Spotkanie z kompozytorem - miniatura

Spotkanie z kompozytorem

Z ogromną przyjemnością chcielibyśmy zaprosić uczniów biorących udział w programie „filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!” z Państwa szkoły na spotkanie poświęcone kompozycji, które poprowadzi kompozytor i organizator życia muzycznego Paweł Łukaszewski. Spotkanie odbędzie się w piątek 09.02.2018 roku o godzinie 17:30 w Sali Kameralnej Filharmonii Podlaskiej przy ul. Podleśnej 2.

Spotkanie z kompozytorem może być doskonałą okazją do tego, by bezpośrednio od twórcy dowiedzieć się m.in:

- który z elementów w pracy kompozytora jest najtrudniejszy
- jak bardzo pierwsza wersja utworu różni się od premierowego wykonania utworu
- który instrument solowych jest ulubionym instrumentem kompozytora
- który z utworów jego autorstwa jest mu najbliższy

Na te i wiele innych pytań podczas spotkania odpowie Paweł Łukaszewski - jego utwory wykonywane były na przeszło stu festiwalach w kraju oraz za granicą. Zostały zarejestrowane na ponad siedemdziesięciu polskich i zagranicznych płytach CD, wydanych m.in. przez Hyperion (dwie płyty autorskie), Acte Préalable, Polskie Nagrania Edition, DUX, Musica Sacra Edition, Signum Records. Ok. pięćdziesiąt kompozycji ukazało się drukiem w ChesterNovello, PWM, Edition Ferrimontana, Edizioni Carrara, Lorenz Corporation i Choris Mundi.

W ostatnich latach twórczość kompozytorska Łukaszewskiego zyskała uznanie w Wielkiej Brytanii. Jego dzieła są wykonywane i prawykonywane przez renomowane zespoły chóralne z Londynu i Cambridge: The Kings Singers, The Holst Singers, BBC Singers, Trinity College Choir, Tenebrae, Britten Sinfonia, Polyphony, pod dyrekcją Stephena Laytona.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc w sali kameralnej obowiązuje kolejność zgłoszeń. Rezerwacji można dokonywać mejlowo:

jan.roguz@imit.org.pl

W przypadku pytań proszę o kontakt mejlowy lub telefoniczny

jan.roguz@imit.org.pl
tel. 664 476 796

fot. lukaszewski.org.uk

drukuj
[^]