1. styczeń
  2. luty
  3. marzec
  4. kwiecień
  5. maj
  6. czerwiec
  7. lipiec
  8. sierpień
  9. wrzesień
  10. październik
  11. listopad
  12. grudzień
  • 20.10.2017 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Kielce

    Sala koncertowa Filharmonii Świętokrzyskiej

    BARWY ROMANTYZMU

    Marian Lapšanský (Słowacja) - fortepian
    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej
    Jacek Rogala - dyrygent

    Piotr Czajkowski - II Koncert fortepianowy G-dur op. 44
    Aleksander Głazunow - IV Symfonia


    19.00 Koncert symfoniczny - Lublin

    Sala koncertowa Filharmonii Lubelskiej

    GENOCYD

    Orkiestra Symfoniczna i Chór Lutnia Lubelska Filharmonii im. H. Wieniawskiego
    Dominika Falger – skrzypce
    Jan Miłosz Zarzycki – dyrygent

    w programie:

    Johny Hachem - „The Battle Of Siddim"
    Karol Szymanowski - Koncert skrzypcowy nr 1 op. 35
    Samuel Barber - Adagio na smyczki
    Wojciech Kilar - Exodus na chór mieszany i orkiestrę


  • 21.10.2017 / sobota

    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala koncertowa Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

    Gabriel Prokofiev / Mr Switch | LAB 1: El – sound

    Muzycy Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie

    w programie:

    Gabriel Prokofiev, Mr Switch - Koncert na gramofon i orkiestrę


  • 27.10.2017 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Kielce

    Sala koncertowa Filharmonii Świętokrzyskiej

    36. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL JEUNESSES MUSICALES

    Wyprawa do ZOO

    Chopin Piano Duo w składzie:
    Anna Boczar - fortepian
    Bartłomiej Kominek - fortepian
    Orkiestra Symfoniczna FŚ
    Simon Proust (Francja) - dyrygent
    Beata Młynarczyk - prowadzenie

    w programie m.in.:

    Camille Saint-Sans - Karnawał zwierząt
    Piotr Moss - „Zoo" – suita na orkiestrę


    19.00 Koncert symfoniczny - Toruń

    Sala Koncertowa CKK Jordanki,

    Pamięć i Historia

    Bożena Harasimowicz – sopran
    Marta Motkowicz – alt
    Adam Zdunikowski - tenor
    Piotr Lempa – bas
    Chór Astrolabium (przygotowanie chóru - Kinga Litowska)
    Mariusz Smolij - dyrygent
    Toruńska Orkiestra Symfoniczna

    W programie:
    Magdalena Cynk - Kantata inkorporacyjna na cześć hołdu toruńskiego 1454
    Magdalena Cynk - Kantata na cześć II pokoju toruńskiego 1466 (prapremiera)
    Wolfgang Amadeusz. Mozart - Requiem d-moll KV 626


    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala koncertowa Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

    Sibelius | Rachmaninow

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    Arnaud Sussmann - skrzypce
    Rune Bergmann - dyrygent

    w programie:

    Wojciech Kilar - Krzesany
    Jean Sibelius - Koncert skrzypcowy d-moll op. 47
    Sergiej Rachmaninow - Symfonia nr 2 e-moll op. 27


  • 03.11.2017 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Toruń

    Sala Koncertowa CKK Jordanki

    Daniel Olbrychski - narrator
    Chór ZSM w Toruniu - (przygotowanie chóru - Renata Szerafin-Wójtowicz)
    Mariusz Smolij - dyrygent
    Toruńska Orkiestra Symfoniczna

    W programie:
    Feliks Mendelssohn-Bartholdy – V Symfonia D-dur „Reformacyjna” op. 107
    Feliks Mendelssohn-Bartholdy - Sen nocy letniej op. 21 i op. 61


  • 04.11.2017 / sobota

    19.00 Koncert symfoniczny - Gorzów Wielkopolski

    Sala koncertowa CEA - Filharmonia Gorzowska

    Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
    Jacek Kraszewski - dyrygent

    Anna Choczaj - sopran
    Justyna Ołów - mezzosopran
    Emil Ławecki - tenor
    Leszek Holec - bas

    Chór Akademii Sztuki w Szczecinie
    Barbara Halec - przygotowanie chóru
    Chór Akademii Muzycznej w Bydgoszczy
    Janusz Stanecki - przygotowanie chóru

    Wolfgang Amadeusz Mozart - Requiem d-moll KV 626


  • 10.11.2017 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala koncertowa Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

    Lutosławski | Dworzak

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    Joshua Roman - wiolonczela
    Daniel Smith - dyrygent

    w programie:

    Witold Lutosławski - Koncert wiolonczelowy
    Anton Dworzak - Symfonia nr 9 e-moll op. 95 „Z Nowego Świata”


  • 13.11.2017 / poniedziałek

    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    MŁODA POLSKA FILHARMONIA

    Orkiestra symfoniczna Młodej Polskiej Filharmonii
    Adam Klocek – dyrygent
    Aleksander Dębicz – fortepian
    Celina Kotz – skrzypce
    Roman Spitzer – altówka
    Zuzanna Sosnowska – wiolonczela

    w programie:

    Georg Teleman – Koncert na altówkę i orkiestrę G-dur
    Ludwik van Beethoven – Koncert potrójny C-dur op. 56 na skrzypce, wiolonczelę i fortepian
    Karol Kurpiński – Uwertura do opery „Aleksander i Apelles”
    Ludwik van Beethoven – VII Symfonia A-dur op. 92


  • 17.11.2017 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Kielce

    Sala koncertowa Filharmonii Świętokrzyskiej

    FELIKS NOWOWIEJSKI – PORTRET KOMPOZYTORA

    Renata Urbanek-Fliśnik - skrzypce
    Jan Czaja - wiolonczela
    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej
    Jerzy Kosek - dyrygent

    Beata Młynarczyk - prowadzenie koncertu

    Feliks Nowowiejski:
    Uwertura do baletu „Król wichrów (Tatry) op. 37
    Koncert wiolonczelowy op. 55
    Uwertura „Swaty polskie op. 6
    Legenda op. 32 na skrzypce i orkiestrę
    W zaklętym mieście Wineta – uwertura do opery '„Legenda Bałtyku

    W programie koncertu znajdą się utwory niezwykle rzadko wykonywane w filharmoniach. Zapomniane uwertury – baletowa i operowa – zasługują na to, by stać się samodzielnymi dziełami należącymi do kanonu repertuarowego orkiestr polskich i zagranicznych. Podobnie skrzypcowa miniatura pt. Legenda czy Koncert wiolonczelowy, który zostanie wykonany w oparciu o nowe, specjalnie przygotowane materiały orkiestrowe udostępnione przez Towarzystwo im. Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu.


