Zaproszenie na spotkanie z dyrygentem Maciejem Sztorem - miniatura

Zaproszenie na spotkanie z dyrygentem Maciejem Sztorem

Z ogromną przyjemnością chcielibyśmy zaprosić uczniów biorących udział w programie „filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!” w Białymstoku na spotkanie poświęcone symfonicznej muzyce filmowej, które poprowadzi dyrygent Maciej Sztor. Spotkanie odbędzie się w czwartek 25.01.2018 roku o godzinie 17:00 w Sali Kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej 1.

Spotkanie z maestro Sztorem może być doskonałą okazją do tego, by bezpośrednio od dyrygenta dowiedzieć się m.in:

- czym i jak bardzo symfoniczna muzyka filmowa różni się od klasycznej twórczości symfonicznej,
- czym się ona charakteryzuje,
- dlaczego jedne utwory z kanonu muzyki filmowej rozpoznajemy po kilku pierwszych taktach, a innych nawet nie zauważamy.

Na te i wiele innych pytań podczas spotkania odpowie Maciej Sztor - absolwent dyrygentury Akademii Muzycznej w Poznaniu, specjalizujący się w amerykańskiej muzyce filmowej i estradowej. Od początku swojej działalności promuje muzykę filmową, kolekcjonując oryginalne partytury, a także współtworząc i realizując własne projekty muzyczne. Ma na swoim koncie płytę z muzyką zdobywcy Oscara - Jana AP Kaczmarka (Sony Music). Jego interpretacje cechuje naturalność narracji oraz intensywność brzmienia orkiestry. Często wzbogaca instrumentację utworów by podkreślić ich walory brzmieniowe i wyrazowe.

Chętni będą także mogli wziąć udział we fragmencie próby przed koncertem, która odbędzie się zaraz po spotkaniu z dyrygentem tj. o godzinie 18:00, podczas której będzie można podpatrzeć maestro przy pracy nad repertuarem z Chórem i Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc w Sali Kameralnej OiFP aby wziąć udział w spotkaniu należy dokonać zapisu poprzez przesłanie zgłoszenia na adres email: jan.roguz@imit.org.pl.

Na zgłoszenia czekamy do 18.01.2018 roku.

Jednocześnie zapraszamy Państwa do udziału w koncercie, który odbędzie się w piątek 26.01.2018 roku.
W programie koncertu usłyszymy:

John Williams - Temat z filmu „Szczęki: Rekin", Suita z muzyki do filmu „Park Jurajski"
Trevor Jones - Suita z muzyki do filmu „Ostatni Mohikanin"
Hans Zimmer - I Suita z muzyki do filmu „Gladiator", II Suita z muzyki do filmu „Gladiator", Muzyka z filmu „Król Artur", Muzyka z filmu „Piraci z Karaibów: Na Nieznanych Wodach"
Vangelis - Temat z filmu „1492: Wyprawa Do Raju"
James Horner - Muzyka z filmu „Waleczne Serce"
Howard Shore - Suita z muzyki do filmu „Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia"
Harry Gregson-Williams - Suita z muzyki do filmu „Opowieści z Narnii: Książę Caspian"

fot. OIFP

drukuj
[^]