1. styczeń
  2. luty
  3. marzec
  4. kwiecień
  5. maj
  6. czerwiec
  7. lipiec
  8. sierpień
  9. wrzesień
  10. październik
  11. listopad
  12. grudzień
  • 15.12.2017 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Kielce

    Sala Koncertowa Filharmonii Świętokrzyskiej

    KANON POLIHYMNII

    Edward Wolanin - fortepian
    Orkiestra Symfoniczna FŚ
    Marek Pijarowski - dyrygent

    Piotr Czajkowski - I Koncert fortepianowy b-moll
    Georg Bizet - I i II Suita „Arlezjanka


    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala koncertowa Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

    Mendelssohn | Pieśń Pochwalna

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    Chór Narodowego Forum Muzyki
    Iwona Sobotka - sopran
    Hasmik Sahakyan - sopran
    Tomasz Krzysica - tenor
    Rune Bergmann - dyrygent

    w programie:

    Felix Mendelssohn Bartholdy - Symfonia nr 2 B-dur, op. 52 Lobgesang (Pieśń pochwalna)


  • 17.12.2017 / niedziela

    19.00 Koncert Symfoniczny - Szczecin

    Sala Koncertowa Filharmonii w Szczecinie

    Dark Matter(s) & Jeszcze Polska Muzyka: Mykietyn & Peszat

    Orkiestra Akademii Beethovenowskiej
    Łukasz Konieczny - bas (głos z taśmy)
    Barbara Sieroslawski - recytacja (głos z taśmy)
    Grzegorz Mart - video
    Mirosław Bałka - scenografia, video
    Wiktor Kociuban - dyrygent

    W programie:

    Piotr Peszat - The Artist’s way (2017) na orkiestrę symfoniczną, audio playback i video
    Paweł Mykietyn - Herr Thaddäus (2017) na elektronikę i orkiestrę symfoniczną w przestrzeni *

    • podczas utworu orkiestra będzie także rozmieszczona poza sceną, w przestrzeni sali

  • 18.12.2017 / poniedziałek

    19.00 Koncert kameralny - Elbląg

    Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu

    KONCERT ŚWIĄTECZNY

    Marek Moś – dyrygent
    Marcin Wyrostek – akordeon
    Coloriage w składzie:
    Mateusz Adamczyk – skrzypce
    Piotr Zaufal – bas
    Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne
    Elbląska Orkiestra Kameralna

    W programie najpiękniejsze kolędy i pastorałki


  • 22.12.2017 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Białystok

    Sala koncertowa Opery i Filharmonii Podlaskiej, ul. Podleśna 2

    Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
    Dainius Pavilionis – dyrygent
    Krzysztof Jakowicz – skrzypce

    Stanisław Moniuszko – Uwertura fantastyczna „Bajka"
    Feliks Mendelssohn-Bartholdy – Koncert skrzypcowy e-moll op. 64
    Piotr Czajkowski – Suita z baletu „Dziadek do orzechów"


  • 05.01.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Toruń

    Sala Koncertowa CKK Jordanki,

    AMERICAN POPS CONCERT

    Mariusz Smolij - dyrygent
    Toruńska Orkiestra Symfoniczna

    Karnawałowa zabawa w stylu "American Pops". Przeboje muzyki filmowej, teatrów muzycznych Broadwayu, jazzu i lekkiej symfoniki pióra najwybitniejszych kompozytorów amerykańskich. W programie kompozycje m.in. A. Coplanda, G. Gershwina, L. Bernsteina, C. Portera, D. Ellingtona.


  • 12.01.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Gorzów Wielkopolski

    Sala koncertowa CEA - Filharmonia Gorzowska

    Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
    Jacek Kraszewski - dyrygent

    W programie najsłynniejsze utwory rodziny Straussów, m.in.:
    Kaiser-Walzer op. 437, Plappermäulchen op. 245, Annen-Polka op.117, Banditen-Galopp op. 378, Künstlerleben op. 316, Ohne Sorgen – polka schnell op. 271, Pizzicato Polka, Tritsch-Tratsch Polka op. 214, a także walc Nad pięknym, modrym Dunajem i wiele innych.


    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    KONCERT KARNAWAŁOWY – KARNAWAŁ w FILHARMONII

    Orkiestra symfoniczna i Chór mieszany Filharmonii Łódzkiej
    Dawid Ber – przygotowanie chóru
    Paweł Przytocki – dyrygent
    Leila - Katarzyna Mackiewicz - sopran
    Nadir - Andrzej Lampert - tenor
    Zurga - Tomasz Rak - baryton
    Nurabad - Makariy Pihura - bas

    w programie:

    Georg Bizet – Poławiacze Pereł Les Pêcheurs de Perles - wersja koncertowa. Opera liryczna w 3 aktach


    19.00 Koncert symfoniczny - Białystok

    Sala koncertowa Opery i Filharmonii Podlaskiej, ul. Podleśna 2

    Chór i Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
    Piotr Gajewski – dyrygent
    Łukasz Kuropaczewski – gitara
    Violetta Bielecka – przygotowanie Chóru

    Samuel Barber – Uwertura „The school for Scandal”
    Joaquin Rodrigo – Concierto de Aranjuez
    Maurice Ravel – Poemat „La Valse”
    Maurice Ravel – „Dafnis i Chloe" Suita nr 2


    19.00 Koncert Symfoniczny - Kielce

    Sala Koncertowa Filharmonii Świętokrzyskiej

    Magdalena Idzik mezzosopran
    Orkiestra Symfoniczna FŚ
    Mieczysław Gawroński – dyrygent

    Najpiękniejsze tańce i arie z oper i operetek Johanna Straussa, Jacquesa Offenbacha, Poula Abrahama, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Georga Bizeta, oraz utwór wybrany w plebiscycie przez maturzystów w programie filharmonia/ostrożnie, wciąga!!! Charlesa Gounoda – muzyka baletowa z opery „Faust".


  • 19.01.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Gorzów Wielkopolski

    Sala Koncertowa CEA - Filharmonia Gorzowska

    Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
    Jan Walczyński - dyrygent

    Ennio Morricone - „Dobry, zły, brzydki"
    Ennio. Morricone - „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie"

    Dimitri Tiomkin - „Rio Bravo (trzy tematy)"
    Dimitri Tiomkin - „W samo południe"
    Dimitri Tiomkin - „Alamo"

    Burt Bacharach - „Butch Cassidy and the Sundance Kid"
    Jerome Moross - „The Big Country"
    Jay Livingstone - „Bonanza"
    Elmer Bernstein - „Siedmiu wspaniałych"


    19.00 Koncert kameralny - Białystok

    Sala koncertowa Opery i Filharmonii Podlaskiej, ul. Podleśna 2

    KONCERT KAMERALNY

    Karl Leister – klarnet
    Krzysztof Grzybowski – klarnet
    Triantafyllos Liotis – fortepian

    Feliks Mendelssohn-Bartholdy – Konzertstück nr 1 f-moll op. 113 na dwa klarnety i fortepian
    Franciszek Schubert – 4 pieśni ze zbioru 6 Lieder für Klarinette und Klavier
    Bernhard Henri Crusell – Andante and Allegro vivace na dwa klarnety i fortepian
    Robert Schumann – Fantasiestücke op. 73 na klarnet i fortepian
    Franciszek Liszt – Franz Schubert – Liedtranskriptionen Gretchen am Spinnrade, Ständchen von Shakespeare, Erlkönig
    Feliks Mendelssohn-Bartholdy – 2 Gesangs-Duette
    Feliks Mendelssohn-Bartholdy – Konzertstück nr 2 d-moll op. 114 na dwa klarnety i fortepian


  • 20.01.2018 / sobota

    19.00 Koncert kameralny - Elbląg

    Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elbląg

    KLASYCZNE PRZEBOJE NA FORTEPIANY

    Rachmaninow Piano Duo w składzie:
    Arnold Gniwek – fortepian
    Daria Żurawlowa – fortepian

    W programie utwory na cztery ręce i dwa fortepiany, m.in.:

    Sergiusz Rachmaninow – Fantaisie-tableaux: I Suita na dwa fortepiany op. 5, II Suita na dwa fortepiany op. 17
    Wolfgang Amadeusz Mozart – Andante z wariacjami G-dur KV 501
    Edward Grieg – Tańce norweskie op. 35
    Franciszek Schubert – Fantazja f-moll D.940
    Johann Brahms – Tańce węgierskie (wybór)


  • 23.01.2018 / wtorek

    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    MITCH & MITCH „Visitantes Nordestinos”

    Mitch - guitars, keyboards, percussion, vocal
    Mitch - bass, percussion, vocal
    Mr. Bitch (formerly known as Mrs. Mitch) - guitars, sampler, percussion
    Reverend James Boned Mitch - drums
    Mad Mitch - saxophone, flute, percussion
    Mitch The Kid - trumpet, percussion
    Spiral Mitch - trombone, percussion
    Crackin’ Mitch - vibraphone, percussion
    Małgorzata Trzaskalik – Wyrwa, Ireneusz Wyrwa – organy barokowe i romantyczne


  • 26.01.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Lublin

    Sala Koncertowa Filharmonii Lubelskiej

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
    Szymon Nehring – fortepian
    Antoni Wit – dyrygent

    w programie:

    Sergiusz Rachmaninow – III koncert fortepianowy
    Sergiusz Rachmaninow – Tańce symfoniczne d-moll op. 30


    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala koncertowa Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

    VIVAT MOZART!

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    Joanna Kowalczyk - flet
    Mira Farkas - harfa
    Rune Bergmann - dyrygent

    w programie:

    Wolfgang Amadeus Mozart - Uwertura do opery „Czarodziejski flet” KV 620
    Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert na flet i harfę C-dur KV 299
    Wolfgang Amadeus Mozart - Symfonia nr 40 g-moll KV 550


    19.00 Koncert symfoniczny - Białystok

    Duża scena Opery i Filharmonii Podlaskiej, ul. Odeska 1

    MUZYKA FILMOWA

    Chór i Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
    Maciej Sztor – dyrygent

    John Williams - Temat z filmu „Szczęki: Rekin"
    John Williams - Suita z muzyki do filmu „Park Jurajski"
    Trevor Jones - Suita z muzyki do filmu „Ostatni Mohikanin"
    Hans Zimmer - I Suita z muzyki do filmu „Gladiator"



    (II część koncertu z chórem)
    Hans Zimmer - II Suita z muzyki do filmu „Gladiator"
    Vangelis - Temat z filmu „1492: Wyprawa Do Raju"
    Hans Zimmer - Muzyka z filmu „Król Artur"
    James Horner - Muzyka z filmu „Waleczne Serce"
    Howard Shore - Suita z muzyki do filmu „Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia"
    Harry Gregson-Williams - Suita z muzyki do filmu „Opowieści z Narnii: Książę Caspian"
    Hans Zimmer - Muzyka z filmu „Piraci Z Karaibów: Na Nieznanych Wodach"


    19.00 Koncert symfoniczny - Kielce

    Sala Koncertowa Filharmonii Świętokrzyskiej

    KANON POLIHYMNII

    Krzysztof Meisinger- gitara
    Orkiestra Symfoniczna FŚ
    Marek Wroniszewski- dyrygent

    Giuseppe Verdi - Uwertura do opery „Moc przeznaczenia"
    Joaquin Rodrigo - Fantazja dla szlachcica na gitarę i orkiestrę
    Dymitr Szostakowicz- I Symfonia f-moll op. 10 - utwór wybrany w plebiscycie „filharmonia, ostrożnie – wciąga"


  • 02.02.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Gorzów Wielkopolski

    Sala Koncertowa CEA - Filharmonia Gorzowska

    Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
    Janusz Stokłosa - dyrygent, prowadzenie

    Piotr Cugowski - wokal
    Marta Wyłomańska - sopran
    Maria Stokłosa - tancerka, choreograf Let’s dance Chopin
    Izabela Chlewińska - tancerka
    Katarzyna Sitarz - tancerka
    Weronika Pelczyńska - tancerka

    Trio jazzowe:
    Mariusz Fazi Mielczarek - saksofony
    Tomasz Filipczak - fortepian, instrumenty klawiszowe
    Mirosław Wiśniewski - gitara basowa, kontrabas

    Chór Cantabile Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp.
    Jadwiga Kos - przygotowanie chóru
    Ozimina - muzyka teatralna
    Zmierzch - muzyka teatralna

    Fra di noi
    Nicolas Winton – muzyka filmowa
    Psalm 62 (sł. Czesław Miłosz)
    Anno Domini – muzyka teatralna
    Wszyscy moi bliscy – muzyka filmowa (sł. Lubomir Feldek)
    Mon petit prince
    Let’s dance Chopin (wybór)


    19.00 Koncert symfoniczny - Kielce

    Sala Koncertowa Filharmonii Świętokrzyskiej

    ARCYDZIEŁA SYMFONIKI

    Albrecht Menzel - skrzypce
    Orkiestra Symfoniczna FŚ
    Jerzy Salwarowski - dyrygent
    Dawid Runtz - asystent dyrygenta

    Antoni Szałowski - Uwertura na orkiestrę
    Piotr Czajkowski - Koncert skrzypcowy D-dur op. 35
    Ludwik van Beethoven - III Symfonia Es-dur op. 55 „Eroica”


  • 09.02.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Gorzów Wielkopolski

    Sala Koncertowa CEA - Filharmonia Gorzowska

    Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
    Bohdan Jarmołowicz – dyrygent
    Filip Wojciechowski Quartet:
    Filip Wojciechowski - fortepian
    Paweł Pańta - kontrabas
    Cezary Konrad - perkusja
    Henryk Miśkiewicz - saksofon

    Krzysztof Komeda - Kołysanka z filmu „Dziecko Rosemary" (aranż. B. Jarmołowicz)
    Krzysztof Komeda - „Po katastrofie" (aranż. B. Jarmołowicz)
    Krzysztof Komeda - „Svantetic" (aranż. B. Jarmołowicz)
    Henryk Wieniawski - Kujawiak a-moll op.3 (aranż. B. Jarmołowicz)
    Fryderyk Chopin - Mazurek D-dur op.33 nr 2 (aranż. Filip Wojciechowski)
    Fryderyk Chopin - Preludium e-moll op.28 nr 4 (aranż. B. Jarmołowicz)
    Krzysztof Komeda - Ballada z filmu Prawo i pięść (aranż. B. Jarmołowicz)
    Krzysztof Komeda - Nokturn F-dur op.15 nr 1 (aranż. F. Wojciechowski)


    19.00 Koncert symfoniczny - Toruń

    Sala Koncertowa CKK Jordanki,

    OPERA W PRZEKROJU
    Mariusz Smolij - dyrygent
    Monika Ledzion - alt
    RafałBartmiński - tenor
    Taras Kuzmych - bas
    Anna Wolfinger - sopran
    Toruńska Orkiestra Symfoniczna

    w programie:

    Georg Bizet - „Carmen"


    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    KONCERT KARNAWAŁOWY - Muzyka do filmów R. Polańskiego, F. F. Coppoli oraz D. Aronofskiego

    Orkiestra symfoniczna Filharmonii Łódzkiej
    Marta Gardolińska – dyrygent
    Gaba Kulka – śpiew
    Artur Jurek – fortepian
    Olo Walicki – kontrabas
    Roman Ślefarski – perkusja

    w programie m.in.: utwory do filmów:„Nóż w wodzie", „Frantic", „Dziewiąte wrota",
    „Chinatown", „Dziecko Rosemary", „Pianista", „Czas apokalipsy", „Dracula", „Ojciec chrzestny", „Pi", „Requiem dla snu", „Źródło", „Czarny łabędź"


    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala koncertowa Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

    CHOPIN | BRAHMS

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    Misha Kozłowski - fortepian
    Tadeusz Strugała - dyrygent

    w programie:

    Carl Maria von Weber - Uwertura do opery „Wolny strzelec”
    Fryderyk Chopin - Koncert fortepianowy nr 1 e-moll op.11
    Johannes Brahms - Symfonia nr 3 F-dur op. 90


    19.00 Koncert symfoniczny - Białystok

    Sala koncertowa Opery i Filharmonii Podlaskiej, ul. Podleśna 2

    JUBILEUSZ PAWŁA ŁUKASZEWSKIEGO

    Chór i Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
    Mirosław Jacek Błaszczyk – dyrygent
    Vadim Brodski – skrzypce
    Anna Mikołajczyk-Niewiedział – sopran

    Johann Brahms – Koncert skrzypcowy D-dur op.77
    Paweł Łukaszewski NEOPOLIS CONCERTO Koncert na skrzypce i orkiestrę smyczkową (na zamówienie Baltic Neopolis Orchestra w Szczecinie, prawykonanie - Sztokholm)
    Paweł Łukaszewski III Symfonia „Symphony of Angels” na sopran solo, chór mieszany i orkiestrę


  • 14.02.2018 / środa

    19.00 Koncert kameralny - Elbląg

    Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

    Koncert walentynkowy – Tango Attack

    Tango Attack w składzie:
    Grzegorz Bożewicz – bandoneon
    Piotr Malicki – gitara
    Hadrian Filip Tabęcki – fortepian, aranżacje
    Tango Attack łączy tradycję tanga argentyńskiego z nowoczesnymi eksperymentami brzmieniowymi. W skład zespołu wchodzą muzycy specjalizujący się w interpretacji tanga argentyńskiego i polskiego. Wykonawcom towarzyszą mistrzowie tanga argentyńskiego – Anna Iberszer i Piotr Woźniak


  • 16.02.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Lublin

    Sala Koncertowa Filharmonii Lubelskiej

    INAUGURACJA V MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU BRACI WIENIAWSKICH

