Rzeszów po raz drugi!

Ponad 800 maturzystów z 7 nieartystycznych ponadgimnazjalnych szkół powszechnych w Rzeszowie.

Tyle właśnie osób zgłosiło swój udział w Inauguracji III Edycji Programu filharmonia/ostrożnie, wciąga!!! 7.11.2014 r. w Filharmonii Podkarpackiej.

Zebrani w Sali Koncertowej Filharmonii Podkarpackiej uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w zorganizowanej specjalnie dla nich otwartej próbie poprzedzającej koncert symfoniczny. W trakcie próby oprócz informacji dotyczących zasad uczestnictwa w Programie młodzi goście Filharmonii Podkarpackiej usłyszeli skomponowany specjalnie dla potrzeb Programu filharmonia/ostrożnie, wciąga!!! utwór autorstwa Krzesimira Dębskiego pt. "Wariacje na temat K. Dębskiego".Utwór zostanie zaprezentowany rzeszowskiej publiczności 14.11.2014 w ramach koncertu symfonicznego prowadzonego przez dyrygenta Piotra Wajraka.

Uczestnicy Programu w Rzeszowie będą mogli wraz z osobą towarzyszącą bezpłatnie wybrać się na każdy z 20 koncertów objętych Programem, a organizowanych przez Filharmonię Podkarpacką od października 2014 do czerwca 2015. W ramach Programu zostanie również rozpisany konkurs z nagrodami, w którym chętni maturzyści będą mogli podzielić się swoimi doświadczeniami z FP oraz przedstawić oczekiwania, jakie według nich powinna spełniać filharmonia, aby stać się bardziej dostępną dla młodych melomanów. Dodatkowo chętni będą mogli wziąć udział w tworzeniu nowego programu artystycznego Filharmonii Podkarpackiej oraz pozostałych 7 filharmonii biorących udział w Programie głosując w plebiscycie na utwory muzyki klasycznej. Trzy spośród dziesięciu najwyżej ocenionych utworów znajdą się w kolejnym sezonie artystycznym (2015/2016) w programie Filharmonii.