Łomża wciągnięta po raz pierwszy - miniatura

Łomża wciągnięta po raz pierwszy

27.11.2014 o godzinie 12:00 w Sali Koncertowej Filharmonii Kameralnej w Łomży zainaugurowany został Program filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!
Jego pilotaż objął swym zasięgiem maturzystów trzech liceów ogólnokształcących w Łomży.

100 maturzystów zaproszonych na otwartą tylko dla nich i zorganizowaną przez Filharmonię Kameralną w Łomży specjalną próbę w Filharmonii miało okazje osobiście podpatrzeć w jaki sposób pracują muzycy przed koncertem oraz bezpośrednio od pana dyrygenta Jacka Rogali dowiedzieć się w jaki sposób muzycy przygotowują się do koncertu. W trakcie próby zaproszeni przez Filharmonię goście poznali zasady uczestnictwa w Programie oraz wysłuchali fragmenty utworów przygotowywanych do wieczornego koncertu

Uczestnicy Programu w Łomży będą mogli wraz z osobą towarzyszącą bezpłatnie wybrać się na każdy z 13 koncertów organizowanych przez Filharmonię Kameralną w Łomży od listopada 2014 do czerwca 2015. W ramach Programu zostanie również rozpisany konkurs z nagrodami, w którym chętni maturzyści będą mogli podzielić się swoimi doświadczeniami z FG oraz przedstawić oczekiwania, jakie według nich powinna spełniać filharmonia, aby stać się bardziej dostępną dla młodych melomanów. Dodatkowo chętni będą mogli wziąć udział w tworzeniu nowego programu artystycznego FKWL oraz pozostałych 7 filharmonii biorących udział w Programie na rok 2014/2015 głosując w plebiscycie na utwory muzyki klasycznej. Trzy spośród dziesięciu najwyżej ocenionych utworów znajdą się w kolejnym sezonie w programie Filharmonii.