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
    Jakub Haufa – skrzypce
    Piotr Wajrak - dyrygent

    w programie:

    Krzysztof Penderecki - Adagio na smyczki z III Symfonii
    Krzysztof Penderecki - II Koncert na skrzypce i orkiestrę Metamorphosen
    Feliks Mendelssohn-Bartholdy - IV Symfonia A-dur „Włoska"


    19.00 Koncert symfoniczny - Toruń

    Sala Koncertowa CKK Jordanki

    WALENTYNKI SYMFONICZNIE

    M. Colasanti - dyrygent
    J. Dick - fortepian

    "Romantyczna Podróż z Gershwinem",
    George Gershwin - „Cuban Overture", „Concerto in F", „American in Paris"


    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    103. Urodziny Filharmonii

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej
    Łukasz Borowicz – dyrygent
    Dimitry Shishkin – fortepian

    w programie:

    Sergiusz Rachmaninow – II Koncert fortepianowy c-moll op. 18
    Krzysztof Meyer – VII Symfonia „Symfonia Przemijającego Czasu” op. 97 75. urodziny kompozytora Sinfonia del tempo che passa


    19.00 Koncert symfoniczny - Opole

    Sala koncertowa Filharmonii Opolskiej

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej
    Jan Stanienda – dyrygent
    Michał Szymała – obój
    Paweł Knebel – fagot

    w programie:

    Joseph Haydn – 49. Symfonia f-moll „La Passione”
    Joseph Haydn – Koncert na obój i orkiestrę C-dur
    Wolfgang Amadeus Mozart – Koncert na fagot i orkiestrę B-dur KV 191
    Ludwig van Beethoven – I Symfonia C-dur op. 21


  • 23.02.2018 / piątek

    18.00 Koncert symfoniczny - Białystok

    Sala koncertowa Opery i Filharmonii Podlaskiej, ul. Podleśna 2

    Polska Orkiestra SINFONIA IUVENTUS
    Michaił Jurowski – dyrygent
    Piotr Pławner – skrzypce

    Anton Dworzak – Uwertura koncertowa „Karnawał” op. 92
    Anton Dworzak – Koncert skrzypcowy a-moll op. 53
    Bela Bartok – Koncert na orkiestrę


    19.00 Koncert symfoniczny - Lublin

    Sala Koncertowa Filharmonii Lubelskiej

    V MIĘDZYNARODOWY FESTIWALU BRACI WIENIAWSKICH

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
    Michał Szymanowski - fortepian
    Zygmunt Rychert - dyrygent

    w programie:

    Fryderyk Chopin - Koncert fortepianowy e-moll, op. 11
    Aleksander Skriabin - III Symfonia „Boski Poemat"


    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    KONCERT ORATORYJNY

    Orkiestra symfoniczna i Chór mieszany Filharmonii Łódzkiej
    Dawid Ber – przygotowanie chóru
    Paweł Przytocki – dyrygent
    Iwona Socha – sopran
    Urszula Kryger – mezzosopran
    Tadeusz Szlenkier – tenor
    Peter Mikuláš – bas

    w programie:

    Antoni Dworzak – Stabat Mater op. 58


    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala koncertowa Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

    SCHUMANN | SCHӦNBERG

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    Kian Soltani - wiolonczela
    Wilson Hermanto - dyrygent

    w programie:

    Piotr Czajkowski - Uwertura fantastyczna „Hamlet” op. 67
    Robert Schumann - Koncert wiolonczelowy a-moll op.129
    Arnold Schönberg - Peleas i Melizanda op.5


    19.00 Koncert symfoniczny - Opole

    Sala koncertowa Filharmonii Opolskiej

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej
    Jakub Chrenowicz – dyrygent
    Łukasz Trepczyński – fortepian

    w programie:

    Xaver Scharwenka – Uwertura do opery „Mataswintha”
    Witold Maliszewski – Koncert fortepianowy b-moll
    Johannes Brahms – Uwertura akademicka e-moll op. 80
    Edward Elgar – „In the South” (Alassio) op. 50


  • 25.02.2018 / niedziela

    18.00 Koncert kameralny - Elbląg

    Sala Koncertowa Ratusza Staromiejskiego w Elblągu

    Leszek Możdżer i EOK

    Leszek Możdżer – fortepian
    Marek Moś – dyrygent
    Elbląska Orkiestra Kameralna

    W programie m.in.:
    Michał Górecki – Koncert na klawesyn (fortepian) i orkiestrę smyczkową op. 40
    Leszek Możdżer – Preludium i Fuga na orkiestrę smyczkową,
    Leszek Możdżer - Miniatury na smyczki i fortepian improwizujący

    Koncert zostanie poprzedzony otwartą próbą generalną dla młodzieży.


  • 02.03.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Toruń

    Sala Koncertowa CKK Jordanki

    OBRAZKI Z WYSTAWY

    Mariusz Smolij - dyrygent
    Toruńska Orkiestra Symfoniczna

    w programie:

    Leonard Bernstein - Trzy Tańce z „On the Town",
    Moderst Mussorgski - „Obrazki z wystawy"


    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    Orkiestra symfoniczna Filharmonii Łódzkiej
    Wojciech Rajski – dyrygent
    Katarzyna Budnik-Gałązka – altówka
    Maciej Łabecki – skrzypce

    w programie:

    W. A. Mozart – Divertimento F-dur KV 138
    W. A. Mozart – Symfonia koncertująca Es-dur KV 364 na skrzypce i altówkę solo
    R. Schumann – IV Symfonia d-moll op. 120


    19.00 Koncert symfoniczny - Białystok

    Sala koncertowa Opery i Filharmonii Podlaskiej, ul. Podleśna 2

    WIECZÓR SERENAD

    Orkiestra smyczkowa Opery i Filharmonii Podlaskiej
    Jan Stanienda – skrzypce, prowadzenie orkiestry

    Anton Dworzak – Serenada E-dur na orkiestrę smyczkową op. 22
    Franciszek Schubert – Rondo A dur D 438 na skrzypce i orkiestrę smyczkową
    Edward Elgar – Serenada e-moll na orkiestrę smyczkową op. 20
    Piotr Czajkowski – Serenada na orkiestrę smyczkową C-dur op. 48


    19.00 Koncert symfoniczny - Kielce

    Sala Koncertowa Filharmonii Świętokrzyskiej

    WIECZÓR Z KLASYKĄ

    Jan Lewandowski - wiolonczela
    Orkiestra Symfoniczna FŚ
    Zbigniew Goncerzewicz - dyrygent

    Karol Kurpiński - Uwertura do opery Zamek na Czorsztynie
    Józef Haydn - Koncert wiolonczelowy nr 2 D-dur
    Wolfgang Amadeusz Mozart - Symfonia C-dur nr 36 KV 425 „Linzka”


  • 08.03.2018 / czwartek

    18.00 Koncert kameralny - Elbląg

    Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

    MAJOWY VIVALDI

    Jan Stanieda – skrzypce, prowadzenie
    Elbląska Orkiestra Kameralna

    W programie m.in.:

    Antonio Vivaldi – Koncert na dwoje skrzypiec a-moll op. 3 nr 8,
    Antonio Vivaldi - Koncert na dwoje skrzypiec A-dur,
    Antonio Vivaldi - Koncert na troje skrzypiec F-dur,
    Antonio Vivaldi - Koncert na czworo skrzypiec h-moll,
    Antonio Vivaldi - Koncert na dwoje skrzypiec i wiolonczelę d-moll op. 3 nr 11


  • 09.03.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Gorzów Wielkopolski

    Sala Koncertowa CEA - Filharmonia Gorzowska

    Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
    Zygmunt Rychert - dyrygent
    Katarzyna Duda - skrzypce

    Gioacchino Rossini - Uwertura do opery „Cyrulik sewilski"
    Niccolo Paganini - Koncert skrzypcowy nr 2 op. 7 h-moll
    Piotr Czajkowski - Symfonia Manfred op. 58


    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala koncertowa Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

    GERSHWIN | BERNSTEIN

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    Wayne Marshall - fortepian, dyrygent

    w programie:

    George Gershwin - „Strike up the Band Overture"
    George Gershwin - „Rhapsody in Blue"
    George Gershwin - „American in Paris"
    Leonard Bernstein - „Candide Overture"
    „West Side Story Symphonic dances"


  • 16.03.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Opole

    Sala koncertowa Filharmonii Opolskiej

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej
    Przemysław Neumann – dyrygent
    Marcin Zdunik – wiolonczela

    w programie:

    Johannes Brahms – „Uwertura tragiczna” op. 81
    Robert Schumann – Koncert wiolonczelowy a-moll op. 129
    Witold Maliszewski – I Symfonia g-moll op. 8


    19.00 Koncert symfoniczny - Białystok

    Sala koncertowa Opery i Filharmonii Podlaskiej, ul. Podleśna 2

    Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
    Paweł Przytocki – dyrygent
    Tomasz Strahl – wiolonczela

    Robert Schumann – Koncert wiolonczelowy
    Anton Bruckner – VI Symfonia A-dur


  • 17.03.2018 / sobota

    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    KONCERT MUZYKI DAWNEJ, SPLENDOR i BLASK BAROKU

    Zbigniew Pilch – skrzypce/dyrygent
    Międzyuczelniana Orkiestra Barokowa

    w programie:

    Jean Philip. Rameau – Suita z tragedii lirycznej „Les Boréades"
    Antonio Vivaldi – Concerto Per l’Orchestra de Dresda g-dmoll RV 577
    Johan Helmich. Roman – Suita z Drottningholmsmusiken
    Jerzy Fryderyk Haendel – Muzyka Ogni Sztucznych HWV 351 Music for Royal Fireworks


  • 18.03.2018 / niedziela

    17.00 Koncert symfoniczny - Lublin

    Sala Koncertowa Filharmonii Lubelskiej

    JÓZEFINKI NA PIĘCIOLINII

    Zespół Muzyki Dawnej Konfraternia Caper Lublinensis
    Przemysław Fiugajski – dyrygent

    Program:

    Joseph Haydn - Symfonia nr 6 „Poranek”
    Joseph Haydn - Symfonia nr 7 „Południe”
    Joseph Haydn - Symfonia nr 8 „Wieczór”


  • 23.03.2018 / piątek

    19.00 Koncert pasyjny - Lublin

    Sala Koncertowa Filharmonii Lubelskiej

    Zespół Muzyki Dawnej Konfraternia Caper Lublinensis
    Marta Boberska – sopran
    Dorota Lachowicz - alt
    Przemysław Fiugajski – dyrygent

    w programie:

    Antonio Vivaldi - Concerto f - moll na smyczki i bc RV 143
    Antonio Vivaldi - Sinfonia h-moll Al santo sepolcoro na smyczki RV 169
    Giovanni Battista Pergolesi - Stabat mater


    19.00 Koncert symfoniczny - Toruń

    Sala Koncertowa CKK Jordanki

    SYMFONICZNE PRZYWITANIE WIOSNY

    Cornelia Von Kerssenbrock - dyrygent
    Toruńska Orkiestra Symfoniczna

    w programie:

    Robert Schumann - Symfonia #1 „Wiosenna"
    Feliks Bartholdy-Mendelssohn: Pieśń Wiosenna


    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala koncertowa Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

    ARMENIA

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    Narek Hakhnazaryan - wiolonczela
    Tigran Akhnazaryan - dyrygent

    w programie:

    Avet Terterian - Symfonia nr 3
    Edward Mirzoyan - „Shushanik"
    Aram Khachaturian - Concert-Rhapsody for cello and orchestra
    Aram Khachaturian - Eghina variations & Bacchanaly (from ballet Spartacus)
    Aram Khachaturian - Adagio of Spartacus & Frigia
    Aram Khachaturian - Sabre dance (from ballet Gayane)


    19.00 Koncert symfoniczny - Białystok

    Sala koncertowa Opery i Filharmonii Podlaskiej, ul. Podleśna 2

    Chór i Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
    Mykoła Diadiura – dyrygent
    Marcelina Beucher – sopran
    Anna Lubańska – alt
    Paweł Brożek – tenor
    Remigiusz Łukomski – bas
    Violetta Bielecka – przygotowanie Chóru

    Anton Dworzak – Stabat Mater op. 58


  • 24.03.2018 / sobota

    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    KONCERT PASYJNY

    Orkiestra symfoniczna Filharmonii Łódzkiej
    Żeńska część Chóru mieszanego Filharmonii Łódzkiej
    Dawid Ber – przygotowanie chóru
    Paweł Przytocki – dyrygent
    Katarzyna Hołysz – Kundry - sopran
    Thomas Mohr – Parsifal - tenor
    Adam Krużel – Klingsor - baryton

    w programie:

    Ryszard Wagner – Parsifal – II akt. Misterium sceniczne - wykonanie koncertowe


  • 06.04.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Toruń

    Sala Koncertowa CKK Jordanki,

    POLSKIE GLOSY - Festiwal Polskiej Muzyki Współczesnej

    Szymon Bywalec - dyrygent
    Michał Szymanowski - fortepian

    w programie:
    Włodek Pawlik - Koncert Fortepianowy nr 2


    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    „Dźwięk i obraz – Amerykańskie pejzaże”

    Orkiestra symfoniczna Filharmonii Łódzkiej
    Mariusz Smolij – dyrygent
    Nicholas Bardonnay – autor projekcji
    Westwater Photochorography

    w programie:

    Leonard Bernstein – Divertimento for Orchestra
    Ferde Grofé – „Grand Canyon Suite"
    Gustaw Mahler – Adagietto z V Symfonii cis-moll
    Aaron Copland – 4 Epizody taneczne z baletu „Rodeo"


    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala koncertowa Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

    RACHMANINOW | SZOSTAKOWICZ

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    Sergey Babayan fortepian
    Thomas Sanderling dyrygent

    w programie:

    Sergiej Rachmaninov - Koncert Fortepianowy nr 2
    Dymitr Szostakowicz - Symfonia nr 11


    19.00 Koncert kameralny - Białystok

    Sala koncertowa Opery i Filharmonii Podlaskiej, ul. Podleśna 2

    KONCERT KAMERALNY

    Ewa Vesin - sopran
    Trio fortepianowe Lontano
    Anna Kamińska – fortepian
    Paweł Polak – skrzypce
    Grzegorz Vytlacil – wiolonczela

    Dymitr Szostakowicz – Trio fortepianowe nr 1 c-moll op. 8
    Dymitr Szostakowicz – 7 wierszy A. Błoka op. 127 na sopran i trio fortepianowe
    Mieczysław Weinberg – Trio fortepianowe op. 24


  • 12.04.2018 / czwartek

    19.00 Koncert kameralny - Elbląg

    Sala Koncertowa Ratusza Staromiejskiego w Elblągu

    Vivaldi kontra Piazzolla

    Mariusz Patyra – skrzypce
    Marek Moś – dyrygent
    Elbląska Orkiestra Kameralna

    w programie m.in.:

    Antonio Vivaldi – „Cztery pory roku"
    Astor Piazzolla – „Cztery pory roku w Buenos Aires"


  • 13.04.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala koncertowa Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

    SYMPHONIC KLEZMER

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    David Orlowsky Trio:
    David Orlowsky - klarnet
    Jens-Uwe Popp - gitara
    Florian Dohrmann - kontrabas
    Enrique Ugarte - dyrygent


  • 20.04.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Gorzów Wielkopolski

    Sala Koncertowa CEA - Filharmonia Gorzowska

    Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
    Stanisław Krawczyński - dyrygent
    Agnieszka Kaczmarek-Bialic - harfa
    Marek Mleczko - obój

    Anton Dworzak - Serenada d-moll na 10 instrumentów dętych, wiolonczelę i kontrabas op. 44
    Witold Lutosławski - Koncert podwójny na obój, harfę i orkiestrę kameralną
    Ludwik van Beethoven - VI symfonia F-dur op. 68 „Pastoralna"


    19.00 Koncert symfoniczny - Lublin

    Sala Koncertowa Filharmonii Lubelskiej

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
    Janusz Olejniczak - fortepian
    Katarzyna Duda - skrzypce
    Zygmunt Rychert - dyrygent

    w programie:

    Mikołaj Hertel - Jasnowidzący z Lublina (Światowe prawykonanie)
    Henryk Wieniawski – Fantazja na tematy z opery „Faust” Gounoda op.20
    Pablo de Sarasate - Fantazja na tematy z opery Carmen op. 25


    19.00 Koncert symfoniczny - Toruń

    Sala Koncertowa CKK Jordanki

    MUZYKA I OBRAZ

    Brian Schembri - dyrygent
    Albrecht Menzel - skrzypce

    Ludwik van Beethoven - Symfonia Pastoralna (z prezentacja prac plastycznych uczniów szkół średnich);
    Johannes Brahms - Koncert skrzypcowy


    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    Orkiestra symfoniczna Filharmonii Łódzkiej
    Piotr Sułkowski – dyrygent
    Bomsori Kim - skrzypce

    w programie:

    Piotr Czajkowski – Koncert skrzypcowy D-dur op. 35
    Piotr Czajkowski – V Symfonia e-moll op. 64


    19.00 Koncert symfoniczny - Opole

    Sala koncertowa Filharmonii Opolskiej

    STREFA GWIAZD

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej
    Przemysław Neumann – dyrygent
    Veriko Tchumburidze – skrzypce – laureatka I nagrody XV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu

    w programie:

    Karol Kurpiński – Uwertura do opery „Pałac Lucypera”
    Ludwig van Beethoven – Koncert skrzypcowy D-dur op. 61
    Ludwig van Beethoven – III Symfonia Es-dur op. 55 „Eroica”