    19.00 Koncert symfoniczny - Gorzów Wielkopolski

    Sala koncertowa CEA - Filharmonia Gorzowska

    Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
    Ryszard Zimak - dyrygent
    Janusz Wawrowski - skrzypce

    Ludwik van Beethoven - Uwertura do baletu „Twory Prometeusza" op. 43
    Max Bruch - Koncert skrzypcowy g-moll op. 26 nr 1
    Ludwik van Beethoven - II symfonia D-dur op. 36


    19.00 Koncert symfoniczny - Lublin

    Sala koncertowa Filharmonii Lubelskiej

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
    Ignacy Lisiecki – fortepian
    Ken Takaseki – dyrygent

    w programie:
    Johan Brahms - I Koncert fortepianowy d-moll, op. 15
    Piotr Czajkowski - IV Symfonia f -moll, op.36


    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala koncertowa Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

    Młynarski | Bruckner

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    Jakub Jakowicz – skrzypce
    Jacek Kaspszyk – dyrygent

    w programie:

    Emil Młynarski - Koncert skrzypcowy nr 2 D-dur op. 16
    Anton Bruckner - Symfonia nr 9 d-moll


  • 24.11.2017 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Kielce

    Sala koncertowa Filharmonii Świętokrzyskiej,

    WIECZÓR KLASYKÓW

    Krzysztof Jakowicz - skrzypce
    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej
    Jesus Medina (Meksyk) - dyrygent

    Ludwik van Beethoven - Uwertura „Egmont" op. 84
    Ludwik van Beethoven - Koncert skrzypcowy D-dur op. 61
    Józef Haydn - 104. Symfonia D-dur „Londyńska"


    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    KONCERT ORATORYJNY „Karol Szymanowski in Memoriam” – 80. Rocznica śmierci kompozytora

    Orkiestra symfoniczna i Chór Mieszany Filharmonii Łódzkiej
    Łukasz Borowicz – dyrygent
    Dawid Ber – przygotowanie chóru
    Aleksandra Zamojska – sopran
    Ewa Marciniec – alt
    Leszek Skrla - baryton

    w programie:

    Karol Szymanowski – Veni Creator op. 57
    Andrzej Panufnik – Sinfonia Sacra – III Symfonia na orkiestrę
    Karol Szymanowski – Litania do Marii Panny op. 59
    Karol Szymanowski – Stabat Mater op. 53


  • 25.11.2017 / sobota

    19.00 Koncert symfoniczny - Gorzów Wielkopolski

    Sala koncertowa CEA - Filharmonia Gorzowska

    Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
    Zespół Dagadana
    Daga – Dagmara Gregorowicz - wokal, elektronika
    Dana – Bogdana Vynnytska - wokal, instrumenty klawiszowe
    Mikołaj Pospieszalski - wokal, gitara basowa, kontrabas, skrzypce
    Piotr Budniak - perkusja

    Opracowania muzyki ludowej i tradycyjnej:
    Dagmara Gregorowicz, Bartosz Mikołaj Nazaruk, Mikołaj Pospieszalski, Bogdana Vynnytska


  • 29.11.2017 / środa

    19.00 Koncert kameralny - Elbląg

    Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

    EKSPRESJA MUZYKI

    Rafał Janiak – dyrygent
    Rafał Grząka – akordeon
    Øystein Baadsvik – tuba
    Elbląska Orkiestra Kameralna

    W programie m.in.:
    Tomasz Opałka – Koncert na akordeon i orkiestrę smyczkową- PRAWYKONANIE oraz utwory na tubę i orkiestrę smyczkową

    Koncert zostanie poprzedzony otwartą próbą generalną, dostępną dla publiczności, oraz spotkaniem z kompozytorem i wykonawcami oraz konferencją prasową.

    „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolekcje” – priorytet „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca


    19.00 Koncert symfoniczny - Kielce

    Sala Koncertowa Filharmonii Świętokrzyskiej,

    ESTRADA MŁODYCH, POLSKA MUZYKA FILMOWA

    Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Łodzi
    Marcin Wolniewski - dyrygent

    W programie muzyka W. Kilara, P. Marczewskiego i P. Hertla m.in. z filmów Ziemia obiecana, Daleko od szosy, Znachor, Wakacje z duchami, Zemsta, Pan Tadeusz


  • 01.12.2017 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    Konieczny? …Koniecznie! – 80. Urodziny Zygmunta Koniecznego

    Orkiestra symfoniczna Filharmonii Łódzkiej
    Paweł Przytocki – dyrygent
    Agata Zubel – śpiew
    Bartłomiej Wąsik – fortepian
    Cezary Duchnowski – instrumenty elektroniczne /opracowanie na orkiestrę
    Andrzej Bauer – wiolonczela

    w programie:

    Przychodzimy Odchodzimy (sł. J. Jęczmyk); Groszki i róże (sł. J. Kacper, H. Rostworowski)
    Grande Valse Brillante (sł. J. Tuwim); Tomaszów (sł. J. Tuwim); Deszcze (sł. K. K. Baczyński)
    temat z filmu Jasminum (reż. J. J. Kolski); Pocałunki (sł. M. Pawlikowska-Jasnorzewska)
    Oczy tej małej (sł. A. Osiecka); Taki Pejzaż (sł. A. Szmidt); walc z filmu Pornografia (reż. J. J. Kolski), Ktokolwiek (sł. Kazimierz Wierzyński); Ta nasza młodość (sł. T. Śliwiak); Czarne Anioły (sł. W. Dymny), Karuzela z Madonnami (sł. Miron Białoszewski)


