Po raz pierwszy w Elblągu - miniatura

Po raz pierwszy w Elblągu

21.09.16 o godzinie 13:00 w Sali Koncertowej Elbląskiej Orkiestry Kameralnej zainaugurowany został rogram filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!
Jego pilotaż objął swym zasięgiem wszystkich maturzystów dwóch elbląskich szkół: I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego oraz III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II.

Blisko 300 maturzystów zaproszonych na otwartą tylko dla nich i zorganizowaną przez Elbląską Orkiestrę Kameralną specjalną próbę w Filharmonii miało okazje osobiście podpatrzeć w jaki sposób pracują muzycy orkiestry pod dyrekcją Marka Mosia i w jaki sposób muzycy przygotowują się do koncertu. W takcie próby zaproszeni przez Filharmonię goście poznali zasady uczestnictwa w Programie oraz wysłuchali fragmenty utworów:

- Włodzimierz Pawlik Puls 11/8 na fortepian, flet, orkiestrę smyczkową i sekcję rytmiczną
- Włodzimierz Pawlik II Koncert Fortepianowy
- Igor Stravinsky Concerto in D

Uczestnicy Programu w Elblągu będą mogli wraz z osobą towarzyszącą bezpłatnie wybrać się na każdy z 14 koncertów organizowanych przez Elbląską Orkiestrę Kameralną od września 2016 do czerwca 2017. Dodatkowo chętni maturzyści będą mogli wziąć udział w tworzeniu nowego programu artystycznego Filharmonii Gorzowskiej oraz pozostałych 7 filharmonii biorących udział w Programie na rok 2017/2018 głosując w plebiscycie na utwory muzyki klasycznej. Trzy spośród dziesięciu najwyżej ocenionych utworów znajdą się w kolejnym sezonie w programie Filharmonii. Głosu w plebiscycie można oddawać do 31.01.2016 roku.

Instytut Muzyki i Tańca w celu wsparcia działalności kulturalnej filharmonii równolegle realizuje program 8 miastach Polski: w Lublinie, Kielcach, Toruniu, Białymstoku, Gorzowie Wielkopolskim, Szczecinie i Elblągu