    19.00 Koncert symfoniczny - Białystok

    Sala koncertowa Opery i Filharmonii Podlaskiej, ul. Podleśna 2

    Koncert Dyplomantów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina
    Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego W Białymstoku

    Orkiestra Opery I Filharmonii Podlaskiej
    Maciej Tomasiewicz – Dyrygent


  • 27.04.2018 / piątek

    19.00 Koncert Symfoniczny - Gorzów Wielkopolski

    Sala Koncertowa CEA - Filharmonia Gorzowska

    Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej (smyczki)
    Stefan Gąsieniec - fortepian, prowadzenie orkiestry
    Tomasz Stockinger - konferansjer

    K. Dębski - Cantabile
    W. Szpilman - Temat muzyczny z czołówki programu telewizyjnego W starym kinie
    F. Chopin - Nokturn cis-moll z filmu Pianista (reż. Roman Polański)
    S. Joplin - Ragtime Elite Syncopations
    W. Kazanecki - Temat muzyczny z serialu Dom (reż. Jan Łomnicki)
    Walc z filmu Noce i dnie (reż. Jerzy Antczak)
    S. Joplin - Ragtime The Easy Winners
    G. Gershwin - Summertime z opery Porgy and Bess
    W. Korcz - Temat z filmu Lata dwudzieste – lata trzydzieste (reż. Janusz Rzeszewski)
    M. Gąsieniec - Tango z filmu Strachy (reż. Stanisław Lenartowicz)
    M. Gąsieniec -Taniec hiszpański z filmu Strachy
    W. Kilar - Walc z filmu Trędowata (reż. Jerzy Hoffman)
    S. Joplin - Ragtime The Entertainer z filmu Żądło (reż. George Roy Hill)


    19.00 Koncert Symfoniczny - Lublin

    Sala Koncertowa Filharmonii Lubelskiej

    Retoryka w muzyce baroku

    Zespół Muzyki Dawnej Konfraternia Caper Lublinensis
    Robert Bachara – skrzypce, prowadzenie
    Elżbieta Matyaszewska – wprowadzenie do koncertu

    Program:

    H. Biber - Sonata Representativa
    A. Vivaldi - Pory roku


    19.00 Koncert symfoniczny - Toruń

    Sala Koncertowa CKK Jordanki

    SILY NATURY (Prezentacja multimedialna)

    M. Smolij - dyrygent
    Toruńska Orkiestra Symfoniczna

    F. Grofe - Grand Canyon,
    A. Copland - Suita z baletu Rodeo,
    G. Mahler - Adagietto z Symfonii No. 5


    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala koncertowa Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

    RAVEL

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    Rozalia Kierc - fortepian
    Rune Bergmann - dyrygent

    w programie:

    Maurice Ravel - La valse
    Maurice Ravel - Bolero
    Maurice Ravel - Koncert fortepianowy G-dur


    19.00 Koncert symfoniczny - Białystok

    Sala koncertowa Opery i Filharmonii Podlaskiej, ul. Podleśna 2

    Orkiestra Opery I Filharmonii Podlaskiej
    Laureat X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga, Katowice 2017
    Mariusz Patyra – skrzypce

    Eduard Lalo – Symfonia hiszpańska d-moll op. 21
    Johannes Brahms – III Symfonia F-dur op. 90


  • 11.05.2018 / piątek

    19.00 Koncert Symfoniczny - Lublin

    Sala Koncertowa Filharmonii Lubelskiej

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
    Agata Kruszewska - perkusja
    Krzysztof Książek - fortepian
    Karolina Mikołajczyk - skrzypce
    Iwo Jedynecki - akordeon
    Piotr Wajrak - dyrygent

    Program:

    M. Błażewicz - Koncert podwójny na skrzypce, akordeon i orkiestrę
    Z. Bargielski - Koncert na fortepian, perkusję i orkiestrę
    J. S. Bach - L. Berio - Contrapunctus XIX


    19.00 Koncert symfoniczny - Toruń

    Sala Koncertowa CKK Jordanki

    PROBALTICA

    O. Weder - dyrygent
    Svetlana Andreeva


    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala koncertowa Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

    SCHNITTKE

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    Nicholas Milton dyrygent

    w programie:
    Alfred Schnittke muzyka do filmów:

    CLOWNS AND CHILDREN (1976)
    THE STORY OF AN UNKNOWN ACTOR (1976)
    THE WALTZ (1969)
    THE COMMISSAR (1967/87)
    THE ADVENTURES OF A DENTIST (1965)


    19.00 Koncert symfoniczny - Białystok

    Sala koncertowa Opery i Filharmonii Podlaskiej, ul. Podleśna 2

    Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
    Robert Kabara – dyrygent
    Stanisław Kuk – skrzypce
    Rafał Dudzik – skrzypce

    Jerzy Filip Telemann – Suita G-dur (Don Kichot)
    Antonio Vivaldi - Cztery pory roku


  • 12.05.2018 / sobota

    19.00 Koncert kameralny - Elbląg

    Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

    W rocznicę śmierci Marszałka - wieczór pieśni polskich

    Jakub Chrenowicz – dyrygent
    Bellezza Opera Trio w składzie:
    Agnieszka Adamczak-Hutek – sopran
    Marcin Hutek – baryton
    Mikołaj Adamczak – tenor
    Paweł Mazur – fortepian
    Elbląska Orkiestra Kameralna

    W programie cenione dzieła polskich kompozytorów m.in. F. Chopina, S. Moniuszki, M. Karłowicza, K. Szymanowskiego, T. Bairda


  • 18.05.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Gorzów Wielkopolski

    Sala Koncertowa CEA - Filharmonia Gorzowska

    Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
    Mirosław Błaszczyk - dyrygent
    Jarosław Żołnierczyk - skrzypce

    Anton Dworzak - VIII Symfonia G-dur op. 88
    Antonio Vivaldi - Cztery pory roku