    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala koncertowa Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

    MAHLER 7

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    Rune Bergmann - dyrygent

    w programie:

    Gustaw Mahler - Symfonia nr 7 e-moll


  • 05.12.2017 / wtorek

    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    KONCERT MUZYKI KAMERALNEJ w ramach MIĘDZYNARODOWEJ KONFERENCJA TRĘBACZY we współpracy z Akademią Muzyczną im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi

    Jose Chafer, Pierre Dutot, Igor Cecocho, Maciej Fortuna, Sławomir Cichor – trąbki
    Krzysztof Urbaniak – organy

    w programie:

    E. Morales - Within Sacred Walls na 6 trąbek
    J. Ph. Rameau - Uwertura do opery Dardanus (transkrypcja)
    G.B. Viviani - Sonata Prima - (Igor Cecocho trąbka naturalna, Krzysztof Urbaniak organy dawne)
    K. Grzeszczak - Autumn Appositions na 2 tr. (Jose Chafer Sławomir Cichor)
    G.F Haendel - suite D-dur na trąbkę i organy (Pierre Dutot i K. Urbaniak (organy współczesne)
    K. Grzeszczak - Monochromia na 2 tr i organy (Jose Chafer, Sławomir Cichor, Krzysztof Urbaniak)
    Mateo Soto- Vesperare for 3 trumpets and organ (Jose Chafer, Sławomir Cichor, Igor Cecocho, Krzysztof Urbaniak - premiera)

    McKee- Lux et Lapis na 2 trąbki i organy (Jose Chafer, Sławomir Cichor, Krzysztof Urbaniak)
    L. Vierne - Carillon de Westminster
    K. Grzeszczak - Piece with Baroque Motive (Sławomir Cichor i Krzysztof Urbaniak)
    E. Morales- Soliloquy (Jose Chafer i Krzysztof Urbaniak)
    Imrowizacje na temat Chorału Gregoriańskiego Maciej Fortuna, Krzysztof Urbaniak (Sławomir Cichor)
    Maciej Fortuna - Resume (Maciej Fortuna)
    K. Grzeszczak - Topofonic Music for 5 trumpets and organ (premiera)


  • 08.12.2017 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Kielce

    Sala Koncertowa Filharmonii Świętokrzyskiej

    MIKOŁAJKI W FILHARMONII, ZEMSTA CZARODZIEJA MORDENTA

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej
    Jarosław Praszczałek - dyrygent
    Beata Młynarczyk narrator


    19.00 Koncert symfoniczny - Lublin

    Sala Koncertowa Filharmonii Lubelskiej

    KONCERT INAUGURACYJNY
    II MIĘDZYNARODOWY FESTIWALU SZTUKI WOKALNEJ IM. A. MIKŁASZEWICZ - CAMP

    Orkiestra Symfoniczna i Chór Żeński Lutnia Lubelska Filharmonii im. H. Wieniawskiego
    Chór Chłopięcy “Słowiki Lubelskie”
    ks. dr hab. Alfred Wierzbicki prof. KUL - wprowadzenie do koncertu
    Anna Lubańska - alt
    Piotr Wajrak - dyrygent

    w programie:

    Gustaw Mahler – III Symfonia d-moll


    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    Orkiestra symfoniczna Filharmonii Łódzkiej
    Paweł Przytocki – dyrygent
    Wolfram Schmitt-Leonardy – fortepian

    w programie:

    Jan Sebastian Bach – Koncert fortepianowy d-moll BVW 1052
    Jan Sebastian Bach – Koncert fortepianowy A-dur BWV 1055 cz. I – Allegro - BIS
    Anton Bruckner – VI Symfonia A-dur WAB 106 – I wykonanie w Łodzi


    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala koncertowa Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

    WŁOSKA ROBOTA

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    Cristina Gómez Godoy - obój
    Jesko Sirvend - dyrygent

    w programie:

    Gioachino Rossini - Uwertura do opery „Cyrulik Sewilski”
    Antonio Pasculli - „La Favorita” concert obojowy
    Felix Mendelssohn Bartholdy - Symfonia nr 4 A-dur op. 90 „Włoska”


  • 15.12.2017 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Kielce

    Sala Koncertowa Filharmonii Świętokrzyskiej

    KANON POLIHYMNII

    Edward Wolanin - fortepian
    Orkiestra Symfoniczna FŚ
    Marek Pijarowski - dyrygent

    Piotr Czajkowski - I Koncert fortepianowy b-moll
    Georg Bizet - I i II Suita „Arlezjanka


    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala koncertowa Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

    Mendelssohn | Pieśń Pochwalna

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    Chór Narodowego Forum Muzyki
    Iwona Sobotka - sopran
    Hasmik Sahakyan - sopran
    Tomasz Krzysica - tenor
    Rune Bergmann - dyrygent

    w programie:

    Felix Mendelssohn Bartholdy - Symfonia nr 2 B-dur, op. 52 Lobgesang (Pieśń pochwalna)


  • 18.12.2017 / poniedziałek

    19.00 Koncert kameralny - Elbląg

    Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu

    KONCERT ŚWIĄTECZNY

    Marek Moś – dyrygent
    Marcin Wyrostek – akordeon
    Coloriage w składzie:
    Mateusz Adamczyk – skrzypce
    Piotr Zaufal – bas
    Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne
    Elbląska Orkiestra Kameralna

    W programie najpiękniejsze kolędy i pastorałki


  • 05.01.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Toruń

    Sala Koncertowa CKK Jordanki,

    AMERICAN POPS CONCERT

    Mariusz Smolij - dyrygent
    Toruńska Orkiestra Symfoniczna

    Karnawałowa zabawa w stylu "American Pops". Przeboje muzyki filmowej, teatrów muzycznych Broadwayu, jazzu i lekkiej symfoniki pióra najwybitniejszych kompozytorów amerykańskich. W programie kompozycje m.in. A. Coplanda, G. Gershwina, L. Bernsteina, C. Portera, D. Ellingtona.


  • 12.01.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Gorzów Wielkopolski

    Sala koncertowa CEA - Filharmonia Gorzowska

    Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
    Jacek Kraszewski - dyrygent

    W programie najsłynniejsze utwory rodziny Straussów, m.in.:
    Kaiser-Walzer op. 437, Plappermäulchen op. 245, Annen-Polka op.117, Banditen-Galopp op. 378, Künstlerleben op. 316, Ohne Sorgen – polka schnell op. 271, Pizzicato Polka, Tritsch-Tratsch Polka op. 214, a także walc Nad pięknym, modrym Dunajem i wiele innych.


    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    KONCERT KARNAWAŁOWY – KARNAWAŁ w FILHARMONII

    Orkiestra symfoniczna i Chór mieszany Filharmonii Łódzkiej
    Dawid Ber – przygotowanie chóru
    Paweł Przytocki – dyrygent
    Leila - Katarzyna Mackiewicz - sopran
    Nadir - Andrzej Lampert - tenor
    Zurga - Tomasz Rak - baryton
    Nurabad - Makariy Pihura - bas

    w programie:

    Georg Bizet – Poławiacze Pereł Les Pêcheurs de Perles - wersja koncertowa. Opera liryczna w 3 aktach


  • 19.01.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Gorzów Wielkopolski

    Sala Koncertowa CEA - Filharmonia Gorzowska

    Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
    Jan Walczyński - dyrygent

    Ennio Morricone - „Dobry, zły, brzydki"
    Ennio. Morricone - „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie"

    Dimitri Tiomkin - „Rio Bravo (trzy tematy)"
    Dimitri Tiomkin - „W samo południe"
    Dimitri Tiomkin - „Alamo"

    Burt Bacharach - „Butch Cassidy and the Sundance Kid"
    Jerome Moross - „The Big Country"
    Jay Livingstone - „Bonanza"
    Elmer Bernstein - „Siedmiu wspaniałych"


  • 20.01.2018 / sobota

    19.00 Koncert kameralny - Elbląg

    Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elbląg

    KLASYCZNE PRZEBOJE NA FORTEPIANY

    Rachmaninow Piano Duo w składzie:
    Arnold Gniwek – fortepian
    Daria Żurawlowa – fortepian

    W programie utwory na cztery ręce i dwa fortepiany, m.in.:

    Sergiusz Rachmaninow – Fantaisie-tableaux: I Suita na dwa fortepiany op. 5, II Suita na dwa fortepiany op. 17
    Wolfgang Amadeusz Mozart – Andante z wariacjami G-dur KV 501
    Edward Grieg – Tańce norweskie op. 35
    Franciszek Schubert – Fantazja f-moll D.940
    Johann Brahms – Tańce węgierskie (wybór)


  • 23.01.2018 / wtorek

    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    MITCH & MITCH „Visitantes Nordestinos”

    Mitch - guitars, keyboards, percussion, vocal
    Mitch - bass, percussion, vocal
    Mr. Bitch (formerly known as Mrs. Mitch) - guitars, sampler, percussion
    Reverend James Boned Mitch - drums
    Mad Mitch - saxophone, flute, percussion
    Mitch The Kid - trumpet, percussion
    Spiral Mitch - trombone, percussion
    Crackin’ Mitch - vibraphone, percussion
    Małgorzata Trzaskalik – Wyrwa, Ireneusz Wyrwa – organy barokowe i romantyczne


  • 26.01.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Lublin

    Sala Koncertowa Filharmonii Lubelskiej

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
    Szymon Nehring – fortepian
    Antoni Wit – dyrygent

    w programie:

    Sergiusz Rachmaninow – III koncert fortepianowy
    Sergiusz Rachmaninow – Tańce symfoniczne d-moll op. 30


    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala koncertowa Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

    VIVAT MOZART!

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    Joanna Kowalczyk - flet
    Mira Farkas - harfa
    Rune Bergmann - dyrygent

    w programie:

    Wolfgang Amadeus Mozart - Uwertura do opery „Czarodziejski flet” KV 620
    Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert na flet i harfę C-dur KV 299
    Wolfgang Amadeus Mozart - Symfonia nr 40 g-moll KV 550


  • 02.02.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Gorzów Wielkopolski

    Sala Koncertowa CEA - Filharmonia Gorzowska

    Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
    Janusz Stokłosa - dyrygent, prowadzenie

    Piotr Cugowski - wokal
    Marta Wyłomańska - sopran
    Maria Stokłosa - tancerka, choreograf Let’s dance Chopin
    Izabela Chlewińska - tancerka
    Katarzyna Sitarz - tancerka
    Weronika Pelczyńska - tancerka

    Trio jazzowe:
    Mariusz Fazi Mielczarek - saksofony
    Tomasz Filipczak - fortepian, instrumenty klawiszowe
    Mirosław Wiśniewski - gitara basowa, kontrabas

    Chór Cantabile Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp.
    Jadwiga Kos - przygotowanie chóru
    Ozimina - muzyka teatralna
    Zmierzch - muzyka teatralna

    Fra di noi
    Nicolas Winton – muzyka filmowa
    Psalm 62 (sł. Czesław Miłosz)
    Anno Domini – muzyka teatralna
    Wszyscy moi bliscy – muzyka filmowa (sł. Lubomir Feldek)
    Mon petit prince
    Let’s dance Chopin (wybór)


  • 09.02.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Gorzów Wielkopolski

    Sala Koncertowa CEA - Filharmonia Gorzowska

    Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
    Bohdan Jarmołowicz – dyrygent
    Filip Wojciechowski Quartet:
    Filip Wojciechowski - fortepian
    Paweł Pańta - kontrabas
    Cezary Konrad - perkusja
    Henryk Miśkiewicz - saksofon

