1. styczeń
  2. luty
  3. marzec
  4. kwiecień
  5. maj
  6. czerwiec
  7. lipiec
  8. sierpień
  9. wrzesień
  10. październik
  11. listopad
  12. grudzień
  • 22.04.2017 / sobota

    19.00 Koncert kameralny - Elbląg

    Elbląska Orkiestra Kameralna, Sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu, ul. Traugutta 91

    „Wieczór wirtuozów”

    Krzysztof Jakowicz – skrzypce
    Jakub Jakowicz - skrzypce
    Marek Moś – dyrygent
    Elbląska Orkiestra Kameralna

    W programie, m.in.:

    J. S. Bach - Koncert d-moll na dwoje skrzypiec i orkiestrę
    S. Czarnecki - Concertino liliowe na dwoje skrzypiec i orkiestrę
    P. Glass - Symfonia nr 3


  • 28.04.2017 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Kielce

    Sala koncertowa Filharmonii Świętokrzyskiej

    „Album polski"

    Roman Lasocki - skrzypce
    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej
    Jacek Rogala - dyrygent

    W programie:

    E. Elgar - Preludium symfoniczne „Polonia" op. 76
    K. Szymanowski - Koncert skrzypcowy op. 61
    M. Karłowicz - Stanisław i Anna Oświecimowie


    19.00 Koncert symfoniczny - Gorzów Wielkopolski

    Sala koncertowa Filharmonii Gorzowskiej,

    "Mistrzowie na bis. Jerzy Maksymiuk"

    Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
    Jerzy Maksymiuk - dyrygent
    Elżbieta Karaś-Krasztel - fortepian

    Program:
    J. Maksymiuk - Utwór napisany specjalnie dla Filharmonii Gorzowskiej
    W. A. Mozart - XXII Koncert fortepianowy Es-dur KV 482
    J. Sibelius - VII Symfonia C-dur op. 105


    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala koncertowa Filharmonii w Szczecinie

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    Łukasz Borowicz - dyrygent
    Daniulo Ishizaka – wiolonczela

    Program:

    S. Prokofiew - Sinfonia concertante op. 125 (1952)
    H. Berlioz - Symfonia fantastyczna: „Epizod z życia artysty” op. 14


    19.00 Koncert symfoniczny - Toruń

    Sala koncertowa SKK Jordanki

    Wielkie dzieła, wielcy wykonawcy

    Toruńska Orkiestra Symfoniczna
    Krzysztof Jakowicz – skrzypce
    Marek Pijarowski – dyrygent

    Program:

    L. Różycki - Scherzo „Stańczyk"
    M. Bruch - Koncert skrzypcowy
    J. Brahms - III Symfonia F-dur op. 90


  • 10.05.2017 / środa

    19.00 Koncert kameralny - Elbląg

    Elbląska Orkiestra Kameralna, Sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu, ul. Traugutta 91

    Rafał Grząka - bandoneon, akordeon
    Sebastian Perłowski - dyrygent
    Elbląska Orkiestra Kameralna

    W programie, m.in.:

    M. Moc - Kakko-Fonia koncert na akordeon i zespół instrumentów smyczkowych
    A. Piazzolla - Aconcagua koncert na bandoneon i orkiestrę kameralną
    P. Czajkowski - Souvenire de Florence
    P. Czajkowski - Souvenir d'un lieu cher, Op. 42, Scherzo


  • 12.05.2017 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala koncertowa Filharmonii w Szczecinie

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    Rune Bergman - dyrygent

    Program:

    K. Penderecki - Polymorphia na 48 instrumentów smyczkowych (1961)
    J. Williams - przeboje muzyki filmowej
    M. Rimski-Korsakow „Szeherezada” op. 35


    19.00 Koncert symfoniczny - Toruń

    Sala Koncertowa SKK Jordanki

    „Probaltica"

    Toruńska Orkiestra Symfoniczna
    Monika Orłowska - skrzypce
    Juozas Domarkas – dyrygent

    Program:

    V. Montvila - Poemat Gotycki
    S. Prokofiew - II Koncert skrzypcowy g-moll op.63
    J. Sibelius - Symfonia Nr 5


  • 19.05.2017 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Lublin

    Sala koncertowa Filharmonii Lubelskiej

    XXI Forum Sztuki Współczesnej Witolda Lutosławskiego „Most"

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
    Elwira Śliwkiewicz – Cisak – akordeon
    Zygmunt Rychert – dyrygent

    Program:
    R. Jung – Aphorismen na akordeon i orkiestrę (2011)
    W. Lutosławski – Koncert na orkiestrę

    KONCERT OBJĘTY PROGRAMEM FOW W PUŁAWACH


    19.00 Koncert kameralny - Elbląg

    Elbląska Orkiestra Kameralna, Sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu, ul. Traugutta 91

    „Motion Trio & Elbląska Orkiestra Kameralna

    Motion Trio w składzie:
    Janusz Wojtarowicz - akordeon
    Paweł Baranek - akordeon
    Marcin Gałażyn - akordeon
    Marek Moś - dyrygent
    Elbląska Orkiestra Kameralna

    W programie, m.in.:

    M. Nyman - In Re Don Giovanni
    P. Baranek - Pierwszy Dzień Wiosny
    D. Szostakowicz - Andante z II Koncertu fortepianowego op. 102
    D. Szostakowicz - Symfonia kameralna
    S. Prokofiew - Montecchi i Capuletti
    F. Chopin - Preludium e-moll op. 28
    W. Kilar - Orawa


  • 26.05.2017 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala Koncertowa Filharmonii w Szczecinie

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    Mikhail Agrest - dyrygent

    Program:

    M. Rózsa - „Quo Vadis”, muzyka z filmu, suita koncertowa
    M. Rózsa - „Ben Hur”, fragmenty z muzyki filmowej
    E. W. Korngold - Sinfonietta op. 5


  • 02.06.2017 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala Koncertowa Filharmonii w Szczecinie

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    Irina Zhytynska – mezzosopran
    Stanislav Kuflyuk – baryton
    Bassem Akiki – dyrygent

    Program:

    L. Bernstein - Trouble in Tahiti


  • 09.06.2017 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Gorzów Wielkopolski

    Sala koncertowa Filharmonii Gorzowskiej

    „Całkiem nowe światy"

    Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
    Kai Bumann - dyrygent
    Bartosz Koziak - wiolonczela

    Program:

    R. Schumann - Koncert wiolonczelowy a-moll op. 129
    F. Schubert - IX Symfonia C-dur „Wielka" D944


  • 17.06.2017 / sobota

    19.00 Koncert symfoniczny - Toruń

    Zakończenie sezonu artystycznego. Symfoniczne przeboje

    Kinga Augustyn - skrzypce
    Mariusz Smolij - dyrygent

    Program:

    W. A. Mozart - Uwertura do opery Czarodziejski flet
    H. Wieniawski – Legenda
    P. Sarasate – Zigeunerweisen
    P. Sarasate – Carmen
    A.Copland - Fanfare for the Common Man
    P. Dukas - Uczeń czarnoksieżnika
    M. Ravel - Bolero


  • 23.06.2017 / piątek

    19.00 Koncert Symfoniczny - Kielce

    Sala Koncertowa Filharmonii Świętokrzyskiej

    „Zakończenie sezonu"

    Georgijs Osokins - fortepian
    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej
    Jacek Rogala - dyrygent

    W programie:

    P. Czajkowski - Koncert fortepianowy b-moll
    l. Strawiński - Suita „Ognisty ptak"
    l. Strawiński - l Symfonia


[^]