    19.00 Koncert symfoniczny - Opole

    Sala koncertowa Filharmonii Opolskiej

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej
    Kai Bumann – dyrygent

    HERBERT PIANO TRIO
    Joanna Kreft – skrzypce
    Dominik Płociński – wiolonczela
    Bartłomiej Wezner – fortepian

    w programie:
    Wolfgang Amadeus Mozart – Uwertura do opery „Cosi fan tutte”
    Ludwig van Beethoven – Koncert potrójny C-dur op. 56
    Franz Schubert – III Symfonia D-dur


  • 25.05.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Gorzów Wielkopolski

    Sala Koncertowa CEA - Filharmonia Gorzowska

    Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
    Richard Zieliński - dyrygent
    Lance Drege - kotły

    Morton Gould - „American Salute"
    Luis Larsen - „Forward"
    John Mackey - „Redline Tango"
    Aaron. Copland - „Appalachian Spring Suite"
    Jerod Impichchaachaaha' tate - „Hymn" (Native American – Chickasaw Tribe)
    Michael Daugherty - „Raise the Roof"


    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    Orkiestra symfoniczna Filharmonii Łódzkiej
    Marek Pijarowski – dyrygent
    Marian Lapsansky – fortepian

    w programie:

    Gioacchino Rossini – Uwertura do opery „Wilhelm Tell”
    Wolfgang Amadeusz Mozart – Koncert fortepianowy A-dur KV 466
    Maurycy Ravel – Alborada del Grazioso
    Ottorino Respighi – Święta Rzymskie Feste Romane P. 157


    19.00 Koncert symfoniczny - Opole

    Sala koncertowa Filharmonii Opolskiej

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej
    Przemysław Neumann – dyrygent
    Rafał Łuszczewski – fortepian

    w programie:

    Stanisław Moniuszko – Uwertura do opery „Flis”
    Edward Grieg – Koncert fortepianowy a-moll op. 16
    Anton Dworzak – IX Symfonia e-moll op. 95 „Z nowego świata”


    19.00 Koncert symfoniczny - Białystok

    Sala koncertowa Opery i Filharmonii Podlaskiej, ul. Podleśna 2

    Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
    Maciej Koczur /laureat I nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Dyrygentów, Białystok 2016/ – dyrygent
    Łukasz Dyczko – saksofon

    Astro Piazzola – Le Grand Tango
    Andre Waignein – Rapsodia na saksofon i orkiestrę
    Jan Sibelius – V Symfonia D-dur op. 35


  • 08.06.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Lublin

    Sala Koncertowa Filharmonii Lubelskiej

    UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE SEZONU ARTYSTYCZNEGO 2017/18

    Orkiestra Symfoniczna i Chór Lutnia Lubelska Filharmonii im. H. Wieniawskiego
    Piotr Wajrak - dyrygent

    Program:

    Giuseppe Verdi - „Bal Ecco lorido campo" - aria Amelii z opery „Bal maskowy"
    Carl Maria von Weber - Aria Caspara Schweig z opery „Wolny strzelec"
    Ryszard Wagner - Marsz Weselny z opery „Lohengrin"
    Ryszard Wagner - duet Senty i Holendra z opery Holender Tułacz „Wie aus der Ferne längst vergang ner Zeiten”
    Henryk Opieński - Poemat symfoniczny: Zygmunt August i Barbara
    Grażyna. Bacewicz - Akropolis


    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    Orkiestra symfoniczna Filharmonii Łódzkiej
    Paweł Przytocki – dyrygent
    Lilya Zilberstein – fortepian

    w programie:

    Robert Schumann – Uwertura do opery „Genowefa” op. 81
    Edward Grieg – Koncert fortepianowy a-moll op. 16
    Sergiusz Rachmaninow – III Symfonia a-moll op. 44


    19.00 Koncert symfoniczny - Białystok

    Sala koncertowa Opery i Filharmonii Podlaskiej, ul. Podleśna 2

    Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
    Edward Farmer – dyrygent
    Beata Bilińska – fortepian

    Ludwik van Beethoven – V Koncert fortepianowy
    Ludwik van Beethoven – III Symfonia Es-dur op. 55 „Eroica”


  • 11.06.2018 / poniedziałek

    19.00 Koncert symfoniczny - Szczecin

    Sala koncertowa Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
    Jeffrey Biegel – fortepian
    Roger Kalia – dyrygent

    w programie:

    Samuel Barber - Uwertura „The School for Scandal” op. 5
    Leroy Anderson - Koncert fortepianowy
    Aaron Copland - Suita z baletu „Appalachian Spring”
    George Gershwin - „Porgy and Bess”: obraz symfoniczny


  • 15.06.2018 / piątek

    19.00 Koncert symfoniczny - Toruń

    Sala Koncertowa CKK Jordanki

    ZAKOŃCZENIE SEZONU

    Mariusz Smolij - dyrygent
    Toruńska Orkiestra Symfoniczna

    Carl Orff - Carmina Burana
    Ludwik van Beethoven - Choral Fantasy


    19.00 Koncert symfoniczny - Łódź

    Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

    KONCERT MUZYKI POLSKIEJ

    Orkiestra symfoniczna Filharmonii Łódzkiej
    Piotr Pławner – skrzypce
    Jürgen Bruns – dyrygent

    w programie:

    Edward Elgar - Preludium symfoniczne „Polonia" op. 76
    Mieczysław Karłowicz - Koncert skrzypcowy A-dur op. 8
    Jan Sibelius – II Symfonia D-dur op. 43


    19.00 Koncert Symfoniczny - Lublin

    Sala Koncertowa Filharmonii Lubelskiej

    Zespół Muzyki Dawnej Konfraternia Caper Lublinensis

    Przemysław Fiugajski - dyrygent
    Robert Bachara - skrzypce

    w programie:
    Wolfgang Amadeusz Mozart - Koncert skrzypcowy G-dur
    Józef Haydn - Symfonia nr 45 fis-moll „Pożegnalna"


[^]