    Krzysztof Komeda - Kołysanka z filmu „Dziecko Rosemary" (aranż. B. Jarmołowicz)
    Krzysztof Komeda - „Po katastrofie" (aranż. B. Jarmołowicz)
    Krzysztof Komeda - „Svantetic" (aranż. B. Jarmołowicz)
    Henryk Wieniawski - Kujawiak a-moll op.3 (aranż. B. Jarmołowicz)
    Fryderyk Chopin - Mazurek D-dur op.33 nr 2 (aranż. Filip Wojciechowski)
    Fryderyk Chopin - Preludium e-moll op.28 nr 4 (aranż. B. Jarmołowicz)
    Krzysztof Komeda - Ballada z filmu Prawo i pięść (aranż. B. Jarmołowicz)
    Krzysztof Komeda - Nokturn F-dur op.15 nr 1 (aranż. F. Wojciechowski)


    19.00 Koncert symfoniczny - Toruń

    Sala Koncertowa CKK Jordanki,

    OPERA W PRZEKROJU
    Mariusz Smolij - dyrygent
    Monika Ledzion - alt
    RafałBartmiński - tenor
    Taras Kuzmych - bas
    Anna Wolfinger - sopran
    Toruńska Orkiestra Symfoniczna

    w programie:

    Georg Bizet - „Carmen"


    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    KONCERT KARNAWAŁOWY - Muzyka do filmów R. Polańskiego, F. F. Coppoli oraz D. Aronofskiego

    Orkiestra symfoniczna Filharmonii Łódzkiej
    Marta Gardolińska – dyrygent
    Gaba Kulka – śpiew
    Artur Jurek – fortepian
    Olo Walicki – kontrabas
    Roman Ślefarski – perkusja

    w programie m.in.: utwory do filmów:„Nóż w wodzie", „Frantic", „Dziewiąte wrota",
    „Chinatown", „Dziecko Rosemary", „Pianista", „Czas apokalipsy", „Dracula", „Ojciec chrzestny", „Pi", „Requiem dla snu", „Źródło", „Czarny łabędź"


    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala koncertowa Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

    CHOPIN | BRAHMS

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    Misha Kozłowski - fortepian
    Tadeusz Strugała - dyrygent

    w programie:

    Carl Maria von Weber - Uwertura do opery „Wolny strzelec”
    Fryderyk Chopin - Koncert fortepianowy nr 1 e-moll op.11
    Johannes Brahms - Symfonia nr 3 F-dur op. 90


  • 14.02.2018 / środa

    19.00 Koncert kameralny - Elbląg

    Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

    Koncert walentynkowy – Tango Attack

    Tango Attack w składzie:
    Grzegorz Bożewicz – bandoneon
    Piotr Malicki – gitara
    Hadrian Filip Tabęcki – fortepian, aranżacje
    Tango Attack łączy tradycję tanga argentyńskiego z nowoczesnymi eksperymentami brzmieniowymi. W skład zespołu wchodzą muzycy specjalizujący się w interpretacji tanga argentyńskiego i polskiego. Wykonawcom towarzyszą mistrzowie tanga argentyńskiego – Anna Iberszer i Piotr Woźniak


  • 16.02.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Lublin

    Sala Koncertowa Filharmonii Lubelskiej

    INAUGURACJA V MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU BRACI WIENIAWSKICH

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
    Jakub Haufa – skrzypce
    Piotr Wajrak - dyrygent

    w programie:

    Krzysztof Penderecki - Adagio na smyczki z III Symfonii
    Krzysztof Penderecki - II Koncert na skrzypce i orkiestrę Metamorphosen
    Feliks Mendelssohn-Bartholdy - IV Symfonia A-dur „Włoska"


    19.00 Koncert symfoniczny - Toruń

    Sala Koncertowa CKK Jordanki

    WALENTYNKI SYMFONICZNIE

    M. Colasanti - dyrygent
    J. Dick - fortepian

    "Romantyczna Podróż z Gershwinem",
    George Gershwin - „Cuban Overture", „Concerto in F", „American in Paris"


    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    103. Urodziny Filharmonii

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej
    Łukasz Borowicz – dyrygent
    Dimitry Shishkin – fortepian

    w programie:

    Sergiusz Rachmaninow – II Koncert fortepianowy c-moll op. 18
    Krzysztof Meyer – VII Symfonia „Symfonia Przemijającego Czasu” op. 97 75. urodziny kompozytora Sinfonia del tempo che passa


  • 23.02.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Lublin

    Sala Koncertowa Filharmonii Lubelskiej

    V MIĘDZYNARODOWY FESTIWALU BRACI WIENIAWSKICH

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
    Michał Szymanowski - fortepian
    Zygmunt Rychert - dyrygent

    w programie:

    Fryderyk Chopin - Koncert fortepianowy e-moll, op. 11
    Aleksander Skriabin - III Symfonia „Boski Poemat"


    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    KONCERT ORATORYJNY

    Orkiestra symfoniczna i Chór mieszany Filharmonii Łódzkiej
    Dawid Ber – przygotowanie chóru
    Paweł Przytocki – dyrygent
    Iwona Socha – sopran
    Urszula Kryger – mezzosopran
    Tadeusz Szlenkier – tenor
    Peter Mikuláš – bas

    w programie:

    Antoni Dworzak – Stabat Mater op. 58


    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala koncertowa Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

    SCHUMANN | SCHӦNBERG

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    Kian Soltani - wiolonczela
    Wilson Hermanto - dyrygent

    w programie:

    Piotr Czajkowski - Uwertura fantastyczna „Hamlet” op. 67
    Robert Schumann - Koncert wiolonczelowy a-moll op.129
    Arnold Schönberg - Peleas i Melizanda op.5


  • 25.02.2018 / niedziela

    18.00 Koncert kameralny - Elbląg

    Sala Koncertowa Ratusza Staromiejskiego w Elblągu

    Leszek Możdżer i EOK

    Leszek Możdżer – fortepian
    Marek Moś – dyrygent
    Elbląska Orkiestra Kameralna

    W programie m.in.:
    Michał Górecki – Koncert na klawesyn (fortepian) i orkiestrę smyczkową op. 40
    Leszek Możdżer – Preludium i Fuga na orkiestrę smyczkową,
    Leszek Możdżer - Miniatury na smyczki i fortepian improwizujący

    Koncert zostanie poprzedzony otwartą próbą generalną dla młodzieży.


