Łomża po raz drugi - miniatura

Łomża po raz drugi

29.10.2015 o godzinie 12:00 w Sali Koncertowej Filharmonii Kameralnej w Łomży zainaugurowany został Program filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!
Jego pilotaż objął swym zasięgiem maturzystów trzech liceów ogólnokształcących w Łomży.

Blisko 100 maturzystów zaproszonych na otwartą tylko dla nich i zorganizowaną przez Filharmonię Kameralną w Łomży specjalną próbę w Filharmonii miało okazje osobiście podpatrzeć w jaki sposób pracują muzycy przed koncertem oraz bezpośrednio od pana dyrygenta Jana Miłosza Zarzyckiego dowiedzieć się w jaki sposób muzycy przygotowują się do koncertu. W trakcie próby zaproszeni przez Filharmonię goście poznali zasady uczestnictwa w Programie oraz wysłuchali fragmenty utworów przygotowywanych do wieczornego koncertu.

Uczestnicy Programu w Łomży będą mogli wraz z osobą towarzyszącą bezpłatnie wybrać się na każdy z 13 koncertów organizowanych przez Filharmonię Kameralną w Łomży od paździrnika 2015 do czerwca 2016. Dodatkowo chętni będą mogli wziąć udział w tworzeniu nowego programu artystycznego FKWL oraz pozostałych 4 filharmonii biorących udział w Programie na rok 2016/2017 głosując w plebiscycie na utwory muzyki klasycznej. Trzy spośród dziesięciu najwyżej ocenionych utworów znajdą się w kolejnym sezonie w programie Filharmonii.

drukuj
[^]