Wyniki Plebiscytu 2018 - miniatura

Wyniki Plebiscytu 2018

1.03.2018 zakończyło się głosowanie w plebiscycie, w którym mogliście wybrać utwory, które waszym zdaniem powinny znaleźć się w programach koncertowych 9-ciu orkiestr i filharmonii w Polsce.

Łącznie w okresie od listopada do końca lutego oddaliście ponad 1000 głosów dzięki którym, w nowych sezonach artystycznych poszczególnych instytucji znajdą się następujące utwory:

Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku
1. Claude Debussy – Morze
2. Piotr Czajkowski - VI Symfonia h-moll „Patetyczna" op. 74
3. Ludwik van Beethoven - V Symfonia c-moll op. 67

Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga
1. Modest Musorgski – Noc na Łysej Górze
2. Hector Berlioz – Symfonia fantastyczna op. 14
3. Eduard Lalo – Symfonia hiszpańska d-moll op.21

Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie
1. Johannes. Brahms – III Symfonia F- dur op. 90
2. Piotr Czajkowski – Fantazja b- moll „Romeo i Julia”
3. Ludwik van Beethoven: VI Symfonia F- dur op. 68 „Pastoralna”

Filharmonia Gorzowska
1. George Gershwin - Błękitna Rapsodia
2. Sergiusz Prokofiew - II Suita z baletu „Romeo i Julia” op. 64
3. John Williams – temat z filmu „Lista Schindlera”

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
1. Manuel De Falla – Noce w ogrodach Hiszpanii
2. Witold Lutosławski – Koncert na orkiestrę
3. Piotr Czajkowski - Symfonia h - moll nr 6 „Patetyczna" op. 74

Toruńska Orkiestra Symfoniczna
1. Ludwik van Beethoven – Symfonia nr 5
2. Mikołaj Rimski – Korsakov – Taniec klaunów z opery „Królowa Śniegu”
3. Wolfgang Amadeusz Mozart – Uwertura do opery „Don Giovanni”

Elbląska Orkiestra Kameralna
1. Benjamin Britten - Simple Symphony op. 4
2. Antonin Dworzak - Serenada na smyczki E-dur op.22
3. Andrzej Panufnik - Suita staropolska

Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina
1. Wojciech Kilar – „Exodus”
2. Zygmunt Noskowski - Poemat symfoniczny „Step"
3. Leonard Bernstein - II Symfonia na fortepian i orkiestrę „The Age of Anxiety"

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera
1. Mikołaj Rimski-Korsakow – Szeherezada
2. Piotr Czajkowski – Uwertura, Fantazja „Romeo i Julia”
3. Modest Musorgski - Obrazki z wystawy

Dziękujemy wszystkim za udział w głosowaniu. O tym, kiedy wybrane przez Was utwory zostaną wykonane w poszczególnych instytucjach poinformujemy w późniejszym terminie.

drukuj
[^]