Lublin ponownie wciągnięty! Inauguracja III Edycji Programu - miniatura

Lublin ponownie wciągnięty! Inauguracja III Edycji Programu

860 maturzystów z 15 szkół powszechnych w Lublinie!!!

Tyle właśnie osób wzięło udział w Inauguracji III Edycji Programu filharmonia/ostrożnie, wciąga!!! 17.09.2014 r. w Filharmonii Lubelskiej.

Zebrani w Auli Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w zorganizowanej specjalnie dla nich otwartej próbie przeddzień inauguracji wyjątkowego, jubileuszowego, 70-tego sezonu artystycznego Filharmonii Lubelskiej. W trakcie próby oprócz informacji dotyczących zasad uczestnictwa w Programie młodzi goście Filharmonii Lubelskiej usłyszeli prapremierowe wykonanie skomponowanego specjalnie dla potrzeb Programu filharmonia/ostrożnie, wciąga!!! utworu autorstwa Krzesimira Dębskiego pt.Wariacje na temat K. Dębskiego, którego premierowe wykonanie przed lubelską publicznością będzie miało miejsce 19.09.2014 o godzinie 19:00 w trakcie koncertu inaugurującego nowy sezon artystyczny Filharmonii Lubelskiej.

Uczestnicy Programu w Lublinie będą mogli wraz z osobą towarzyszącą bezpłatnie wybrać się na każdy z 20 koncertów organizowanych przez Filharmonię Lubelską od września 2014 do czerwca 2015. W ramach Programu zostanie również rozpisany konkurs z nagrodami, w którym chętni maturzyści będą mogli podzielić się swoimi doświadczeniami z FL oraz przedstawić oczekiwania, jakie według nich powinna spełniać filharmonia, aby stać się bardziej dostępną dla młodych melomanów. Dodatkowo chętni będą mogli wziąć udział w tworzeniu nowego programu artystycznego Filharmonii Lubelskiej oraz pozostałych 7 filharmonii biorących udział w Programie na rok 2014/2015 głosując w plebiscycie na utwory muzyki klasycznej. Trzy spośród dziesięciu najwyżej ocenionych utworów znajdzie się w kolejnym sezonie w programie Filharmonii.

Lista szkół, które zgłosiły chęć uczestniczenia w III Edycji Programu filharmonia/ostrożnie, wciąga!!! w Lublinie:

• Liceum Śródziemnomorskie
  • I Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica