Po raz czwarty w Filharmonii Świętokrzyskiej - miniatura

Po raz czwarty w Filharmonii Świętokrzyskiej

14 i 15.09.2017 w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej zainaugurowana została VI edycja Programu filharmonia/ostrożnie, wciąga!!! w Kielcach.

Blisko 1000 maturzystów z dziesięciu kieleckich szkół ponadgimnazjalnych przyjęło zaproszenie na zorganizowaną i otwartą tylko dla nich próbę przez koncertem filharmonicznym. Każdy z jej uczestników miał okazje bezpośrednio od Dyrektora Jacka Rogali dowiedzieć się w jaki sposób muzycy przygotowują się do koncertu, a także jakie poszczególne brzmienia instrumentów wchodzą w skład całej orkiestry. W trakcie próby zaproszeni przez Filharmonię goście poznali zasady uczestnictwa w Programie oraz wysłuchali fragmentów trzech utworów:

Stanisław Moniuszko - Polonez koncertowy A-dur
Johannes Brahms - Koncert skrzypcowy D-dur
Ludwik Van Beethoven - VII Symfonia A-dur op. 92

Gościem specjalnym spotkania byłą skrzypaczka, pani Celina Kotz, która zaprezentowała uczniom fragmenty Koncertu skrzypcowego Brahmsa.

Tegoroczni uczestnicy Programu w Kielcach będą mogli wraz z osobą towarzyszącą bezpłatnie wybrać się na każdy z 20 koncertów organizowanych przez Filharmonię Świętokrzyską w okresie od września 2017 do czerwca 2018. Dodatkowo chętni maturzyści będą mogli wziąć udział w tworzeniu nowego programu artystycznego Filharmonii Świętokrzyskiej oraz pozostałych 8 filharmonii biorących udział w Programie na rok 2018/2019 głosując w plebiscycie na utwory muzyki klasycznej. Trzy spośród dziesięciu najwyżej ocenionych utworów znajdą się w kolejnym sezonie w programie Filharmonii. Plebiscyt rusza 1.11.2017 roku.

W tym roku Filharmonia Świętokrzyska jeszcze bardziej otwiera się na uczestników Programu filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!, zainteresowanym oferują następujące możliwości:

- zwiedzania kulis filharmonii dla uczestników Programu,
- bezpłatny udział w próbach do koncertu dla uczestników Programu,
- udział w próbach do koncertów familijnych,
- zniżki na koncerty kameralne dla uczestników Programu
- udział w koncertach familijnych jako animator zabaw,
- umożliwienie osobom najbardziej zaangażowanym spotkania z solistą biorącym udział w koncercie.

fot. J. Roguz