1. styczeń
  2. luty
  3. marzec
  4. kwiecień
  5. maj
  6. czerwiec
  7. lipiec
  8. sierpień
  9. wrzesień
  10. październik
  11. listopad
  12. grudzień
  • 11.05.2018 / piątek

    19.00 Koncert Symfoniczny - Lublin

    Sala Koncertowa Filharmonii Lubelskiej

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
    Agata Kruszewska - perkusja
    Krzysztof Książek - fortepian
    Karolina Mikołajczyk - skrzypce
    Iwo Jedynecki - akordeon
    Piotr Wajrak - dyrygent

    Program:

    M. Błażewicz - Koncert podwójny na skrzypce, akordeon i orkiestrę
    Z. Bargielski - Koncert na fortepian, perkusję i orkiestrę
    J. S. Bach - L. Berio - Contrapunctus XIX


    19.00 Koncert symfoniczny - Toruń

    Sala Koncertowa CKK Jordanki

    PROBALTICA

    O. Weder - dyrygent
    Svetlana Andreeva


    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala koncertowa Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

    SCHNITTKE

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    Nicholas Milton dyrygent

    w programie:
    Alfred Schnittke muzyka do filmów:

    CLOWNS AND CHILDREN (1976)
    THE STORY OF AN UNKNOWN ACTOR (1976)
    THE WALTZ (1969)
    THE COMMISSAR (1967/87)
    THE ADVENTURES OF A DENTIST (1965)


    19.00 Koncert symfoniczny - Białystok

    Sala koncertowa Opery i Filharmonii Podlaskiej, ul. Podleśna 2

    Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
    Robert Kabara – dyrygent
    Stanisław Kuk – skrzypce
    Rafał Dudzik – skrzypce

    Jerzy Filip Telemann – Suita G-dur (Don Kichot)
    Antonio Vivaldi - Cztery pory roku


  • 12.05.2018 / sobota

    19.00 Koncert kameralny - Elbląg

    Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

    W rocznicę śmierci Marszałka - wieczór pieśni polskich

    Jakub Chrenowicz – dyrygent
    Bellezza Opera Trio w składzie:
    Agnieszka Adamczak-Hutek – sopran
    Marcin Hutek – baryton
    Mikołaj Adamczak – tenor
    Paweł Mazur – fortepian
    Elbląska Orkiestra Kameralna

    W programie cenione dzieła polskich kompozytorów m.in. F. Chopina, S. Moniuszki, M. Karłowicza, K. Szymanowskiego, T. Bairda


  • 18.05.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Gorzów Wielkopolski

    Sala Koncertowa CEA - Filharmonia Gorzowska

    Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
    Mirosław Błaszczyk - dyrygent
    Jarosław Żołnierczyk - skrzypce

    Anton Dworzak - VIII Symfonia G-dur op. 88
    Antonio Vivaldi - Cztery pory roku


    19.00 Koncert symfoniczny - Opole

    Sala koncertowa Filharmonii Opolskiej

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej
    Kai Bumann – dyrygent

    HERBERT PIANO TRIO
    Joanna Kreft – skrzypce
    Dominik Płociński – wiolonczela
    Bartłomiej Wezner – fortepian

    w programie:
    Wolfgang Amadeus Mozart – Uwertura do opery „Cosi fan tutte”
    Ludwig van Beethoven – Koncert potrójny C-dur op. 56
    Franz Schubert – III Symfonia D-dur


  • 25.05.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Gorzów Wielkopolski

    Sala Koncertowa CEA - Filharmonia Gorzowska

    Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
    Richard Zieliński - dyrygent
    Lance Drege - kotły

    Morton Gould - „American Salute"
    Luis Larsen - „Forward"
    John Mackey - „Redline Tango"
    Aaron. Copland - „Appalachian Spring Suite"
    Jerod Impichchaachaaha' tate - „Hymn" (Native American – Chickasaw Tribe)
    Michael Daugherty - „Raise the Roof"


    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    Orkiestra symfoniczna Filharmonii Łódzkiej
    Marek Pijarowski – dyrygent
    Marian Lapsansky – fortepian

    w programie:

    Gioacchino Rossini – Uwertura do opery „Wilhelm Tell”
    Wolfgang Amadeusz Mozart – Koncert fortepianowy A-dur KV 466
    Maurycy Ravel – Alborada del Grazioso
    Ottorino Respighi – Święta Rzymskie Feste Romane P. 157


    19.00 Koncert symfoniczny - Opole

    Sala koncertowa Filharmonii Opolskiej

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej
    Przemysław Neumann – dyrygent
    Rafał Łuszczewski – fortepian

    w programie:

    Stanisław Moniuszko – Uwertura do opery „Flis”
    Edward Grieg – Koncert fortepianowy a-moll op. 16
    Anton Dworzak – IX Symfonia e-moll op. 95 „Z nowego świata”


    19.00 Koncert symfoniczny - Białystok

    Sala koncertowa Opery i Filharmonii Podlaskiej, ul. Podleśna 2

    Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
    Maciej Koczur /laureat I nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Dyrygentów, Białystok 2016/ – dyrygent
    Łukasz Dyczko – saksofon

    Astro Piazzola – Le Grand Tango
    Andre Waignein – Rapsodia na saksofon i orkiestrę
    Jan Sibelius – V Symfonia D-dur op. 35


[^]