1. styczeń
  2. luty
  3. marzec
  4. kwiecień
  5. maj
  6. czerwiec
  7. lipiec
  8. sierpień
  9. wrzesień
  10. październik
  11. listopad
  12. grudzień
  • 06.04.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Toruń

    Sala Koncertowa CKK Jordanki,

    POLSKIE GLOSY - Festiwal Polskiej Muzyki Współczesnej

    Szymon Bywalec - dyrygent
    Michał Szymanowski - fortepian

    w programie:
    Włodek Pawlik - Koncert Fortepianowy nr 2


    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    „Dźwięk i obraz – Amerykańskie pejzaże”

    Orkiestra symfoniczna Filharmonii Łódzkiej
    Mariusz Smolij – dyrygent
    Nicholas Bardonnay – autor projekcji
    Westwater Photochorography

    w programie:

    Leonard Bernstein – Divertimento for Orchestra
    Ferde Grofé – „Grand Canyon Suite"
    Gustaw Mahler – Adagietto z V Symfonii cis-moll
    Aaron Copland – 4 Epizody taneczne z baletu „Rodeo"


    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala koncertowa Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

    RACHMANINOW | SZOSTAKOWICZ

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    Sergey Babayan fortepian
    Thomas Sanderling dyrygent

    w programie:

    Sergiej Rachmaninov - Koncert Fortepianowy nr 2
    Dymitr Szostakowicz - Symfonia nr 11


    19.00 Koncert kameralny - Białystok

    Sala koncertowa Opery i Filharmonii Podlaskiej, ul. Podleśna 2

    KONCERT KAMERALNY

    Ewa Vesin - sopran
    Trio fortepianowe Lontano
    Anna Kamińska – fortepian
    Paweł Polak – skrzypce
    Grzegorz Vytlacil – wiolonczela

    Dymitr Szostakowicz – Trio fortepianowe nr 1 c-moll op. 8
    Dymitr Szostakowicz – 7 wierszy A. Błoka op. 127 na sopran i trio fortepianowe
    Mieczysław Weinberg – Trio fortepianowe op. 24


  • 12.04.2018 / czwartek

    19.00 Koncert kameralny - Elbląg

    Sala Koncertowa Ratusza Staromiejskiego w Elblągu

    Vivaldi kontra Piazzolla

    Mariusz Patyra – skrzypce
    Marek Moś – dyrygent
    Elbląska Orkiestra Kameralna

    w programie m.in.:

    Antonio Vivaldi – „Cztery pory roku"
    Astor Piazzolla – „Cztery pory roku w Buenos Aires"


  • 13.04.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala koncertowa Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

    SYMPHONIC KLEZMER

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    David Orlowsky Trio:
    David Orlowsky - klarnet
    Jens-Uwe Popp - gitara
    Florian Dohrmann - kontrabas
    Enrique Ugarte - dyrygent


  • 20.04.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Gorzów Wielkopolski

    Sala Koncertowa CEA - Filharmonia Gorzowska

    Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
    Stanisław Krawczyński - dyrygent
    Agnieszka Kaczmarek-Bialic - harfa
    Marek Mleczko - obój

    Anton Dworzak - Serenada d-moll na 10 instrumentów dętych, wiolonczelę i kontrabas op. 44
    Witold Lutosławski - Koncert podwójny na obój, harfę i orkiestrę kameralną
    Ludwik van Beethoven - VI symfonia F-dur op. 68 „Pastoralna"


    19.00 Koncert symfoniczny - Lublin

    Sala Koncertowa Filharmonii Lubelskiej

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
    Janusz Olejniczak - fortepian
    Katarzyna Duda - skrzypce
    Zygmunt Rychert - dyrygent

    w programie:

    Mikołaj Hertel - Jasnowidzący z Lublina (Światowe prawykonanie)
    Henryk Wieniawski – Fantazja na tematy z opery „Faust” Gounoda op.20
    Pablo de Sarasate - Fantazja na tematy z opery Carmen op. 25


    19.00 Koncert symfoniczny - Toruń

    Sala Koncertowa CKK Jordanki

    MUZYKA I OBRAZ

    Brian Schembri - dyrygent
    Albrecht Menzel - skrzypce

    Ludwik van Beethoven - Symfonia Pastoralna (z prezentacja prac plastycznych uczniów szkół średnich);
    Johannes Brahms - Koncert skrzypcowy