  • 02.03.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Toruń

    Sala Koncertowa CKK Jordanki

    OBRAZKI Z WYSTAWY

    Mariusz Smolij - dyrygent
    Toruńska Orkiestra Symfoniczna

    w programie:

    Leonard Bernstein - Trzy Tańce z „On the Town",
    Moderst Mussorgski - „Obrazki z wystawy"


    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    Orkiestra symfoniczna Filharmonii Łódzkiej
    Wojciech Rajski – dyrygent
    Katarzyna Budnik-Gałązka – altówka
    Maciej Łabecki – skrzypce

    w programie:

    W. A. Mozart – Divertimento F-dur KV 138
    W. A. Mozart – Symfonia koncertująca Es-dur KV 364 na skrzypce i altówkę solo
    R. Schumann – IV Symfonia d-moll op. 120


  • 08.03.2018 / czwartek

    18.00 Koncert kameralny - Elbląg

    Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

    MAJOWY VIVALDI

    Jan Stanieda – skrzypce, prowadzenie
    Elbląska Orkiestra Kameralna

    W programie m.in.:

    Antonio Vivaldi – Koncert na dwoje skrzypiec a-moll op. 3 nr 8,
    Antonio Vivaldi - Koncert na dwoje skrzypiec A-dur,
    Antonio Vivaldi - Koncert na troje skrzypiec F-dur,
    Antonio Vivaldi - Koncert na czworo skrzypiec h-moll,
    Antonio Vivaldi - Koncert na dwoje skrzypiec i wiolonczelę d-moll op. 3 nr 11


  • 09.03.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Gorzów Wielkopolski

    Sala Koncertowa CEA - Filharmonia Gorzowska

    Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
    Zygmunt Rychert - dyrygent
    Katarzyna Duda - skrzypce

    Gioacchino Rossini - Uwertura do opery „Cyrulik sewilski"
    Niccolo Paganini - Koncert skrzypcowy nr 2 op. 7 h-moll
    Piotr Czajkowski - Symfonia Manfred op. 58


    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala koncertowa Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

    GERSHWIN | BERNSTEIN

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    Wayne Marshall - fortepian, dyrygent

    w programie:

    George Gershwin - „Strike up the Band Overture"
    George Gershwin - „Rhapsody in Blue"
    George Gershwin - „American in Paris"
    Leonard Bernstein - „Candide Overture"
    „West Side Story Symphonic dances"


  • 17.03.2018 / sobota

    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    KONCERT MUZYKI DAWNEJ, SPLENDOR i BLASK BAROKU

    Zbigniew Pilch – skrzypce/dyrygent
    Międzyuczelniana Orkiestra Barokowa

    w programie:

    Jean Philip. Rameau – Suita z tragedii lirycznej „Les Boréades"
    Antonio Vivaldi – Concerto Per l’Orchestra de Dresda g-dmoll RV 577
    Johan Helmich. Roman – Suita z Drottningholmsmusiken
    Jerzy Fryderyk Haendel – Muzyka Ogni Sztucznych HWV 351 Music for Royal Fireworks


  • 18.03.2018 / niedziela

    17.00 Koncert symfoniczny - Lublin

    Sala Koncertowa Filharmonii Lubelskiej

    JÓZEFINKI NA PIĘCIOLINII

    Zespół Muzyki Dawnej Konfraternia Caper Lublinensis
    Przemysław Fiugajski – dyrygent

    Program:

    Joseph Haydn - Symfonia nr 6 „Poranek”
    Joseph Haydn - Symfonia nr 7 „Południe”
    Joseph Haydn - Symfonia nr 8 „Wieczór”


  • 23.03.2018 / piątek

    19.00 Koncert pasyjny - Lublin

    Sala Koncertowa Filharmonii Lubelskiej

    Zespół Muzyki Dawnej Konfraternia Caper Lublinensis
    Marta Boberska – sopran
    Dorota Lachowicz - alt
    Przemysław Fiugajski – dyrygent

    w programie:

    Antonio Vivaldi - Concerto f - moll na smyczki i bc RV 143
    Antonio Vivaldi - Sinfonia h-moll Al santo sepolcoro na smyczki RV 169
    Giovanni Battista Pergolesi - Stabat mater


    19.00 Koncert symfoniczny - Toruń

    Sala Koncertowa CKK Jordanki

    SYMFONICZNE PRZYWITANIE WIOSNY

    Cornelia Von Kerssenbrock - dyrygent
    Toruńska Orkiestra Symfoniczna

    w programie:

    Robert Schumann - Symfonia #1 „Wiosenna"
    Feliks Bartholdy-Mendelssohn: Pieśń Wiosenna


    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala koncertowa Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

    ARMENIA

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    Narek Hakhnazaryan - wiolonczela
    Tigran Akhnazaryan - dyrygent

    w programie:

    Avet Terterian - Symfonia nr 3
    Edward Mirzoyan - „Shushanik"
    Aram Khachaturian - Concert-Rhapsody for cello and orchestra
    Aram Khachaturian - Eghina variations & Bacchanaly (from ballet Spartacus)
    Aram Khachaturian - Adagio of Spartacus & Frigia
    Aram Khachaturian - Sabre dance (from ballet Gayane)


  • 24.03.2018 / sobota

    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    KONCERT PASYJNY

    Orkiestra symfoniczna Filharmonii Łódzkiej
    Żeńska część Chóru mieszanego Filharmonii Łódzkiej
    Dawid Ber – przygotowanie chóru
    Paweł Przytocki – dyrygent
    Katarzyna Hołysz – Kundry - sopran
    Thomas Mohr – Parsifal - tenor
    Adam Krużel – Klingsor - baryton

    w programie:

