Orkiestrownik w OSM Białystok - miniatura

Orkiestrownik w OSM Białystok

24.11.2017 w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego odbyła się prezentacja multimedialnej aplikacji Orkiestrownik przygotowanej na zlecenie Instytutu Muzyki i Tańca w Warszawie.

Prezentację przygotowała trójka uczennic klasy VI Ogólnolształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Białymstoku (przy ZSM im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku): Natalia Gładkowska, Julia Kupiec i Julia Sienicka. Prezentacja odbyła się ona w ramach zajęć z Literatury muzycznej w klasie II OSM II stopnia.

Orkiestrownik to nowoczesny przewodnik po muzyce klasycznej w formie bezpłatnej aplikacji mobilnej. Krok po kroku wprowadza w świat orkiestry, pokazuje instrumentarium, muzyków, dyrygenta, próbę i koncert. Wszystko w formie unikatowej w skali światowej aplikacji multimedialnej, dostępnej od 15 września na smartfony i tablety.

Aplikacja mobilna Orkiestrownik na smartfony i tablety (w systemie Android i iOS) jest dostępna od 15 września 2016 roku. Można ją pobrać ze sklepów Google Play oraz App Store. W wersji podstawowej aplikacja waży 55 MB, natomiast na życzenie użytkownika, istnieje możliwość pobierania dodatkowych materiałów do pamięci urządzenia.

Producentami aplikacji są: Instytut Muzyki i Tańca (IMiT), Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA). Producentem wykonawczym jest Netigen Kluzowicz sp. j.

Aplikacja została sfinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

www.orkiestrownik.pl

fot. J. Roguz

drukuj
[^]