1. styczeń
  2. luty
  3. marzec
  4. kwiecień
  5. maj
  6. czerwiec
  7. lipiec
  8. sierpień
  9. wrzesień
  10. październik
  11. listopad
  12. grudzień
  • 02.03.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Toruń

    Sala Koncertowa CKK Jordanki

    OBRAZKI Z WYSTAWY

    Mariusz Smolij - dyrygent
    Toruńska Orkiestra Symfoniczna

    w programie:

    Leonard Bernstein - Trzy Tańce z „On the Town",
    Moderst Mussorgski - „Obrazki z wystawy"


    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    Orkiestra symfoniczna Filharmonii Łódzkiej
    Wojciech Rajski – dyrygent
    Katarzyna Budnik-Gałązka – altówka
    Maciej Łabecki – skrzypce

    w programie:

    W. A. Mozart – Divertimento F-dur KV 138
    W. A. Mozart – Symfonia koncertująca Es-dur KV 364 na skrzypce i altówkę solo
    R. Schumann – IV Symfonia d-moll op. 120


    19.00 Koncert symfoniczny - Białystok

    Sala koncertowa Opery i Filharmonii Podlaskiej, ul. Podleśna 2

    WIECZÓR SERENAD

    Orkiestra smyczkowa Opery i Filharmonii Podlaskiej
    Jan Stanienda – skrzypce, prowadzenie orkiestry

    Anton Dworzak – Serenada E-dur na orkiestrę smyczkową op. 22
    Franciszek Schubert – Rondo A dur D 438 na skrzypce i orkiestrę smyczkową
    Edward Elgar – Serenada e-moll na orkiestrę smyczkową op. 20
    Piotr Czajkowski – Serenada na orkiestrę smyczkową C-dur op. 48


    19.00 Koncert symfoniczny - Kielce

    Sala Koncertowa Filharmonii Świętokrzyskiej

    WIECZÓR Z KLASYKĄ

    Jan Lewandowski - wiolonczela
    Orkiestra Symfoniczna FŚ
    Zbigniew Goncerzewicz - dyrygent

    Karol Kurpiński - Uwertura do opery Zamek na Czorsztynie
    Józef Haydn - Koncert wiolonczelowy nr 2 D-dur
    Wolfgang Amadeusz Mozart - Symfonia C-dur nr 36 KV 425 „Linzka”


  • 08.03.2018 / czwartek

    18.00 Koncert kameralny - Elbląg

    Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

    MAJOWY VIVALDI

    Jan Stanieda – skrzypce, prowadzenie
    Elbląska Orkiestra Kameralna

    W programie m.in.:

    Antonio Vivaldi – Koncert na dwoje skrzypiec a-moll op. 3 nr 8,
    Antonio Vivaldi - Koncert na dwoje skrzypiec A-dur,
    Antonio Vivaldi - Koncert na troje skrzypiec F-dur,
    Antonio Vivaldi - Koncert na czworo skrzypiec h-moll,
    Antonio Vivaldi - Koncert na dwoje skrzypiec i wiolonczelę d-moll op. 3 nr 11


  • 09.03.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Gorzów Wielkopolski

    Sala Koncertowa CEA - Filharmonia Gorzowska

    Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
    Zygmunt Rychert - dyrygent
    Katarzyna Duda - skrzypce

    Gioacchino Rossini - Uwertura do opery „Cyrulik sewilski"
    Niccolo Paganini - Koncert skrzypcowy nr 2 op. 7 h-moll
    Piotr Czajkowski - Symfonia Manfred op. 58


    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala koncertowa Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

    GERSHWIN | BERNSTEIN

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    Wayne Marshall - fortepian, dyrygent

    w programie:

    George Gershwin - „Strike up the Band Overture"
    George Gershwin - „Rhapsody in Blue"
    George Gershwin - „American in Paris"
    Leonard Bernstein - „Candide Overture"
    „West Side Story Symphonic dances"


  • 16.03.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Opole

    Sala koncertowa Filharmonii Opolskiej

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej
    Przemysław Neumann – dyrygent
    Marcin Zdunik – wiolonczela

    w programie:

    Johannes Brahms – „Uwertura tragiczna” op. 81
    Robert Schumann – Koncert wiolonczelowy a-moll op. 129
    Witold Maliszewski – I Symfonia g-moll op. 8