    Ryszard Wagner – Parsifal – II akt. Misterium sceniczne - wykonanie koncertowe


  • 06.04.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Toruń

    Sala Koncertowa CKK Jordanki,

    POLSKIE GLOSY - Festiwal Polskiej Muzyki Współczesnej

    Szymon Bywalec - dyrygent
    Michał Szymanowski - fortepian

    w programie:
    Włodek Pawlik - Koncert Fortepianowy nr 2


    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    „Dźwięk i obraz – Amerykańskie pejzaże”

    Orkiestra symfoniczna Filharmonii Łódzkiej
    Mariusz Smolij – dyrygent
    Nicholas Bardonnay – autor projekcji
    Westwater Photochorography

    w programie:

    Leonard Bernstein – Divertimento for Orchestra
    Ferde Grofé – „Grand Canyon Suite"
    Gustaw Mahler – Adagietto z V Symfonii cis-moll
    Aaron Copland – 4 Epizody taneczne z baletu „Rodeo"


    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala koncertowa Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

    RACHMANINOW | SZOSTAKOWICZ

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    Sergey Babayan fortepian
    Thomas Sanderling dyrygent

    w programie:

    Sergiej Rachmaninov - Koncert Fortepianowy nr 2
    Dymitr Szostakowicz - Symfonia nr 11


  • 12.04.2018 / czwartek

    19.00 Koncert kameralny - Elbląg

    Sala Koncertowa Ratusza Staromiejskiego w Elblągu

    Vivaldi kontra Piazzolla

    Mariusz Patyra – skrzypce
    Marek Moś – dyrygent
    Elbląska Orkiestra Kameralna

    w programie m.in.:

    Antonio Vivaldi – „Cztery pory roku"
    Astor Piazzolla – „Cztery pory roku w Buenos Aires"


  • 13.04.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala koncertowa Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

    SYMPHONIC KLEZMER

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    David Orlowsky Trio:
    David Orlowsky - klarnet
    Jens-Uwe Popp - gitara
    Florian Dohrmann - kontrabas
    Enrique Ugarte - dyrygent


  • 20.04.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Gorzów Wielkopolski

    Sala Koncertowa CEA - Filharmonia Gorzowska

    Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
    Stanisław Krawczyński - dyrygent
    Agnieszka Kaczmarek-Bialic - harfa
    Marek Mleczko - obój

    Anton Dworzak - Serenada d-moll na 10 instrumentów dętych, wiolonczelę i kontrabas op. 44
    Witold Lutosławski - Koncert podwójny na obój, harfę i orkiestrę kameralną
    Ludwik van Beethoven - VI symfonia F-dur op. 68 „Pastoralna"


    19.00 Koncert symfoniczny - Lublin

    Sala Koncertowa Filharmonii Lubelskiej

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
    Janusz Olejniczak - fortepian
    Katarzyna Duda - skrzypce
    Zygmunt Rychert - dyrygent

    w programie:

    Mikołaj Hertel - Jasnowidzący z Lublina (Światowe prawykonanie)
    Henryk Wieniawski – Fantazja na tematy z opery „Faust” Gounoda op.20
    Pablo de Sarasate - Fantazja na tematy z opery Carmen op. 25


    19.00 Koncert symfoniczny - Toruń

    Sala Koncertowa CKK Jordanki

    MUZYKA I OBRAZ

    Brian Schembri - dyrygent
    Albrecht Menzel - skrzypce

    Ludwik van Beethoven - Symfonia Pastoralna (z prezentacja prac plastycznych uczniów szkół średnich);
    Johannes Brahms - Koncert skrzypcowy


    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    Orkiestra symfoniczna Filharmonii Łódzkiej
    Piotr Sułkowski – dyrygent
    Bomsori Kim - skrzypce

    w programie:

    Piotr Czajkowski – Koncert skrzypcowy D-dur op. 35
    Piotr Czajkowski – V Symfonia e-moll op. 64


  • 27.04.2018 / piątek

    19.00 Koncert Symfoniczny - Gorzów Wielkopolski

    Sala Koncertowa CEA - Filharmonia Gorzowska

    Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej (smyczki)
    Stefan Gąsieniec - fortepian, prowadzenie orkiestry
    Tomasz Stockinger - konferansjer

    K. Dębski - Cantabile
    W. Szpilman - Temat muzyczny z czołówki programu telewizyjnego W starym kinie
    F. Chopin - Nokturn cis-moll z filmu Pianista (reż. Roman Polański)
    S. Joplin - Ragtime Elite Syncopations
    W. Kazanecki - Temat muzyczny z serialu Dom (reż. Jan Łomnicki)
    Walc z filmu Noce i dnie (reż. Jerzy Antczak)
    S. Joplin - Ragtime The Easy Winners
    G. Gershwin - Summertime z opery Porgy and Bess
    W. Korcz - Temat z filmu Lata dwudzieste – lata trzydzieste (reż. Janusz Rzeszewski)
    M. Gąsieniec - Tango z filmu Strachy (reż. Stanisław Lenartowicz)
    M. Gąsieniec -Taniec hiszpański z filmu Strachy
    W. Kilar - Walc z filmu Trędowata (reż. Jerzy Hoffman)
    S. Joplin - Ragtime The Entertainer z filmu Żądło (reż. George Roy Hill)


    19.00 Koncert Symfoniczny - Lublin

    Sala Koncertowa Filharmonii Lubelskiej

    Retoryka w muzyce baroku

    Zespół Muzyki Dawnej Konfraternia Caper Lublinensis
    Robert Bachara – skrzypce, prowadzenie
    Elżbieta Matyaszewska – wprowadzenie do koncertu

    Program:

    H. Biber - Sonata Representativa
    A. Vivaldi - Pory roku


    19.00 Koncert symfoniczny - Toruń

    Sala Koncertowa CKK Jordanki

    SILY NATURY (Prezentacja multimedialna)

    M. Smolij - dyrygent
    Toruńska Orkiestra Symfoniczna

    F. Grofe - Grand Canyon,
    A. Copland - Suita z baletu Rodeo,
    G. Mahler - Adagietto z Symfonii No. 5


    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala koncertowa Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

    RAVEL

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    Rozalia Kierc - fortepian
    Rune Bergmann - dyrygent

    w programie:

    Maurice Ravel - La valse
    Maurice Ravel - Bolero
    Maurice Ravel - Koncert fortepianowy G-dur


  • 11.05.2018 / piątek

    19.00 Koncert Symfoniczny - Lublin

    Sala Koncertowa Filharmonii Lubelskiej

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
    Agata Kruszewska - perkusja
    Krzysztof Książek - fortepian
    Karolina Mikołajczyk - skrzypce
    Iwo Jedynecki - akordeon
    Piotr Wajrak - dyrygent

    Program:

    M. Błażewicz - Koncert podwójny na skrzypce, akordeon i orkiestrę
    Z. Bargielski - Koncert na fortepian, perkusję i orkiestrę
    J. S. Bach - L. Berio - Contrapunctus XIX


    19.00 Koncert symfoniczny - Toruń

    Sala Koncertowa CKK Jordanki

    PROBALTICA

    O. Weder - dyrygent
    Svetlana Andreeva


    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala koncertowa Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

    SCHNITTKE

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    Nicholas Milton dyrygent

    w programie:
    Alfred Schnittke muzyka do filmów:

    CLOWNS AND CHILDREN (1976)
    THE STORY OF AN UNKNOWN ACTOR (1976)
    THE WALTZ (1969)
    THE COMMISSAR (1967/87)
    THE ADVENTURES OF A DENTIST (1965)


  • 12.05.2018 / sobota

    19.00 Koncert kameralny - Elbląg

    Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

    W rocznicę śmierci Marszałka - wieczór pieśni polskich

    Jakub Chrenowicz – dyrygent
    Bellezza Opera Trio w składzie:
    Agnieszka Adamczak-Hutek – sopran
    Marcin Hutek – baryton
    Mikołaj Adamczak – tenor
    Paweł Mazur – fortepian
    Elbląska Orkiestra Kameralna

    W programie cenione dzieła polskich kompozytorów m.in. F. Chopina, S. Moniuszki, M. Karłowicza, K. Szymanowskiego, T. Bairda


  • 18.05.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Gorzów Wielkopolski

    Sala Koncertowa CEA - Filharmonia Gorzowska

    Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
    Mirosław Błaszczyk - dyrygent
    Jarosław Żołnierczyk - skrzypce

    Anton Dworzak - VIII Symfonia G-dur op. 88
    Antonio Vivaldi - Cztery pory roku


  • 25.05.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Gorzów Wielkopolski

    Sala Koncertowa CEA - Filharmonia Gorzowska

    Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
    Richard Zieliński - dyrygent
    Lance Drege - kotły

    Morton Gould - „American Salute"
    Luis Larsen - „Forward"
    John Mackey - „Redline Tango"
    Aaron. Copland - „Appalachian Spring Suite"
    Jerod Impichchaachaaha' tate - „Hymn" (Native American – Chickasaw Tribe)
    Michael Daugherty - „Raise the Roof"


    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    Orkiestra symfoniczna Filharmonii Łódzkiej
    Marek Pijarowski – dyrygent
    Marian Lapsansky – fortepian

    w programie:

    Gioacchino Rossini – Uwertura do opery „Wilhelm Tell”
    Wolfgang Amadeusz Mozart – Koncert fortepianowy A-dur KV 466
    Maurycy Ravel – Alborada del Grazioso
    Ottorino Respighi – Święta Rzymskie Feste Romane P. 157


  • 08.06.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Lublin

    Sala Koncertowa Filharmonii Lubelskiej

    UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE SEZONU ARTYSTYCZNEGO 2017/18

    Orkiestra Symfoniczna i Chór Lutnia Lubelska Filharmonii im. H. Wieniawskiego
    Piotr Wajrak - dyrygent

    Program:

    Giuseppe Verdi - „Bal Ecco lorido campo" - aria Amelii z opery „Bal maskowy"
    Carl Maria von Weber - Aria Caspara Schweig z opery „Wolny strzelec"
    Ryszard Wagner - Marsz Weselny z opery „Lohengrin"
    Ryszard Wagner - duet Senty i Holendra z opery Holender Tułacz „Wie aus der Ferne längst vergang ner Zeiten”
    Henryk Opieński - Poemat symfoniczny: Zygmunt August i Barbara
    Grażyna. Bacewicz - Akropolis


    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    Orkiestra symfoniczna Filharmonii Łódzkiej
    Paweł Przytocki – dyrygent
    Lilya Zilberstein – fortepian

    w programie:

    Robert Schumann – Uwertura do opery „Genowefa” op. 81
    Edward Grieg – Koncert fortepianowy a-moll op. 16
    Sergiusz Rachmaninow – III Symfonia a-moll op. 44


  • 11.06.2018 / poniedziałek

    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala koncertowa Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    Jeffrey Biegel – fortepian
    Roger Kalia – dyrygent

    w programie:

    Samuel Barber - Uwertura „The School for Scandal” op. 5
    Leroy Anderson - Koncert fortepianowy
    Aaron Copland - Suita z baletu „Appalachian Spring”
    George Gershwin - „Porgy and Bess”: obraz symfoniczny


  • 15.06.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Toruń

    Sala Koncertowa CKK Jordanki

    ZAKOŃCZENIE SEZONU

    Mariusz Smolij - dyrygent
    Toruńska Orkiestra Symfoniczna

    Carl Orff - Carmina Burana
    Ludwik van Beethoven - Choral Fantasy


    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    KONCERT MUZYKI POLSKIEJ

    Orkiestra symfoniczna Filharmonii Łódzkiej
    Piotr Pławner – skrzypce
    Jürgen Bruns – dyrygent

    w programie:

    Edward Elgar - Preludium symfoniczne „Polonia" op. 76
    Mieczysław Karłowicz - Koncert skrzypcowy A-dur op. 8
    Jan Sibelius – II Symfonia D-dur op. 43


[^]