści z Narnii: Książę Caspian"
    Hans Zimmer - Muzyka z filmu „Piraci Z Karaibów: Na Nieznanych Wodach"


    19.00 Koncert symfoniczny - Kielce

    Sala Koncertowa Filharmonii Świętokrzyskiej

    KANON POLIHYMNII

    Krzysztof Meisinger- gitara
    Orkiestra Symfoniczna FŚ
    Marek Wroniszewski- dyrygent

    Giuseppe Verdi - Uwertura do opery „Moc przeznaczenia"
    Joaquin Rodrigo - Fantazja dla szlachcica na gitarę i orkiestrę
    Dymitr Szostakowicz- I Symfonia f-moll op. 10 - utwór wybrany w plebiscycie „filharmonia, ostrożnie – wciąga"


[^]