1. styczeń
  2. luty
  3. marzec
  4. kwiecień
  5. maj
  6. czerwiec
  7. lipiec
  8. sierpień
  9. wrzesień
  10. październik
  11. listopad
  12. grudzień
  • 01.12.2017 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    Konieczny? …Koniecznie! – 80. Urodziny Zygmunta Koniecznego

    Orkiestra symfoniczna Filharmonii Łódzkiej
    Paweł Przytocki – dyrygent
    Agata Zubel – śpiew
    Bartłomiej Wąsik – fortepian
    Cezary Duchnowski – instrumenty elektroniczne /opracowanie na orkiestrę
    Andrzej Bauer – wiolonczela

    w programie:

    Przychodzimy Odchodzimy (sł. J. Jęczmyk); Groszki i róże (sł. J. Kacper, H. Rostworowski)
    Grande Valse Brillante (sł. J. Tuwim); Tomaszów (sł. J. Tuwim); Deszcze (sł. K. K. Baczyński)
    temat z filmu Jasminum (reż. J. J. Kolski); Pocałunki (sł. M. Pawlikowska-Jasnorzewska)
    Oczy tej małej (sł. A. Osiecka); Taki Pejzaż (sł. A. Szmidt); walc z filmu Pornografia (reż. J. J. Kolski), Ktokolwiek (sł. Kazimierz Wierzyński); Ta nasza młodość (sł. T. Śliwiak); Czarne Anioły (sł. W. Dymny), Karuzela z Madonnami (sł. Miron Białoszewski)


    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala koncertowa Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

    MAHLER 7

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    Rune Bergmann - dyrygent

    w programie:

    Gustaw Mahler - Symfonia nr 7 e-moll


  • 05.12.2017 / wtorek

    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    KONCERT MUZYKI KAMERALNEJ w ramach MIĘDZYNARODOWEJ KONFERENCJA TRĘBACZY we współpracy z Akademią Muzyczną im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi

    Jose Chafer, Pierre Dutot, Igor Cecocho, Maciej Fortuna, Sławomir Cichor – trąbki
    Krzysztof Urbaniak – organy

    w programie:

    E. Morales - Within Sacred Walls na 6 trąbek
    J. Ph. Rameau - Uwertura do opery Dardanus (transkrypcja)
    G.B. Viviani - Sonata Prima - (Igor Cecocho trąbka naturalna, Krzysztof Urbaniak organy dawne)
    K. Grzeszczak - Autumn Appositions na 2 tr. (Jose Chafer Sławomir Cichor)
    G.F Haendel - suite D-dur na trąbkę i organy (Pierre Dutot i K. Urbaniak (organy współczesne)
    K. Grzeszczak - Monochromia na 2 tr i organy (Jose Chafer, Sławomir Cichor, Krzysztof Urbaniak)
    Mateo Soto- Vesperare for 3 trumpets and organ (Jose Chafer, Sławomir Cichor, Igor Cecocho, Krzysztof Urbaniak - premiera)

    McKee- Lux et Lapis na 2 trąbki i organy (Jose Chafer, Sławomir Cichor, Krzysztof Urbaniak)
    L. Vierne - Carillon de Westminster
    K. Grzeszczak - Piece with Baroque Motive (Sławomir Cichor i Krzysztof Urbaniak)
    E. Morales- Soliloquy (Jose Chafer i Krzysztof Urbaniak)
    Imrowizacje na temat Chorału Gregoriańskiego Maciej Fortuna, Krzysztof Urbaniak (Sławomir Cichor)
    Maciej Fortuna - Resume (Maciej Fortuna)
    K. Grzeszczak - Topofonic Music for 5 trumpets and organ (premiera)


  • 08.12.2017 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Kielce

    Sala Koncertowa Filharmonii Świętokrzyskiej

    MIKOŁAJKI W FILHARMONII, ZEMSTA CZARODZIEJA MORDENTA

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej
    Jarosław Praszczałek - dyrygent
    Beata Młynarczyk narrator


    19.00 Koncert symfoniczny - Lublin

    Sala Koncertowa Filharmonii Lubelskiej

    KONCERT INAUGURACYJNY
    II MIĘDZYNARODOWY FESTIWALU SZTUKI WOKALNEJ IM. A. MIKŁASZEWICZ - CAMP

    Orkiestra Symfoniczna i Chór Żeński Lutnia Lubelska Filharmonii im. H. Wieniawskiego
    Chór Chłopięcy “Słowiki Lubelskie”
    ks. dr hab. Alfred Wierzbicki prof. KUL - wprowadzenie do koncertu
    Anna Lubańska - alt
    Piotr Wajrak - dyrygent

    w programie:

    Gustaw Mahler – III Symfonia d-moll


    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    Orkiestra symfoniczna Filharmonii Łódzkiej
    Paweł Przytocki – dyrygent
    Wolfram Schmitt-Leonardy – fortepian

    w programie:

    Jan Sebastian Bach – Koncert fortepianowy d-moll BVW 1052
    Jan Sebastian Bach – Koncert fortepianowy A-dur BWV 1055 cz. I – Allegro - BIS
    Anton Bruckner – VI Symfonia A-dur WAB 106 – I wykonanie w Łodzi


    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala koncertowa Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

    WŁOSKA ROBOTA

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    Cristina Gómez Godoy - obój
    Jesko Sirvend - dyrygent

    w programie:

    Gioachino Rossini - Uwertura do opery „Cyrulik Sewilski”
    Antonio Pasculli - „La Favorita” concert obojowy
    Felix Mendelssohn Bartholdy - Symfonia nr 4 A-dur op. 90 „Włoska”


  • 15.12.2017 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Kielce

    Sala Koncertowa Filharmonii Świętokrzyskiej

    KANON POLIHYMNII

    Edward Wolanin - fortepian
    Orkiestra Symfoniczna FŚ
    Marek Pijarowski - dyrygent

    Piotr Czajkowski - I Koncert fortepianowy b-moll
    Georg Bizet - I i II Suita „Arlezjanka


    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala koncertowa Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

    Mendelssohn | Pieśń Pochwalna

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    Chór Narodowego Forum Muzyki
    Iwona Sobotka - sopran
    Hasmik Sahakyan - sopran
    Tomasz Krzysica - tenor
    Rune Bergmann - dyrygent

    w programie:

    Felix Mendelssohn Bartholdy - Symfonia nr 2 B-dur, op. 52 Lobgesang (Pieśń pochwalna)


  • 18.12.2017 / poniedziałek

    19.00 Koncert kameralny - Elbląg

    Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu

    KONCERT ŚWIĄTECZNY

    Marek Moś – dyrygent
    Marcin Wyrostek – akordeon
    Coloriage w składzie:
    Mateusz Adamczyk – skrzypce
    Piotr Zaufal – bas
    Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne
    Elbląska Orkiestra Kameralna

    W programie najpiękniejsze kolędy i pastorałki


[^]