1. styczeń
  2. luty
  3. marzec
  4. kwiecień
  5. maj
  6. czerwiec
  7. lipiec
  8. sierpień
  9. wrzesień
  10. październik
  11. listopad
  12. grudzień
  • 03.11.2017 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Toruń

    Sala Koncertowa CKK Jordanki

    Daniel Olbrychski - narrator
    Chór ZSM w Toruniu - (przygotowanie chóru - Renata Szerafin-Wójtowicz)
    Mariusz Smolij - dyrygent
    Toruńska Orkiestra Symfoniczna

    W programie:
    Feliks Mendelssohn-Bartholdy – V Symfonia D-dur „Reformacyjna” op. 107
    Feliks Mendelssohn-Bartholdy - Sen nocy letniej op. 21 i op. 61


  • 04.11.2017 / sobota

    19.00 Koncert symfoniczny - Gorzów Wielkopolski

    Sala koncertowa CEA - Filharmonia Gorzowska

    Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
    Jacek Kraszewski - dyrygent

    Anna Choczaj - sopran
    Justyna Ołów - mezzosopran
    Emil Ławecki - tenor
    Leszek Holec - bas

    Chór Akademii Sztuki w Szczecinie
    Barbara Halec - przygotowanie chóru
    Chór Akademii Muzycznej w Bydgoszczy
    Janusz Stanecki - przygotowanie chóru

    Wolfgang Amadeusz Mozart - Requiem d-moll KV 626


  • 10.11.2017 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala koncertowa Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

    Lutosławski | Dworzak

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    Joshua Roman - wiolonczela
    Daniel Smith - dyrygent

    w programie:

    Witold Lutosławski - Koncert wiolonczelowy
    Anton Dworzak - Symfonia nr 9 e-moll op. 95 „Z Nowego Świata”


  • 13.11.2017 / poniedziałek

    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    MŁODA POLSKA FILHARMONIA

    Orkiestra symfoniczna Młodej Polskiej Filharmonii
    Adam Klocek – dyrygent
    Aleksander Dębicz – fortepian
    Celina Kotz – skrzypce
    Roman Spitzer – altówka
    Zuzanna Sosnowska – wiolonczela

    w programie:

    Georg Teleman – Koncert na altówkę i orkiestrę G-dur
    Ludwik van Beethoven – Koncert potrójny C-dur op. 56 na skrzypce, wiolonczelę i fortepian
    Karol Kurpiński – Uwertura do opery „Aleksander i Apelles”
    Ludwik van Beethoven – VII Symfonia A-dur op. 92


  • 17.11.2017 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Kielce

    Sala koncertowa Filharmonii Świętokrzyskiej

    FELIKS NOWOWIEJSKI – PORTRET KOMPOZYTORA

    Renata Urbanek-Fliśnik - skrzypce
    Jan Czaja - wiolonczela
    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej
    Jerzy Kosek - dyrygent

    Beata Młynarczyk - prowadzenie koncertu

    Feliks Nowowiejski:
    Uwertura do baletu „Król wichrów (Tatry) op. 37
    Koncert wiolonczelowy op. 55
    Uwertura „Swaty polskie op. 6
    Legenda op. 32 na skrzypce i orkiestrę
    W zaklętym mieście Wineta – uwertura do opery '„Legenda Bałtyku

    W programie koncertu znajdą się utwory niezwykle rzadko wykonywane w filharmoniach. Zapomniane uwertury – baletowa i operowa – zasługują na to, by stać się samodzielnymi dziełami należącymi do kanonu repertuarowego orkiestr polskich i zagranicznych. Podobnie skrzypcowa miniatura pt. Legenda czy Koncert wiolonczelowy, który zostanie wykonany w oparciu o nowe, specjalnie przygotowane materiały orkiestrowe udostępnione przez Towarzystwo im. Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu.


