Program filharmonia/ostrożnie, wciąga ponownie w Szczecinie - miniatura

Program filharmonia/ostrożnie, wciąga ponownie w Szczecinie

13.10.2017 roku w Sali Koncertowej Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie odbyła się w inauguracji drugiej edycji programu "filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!" w Szczecinie. Tym razem na specjalne zaproszenie Instytutu Muzyki i Tańca w Warszawie do Sali Koncertowej Filharmonii przybyli uczniowie czterech szkół średnich:

- Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Marii Skłodowskiej Curie w Szczecinie
- Liceum Ogólnokształcącego nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Szczecinie
- Liceum Ogólnokształcące nr 9 im. Bohaterów Monte Casino w Szczecinie
- Technikum Zawodowe nr 4 w Zespole Szkół nr 8 w Szczecinie

Ponad 300 uczniów klas trzecich zaproszonych na otwartą i zorganizowaną tylko dla nich specjalną próbę w Filharmonii miało okazje osobiście podpatrzeć w jaki sposób pracują muzycy orkiestry pod batutą Perry'ego So i w jaki sposób przygotowują się do koncertu. Flecista Łukasz Długosz opowiedział zgromadzonej młodzieży o specyfice pracy solisty. W takcie próby zaproszeni przez Filharmonię goście poznali zasady uczestnictwa w Programie oraz wysłuchali Koncertu na flet i orkiestrę Pawła Mykietyna.

Uczestnicy Programu w Szczecinie będą mogli wraz z osobą towarzyszącą bezpłatnie wybrać się na każdy z 17 koncertów organizowanych przez Filharmonię od października 2017 do czerwca 2018. Dodatkowo chętni maturzyści będą mogli wziąć udział w tworzeniu nowego programu artystycznego Filharmonii w Szczecinie oraz pozostałych 8 filharmonii biorących udział w Programie na rok 2018/2019 głosując w plebiscycie na utwory muzyki klasycznej. Trzy spośród dziesięciu najwyżej ocenionych utworów znajdą się w kolejnym sezonie w programie Filharmonii. Głosu w plebiscycie można oddawać do 31.01.2018 roku.

Instytut Muzyki i Tańca w celu wsparcia działalności kulturalnej filharmonii równolegle realizuje program 9 miastach Polski: w Lublinie, Kielcach, Toruniu, Białymstoku, Gorzowie Wielkopolskim, Szczecinie, Elblągu, Łodzi i Opolu.

fot. Filharmonia w Szczecinie

drukuj
[^]