    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    Orkiestra symfoniczna Filharmonii Łódzkiej
    Piotr Sułkowski – dyrygent
    Bomsori Kim - skrzypce

    w programie:

    Piotr Czajkowski – Koncert skrzypcowy D-dur op. 35
    Piotr Czajkowski – V Symfonia e-moll op. 64


    19.00 Koncert symfoniczny - Opole

    Sala koncertowa Filharmonii Opolskiej

    STREFA GWIAZD

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej
    Przemysław Neumann – dyrygent
    Veriko Tchumburidze – skrzypce – laureatka I nagrody XV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu

    w programie:

    Karol Kurpiński – Uwertura do opery „Pałac Lucypera”
    Ludwig van Beethoven – Koncert skrzypcowy D-dur op. 61
    Ludwig van Beethoven – III Symfonia Es-dur op. 55 „Eroica”


    19.00 Koncert symfoniczny - Białystok

    Sala koncertowa Opery i Filharmonii Podlaskiej, ul. Podleśna 2

    Koncert Dyplomantów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina
    Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego W Białymstoku

    Orkiestra Opery I Filharmonii Podlaskiej
    Maciej Tomasiewicz – Dyrygent


  • 27.04.2018 / piątek

    19.00 Koncert Symfoniczny - Gorzów Wielkopolski

    Sala Koncertowa CEA - Filharmonia Gorzowska

    Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej (smyczki)
    Stefan Gąsieniec - fortepian, prowadzenie orkiestry
    Tomasz Stockinger - konferansjer

    K. Dębski - Cantabile
    W. Szpilman - Temat muzyczny z czołówki programu telewizyjnego W starym kinie
    F. Chopin - Nokturn cis-moll z filmu Pianista (reż. Roman Polański)
    S. Joplin - Ragtime Elite Syncopations
    W. Kazanecki - Temat muzyczny z serialu Dom (reż. Jan Łomnicki)
    Walc z filmu Noce i dnie (reż. Jerzy Antczak)
    S. Joplin - Ragtime The Easy Winners
    G. Gershwin - Summertime z opery Porgy and Bess
    W. Korcz - Temat z filmu Lata dwudzieste – lata trzydzieste (reż. Janusz Rzeszewski)
    M. Gąsieniec - Tango z filmu Strachy (reż. Stanisław Lenartowicz)
    M. Gąsieniec -Taniec hiszpański z filmu Strachy
    W. Kilar - Walc z filmu Trędowata (reż. Jerzy Hoffman)
    S. Joplin - Ragtime The Entertainer z filmu Żądło (reż. George Roy Hill)


    19.00 Koncert Symfoniczny - Lublin

    Sala Koncertowa Filharmonii Lubelskiej

    Retoryka w muzyce baroku

    Zespół Muzyki Dawnej Konfraternia Caper Lublinensis
    Robert Bachara – skrzypce, prowadzenie
    Elżbieta Matyaszewska – wprowadzenie do koncertu

    Program:

    H. Biber - Sonata Representativa
    A. Vivaldi - Pory roku


    19.00 Koncert symfoniczny - Toruń

    Sala Koncertowa CKK Jordanki

    SILY NATURY (Prezentacja multimedialna)

    M. Smolij - dyrygent
    Toruńska Orkiestra Symfoniczna

    F. Grofe - Grand Canyon,
    A. Copland - Suita z baletu Rodeo,
    G. Mahler - Adagietto z Symfonii No. 5


    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala koncertowa Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

    RAVEL

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    Rozalia Kierc - fortepian
    Rune Bergmann - dyrygent

    w programie:

    Maurice Ravel - La valse
    Maurice Ravel - Bolero
    Maurice Ravel - Koncert fortepianowy G-dur


    19.00 Koncert symfoniczny - Białystok

    Sala koncertowa Opery i Filharmonii Podlaskiej, ul. Podleśna 2

    Orkiestra Opery I Filharmonii Podlaskiej
    Laureat X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga, Katowice 2017
    Mariusz Patyra – skrzypce

    Eduard Lalo – Symfonia hiszpańska d-moll op. 21
    Johannes Brahms – III Symfonia F-dur op. 90


[^]