    19.00 Koncert symfoniczny - Gorzów Wielkopolski

    Sala koncertowa CEA - Filharmonia Gorzowska

    Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
    Ryszard Zimak - dyrygent
    Janusz Wawrowski - skrzypce

    Ludwik van Beethoven - Uwertura do baletu „Twory Prometeusza" op. 43
    Max Bruch - Koncert skrzypcowy g-moll op. 26 nr 1
    Ludwik van Beethoven - II symfonia D-dur op. 36


    19.00 Koncert symfoniczny - Lublin

    Sala koncertowa Filharmonii Lubelskiej

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
    Ignacy Lisiecki – fortepian
    Ken Takaseki – dyrygent

    w programie:
    Johan Brahms - I Koncert fortepianowy d-moll, op. 15
    Piotr Czajkowski - IV Symfonia f -moll, op.36


    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala koncertowa Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

    Młynarski | Bruckner

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    Jakub Jakowicz – skrzypce
    Jacek Kaspszyk – dyrygent

    w programie:

    Emil Młynarski - Koncert skrzypcowy nr 2 D-dur op. 16
    Anton Bruckner - Symfonia nr 9 d-moll


  • 24.11.2017 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Kielce

    Sala koncertowa Filharmonii Świętokrzyskiej,

    WIECZÓR KLASYKÓW

    Krzysztof Jakowicz - skrzypce
    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej
    Jesus Medina (Meksyk) - dyrygent

    Ludwik van Beethoven - Uwertura „Egmont" op. 84
    Ludwik van Beethoven - Koncert skrzypcowy D-dur op. 61
    Józef Haydn - 104. Symfonia D-dur „Londyńska"


    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    KONCERT ORATORYJNY „Karol Szymanowski in Memoriam” – 80. Rocznica śmierci kompozytora

    Orkiestra symfoniczna i Chór Mieszany Filharmonii Łódzkiej
    Łukasz Borowicz – dyrygent
    Dawid Ber – przygotowanie chóru
    Aleksandra Zamojska – sopran
    Ewa Marciniec – alt
    Leszek Skrla - baryton

    w programie:

    Karol Szymanowski – Veni Creator op. 57
    Andrzej Panufnik – Sinfonia Sacra – III Symfonia na orkiestrę
    Karol Szymanowski – Litania do Marii Panny op. 59
    Karol Szymanowski – Stabat Mater op. 53


  • 25.11.2017 / sobota

    19.00 Koncert symfoniczny - Gorzów Wielkopolski

    Sala koncertowa CEA - Filharmonia Gorzowska

    Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
    Zespół Dagadana
    Daga – Dagmara Gregorowicz - wokal, elektronika
    Dana – Bogdana Vynnytska - wokal, instrumenty klawiszowe
    Mikołaj Pospieszalski - wokal, gitara basowa, kontrabas, skrzypce
    Piotr Budniak - perkusja

    Opracowania muzyki ludowej i tradycyjnej:
    Dagmara Gregorowicz, Bartosz Mikołaj Nazaruk, Mikołaj Pospieszalski, Bogdana Vynnytska


  • 29.11.2017 / środa

    19.00 Koncert kameralny - Elbląg

    Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

    EKSPRESJA MUZYKI

    Rafał Janiak – dyrygent
    Rafał Grząka – akordeon
    Øystein Baadsvik – tuba
    Elbląska Orkiestra Kameralna

    W programie m.in.:
    Tomasz Opałka – Koncert na akordeon i orkiestrę smyczkową- PRAWYKONANIE oraz utwory na tubę i orkiestrę smyczkową

    Koncert zostanie poprzedzony otwartą próbą generalną, dostępną dla publiczności, oraz spotkaniem z kompozytorem i wykonawcami oraz konferencją prasową.

    „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolekcje” – priorytet „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca


    19.00 Koncert symfoniczny - Kielce

    Sala Koncertowa Filharmonii Świętokrzyskiej,

    ESTRADA MŁODYCH, POLSKA MUZYKA FILMOWA

    Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Łodzi
    Marcin Wolniewski - dyrygent

    W programie muzyka W. Kilara, P. Marczewskiego i P. Hertla m.in. z filmów Ziemia obiecana, Daleko od szosy, Znachor, Wakacje z duchami, Zemsta, Pan Tadeusz


[^]