    19.00 Koncert symfoniczny - Białystok

    Sala koncertowa Opery i Filharmonii Podlaskiej, ul. Podleśna 2

    Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
    Paweł Przytocki – dyrygent
    Tomasz Strahl – wiolonczela

    Robert Schumann – Koncert wiolonczelowy
    Anton Bruckner – VI Symfonia A-dur


  • 17.03.2018 / sobota

    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    KONCERT MUZYKI DAWNEJ, SPLENDOR i BLASK BAROKU

    Zbigniew Pilch – skrzypce/dyrygent
    Międzyuczelniana Orkiestra Barokowa

    w programie:

    Jean Philip. Rameau – Suita z tragedii lirycznej „Les Boréades"
    Antonio Vivaldi – Concerto Per l’Orchestra de Dresda g-dmoll RV 577
    Johan Helmich. Roman – Suita z Drottningholmsmusiken
    Jerzy Fryderyk Haendel – Muzyka Ogni Sztucznych HWV 351 Music for Royal Fireworks


  • 18.03.2018 / niedziela

    17.00 Koncert symfoniczny - Lublin

    Sala Koncertowa Filharmonii Lubelskiej

    JÓZEFINKI NA PIĘCIOLINII

    Zespół Muzyki Dawnej Konfraternia Caper Lublinensis
    Przemysław Fiugajski – dyrygent

    Program:

    Joseph Haydn - Symfonia nr 6 „Poranek”
    Joseph Haydn - Symfonia nr 7 „Południe”
    Joseph Haydn - Symfonia nr 8 „Wieczór”


  • 23.03.2018 / piątek

    19.00 Koncert pasyjny - Lublin

    Sala Koncertowa Filharmonii Lubelskiej

    Zespół Muzyki Dawnej Konfraternia Caper Lublinensis
    Marta Boberska – sopran
    Dorota Lachowicz - alt
    Przemysław Fiugajski – dyrygent

    w programie:

    Antonio Vivaldi - Concerto f - moll na smyczki i bc RV 143
    Antonio Vivaldi - Sinfonia h-moll Al santo sepolcoro na smyczki RV 169
    Giovanni Battista Pergolesi - Stabat mater


    19.00 Koncert symfoniczny - Toruń

    Sala Koncertowa CKK Jordanki

    SYMFONICZNE PRZYWITANIE WIOSNY

    Cornelia Von Kerssenbrock - dyrygent
    Toruńska Orkiestra Symfoniczna

    w programie:

    Robert Schumann - Symfonia #1 „Wiosenna"
    Feliks Bartholdy-Mendelssohn: Pieśń Wiosenna


    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala koncertowa Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

    ARMENIA

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    Narek Hakhnazaryan - wiolonczela
    Tigran Akhnazaryan - dyrygent

    w programie:

    Avet Terterian - Symfonia nr 3
    Edward Mirzoyan - „Shushanik"
    Aram Khachaturian - Concert-Rhapsody for cello and orchestra
    Aram Khachaturian - Eghina variations & Bacchanaly (from ballet Spartacus)
    Aram Khachaturian - Adagio of Spartacus & Frigia
    Aram Khachaturian - Sabre dance (from ballet Gayane)


    19.00 Koncert symfoniczny - Białystok

    Sala koncertowa Opery i Filharmonii Podlaskiej, ul. Podleśna 2

    Chór i Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
    Mykoła Diadiura – dyrygent
    Marcelina Beucher – sopran
    Anna Lubańska – alt
    Paweł Brożek – tenor
    Remigiusz Łukomski – bas
    Violetta Bielecka – przygotowanie Chóru

    Anton Dworzak – Stabat Mater op. 58


  • 24.03.2018 / sobota

    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    KONCERT PASYJNY

    Orkiestra symfoniczna Filharmonii Łódzkiej
    Żeńska część Chóru mieszanego Filharmonii Łódzkiej
    Dawid Ber – przygotowanie chóru
    Paweł Przytocki – dyrygent
    Katarzyna Hołysz – Kundry - sopran
    Thomas Mohr – Parsifal - tenor
    Adam Krużel – Klingsor - baryton

    w programie:

    Ryszard Wagner – Parsifal – II akt. Misterium sceniczne - wykonanie koncertowe


[^]