Koszalin wciągnięty po raz pierwszy - Inauguracja Programu w Filharmonii Koszalińskiej - miniatura

9.10.2014 o godzinie 9:00 w Sali Koncertowej Filharmonii Koszalińskiej zainaugurowany został Program filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!
Jego pilotaż objął swym zasięgiem wszystkich maturzystów II Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego.

Ponad 200 maturzystów zaproszonych na otwartą tylko dla nich i zorganizowaną przez Filharmonię Koszalińską specjalną próbę w Filharmonii miało okazje osobiście podpatrzeć w jaki sposób pracują muzycy przed koncertem oraz bezpośrednio od dyrygenta Wojciecha Semerau-Siemianowskiego dowiedzieć się w jaki sposób muzycy przygotowują się do koncertu. W takcie próby zaproszeni przez Filharmonię goście poznali zasady uczestnictwa w Programie oraz wysłuchali fragmenty "Wariacji na temat K. Dębskiego" skomponowanych przez K. Dębskiego specjalnie na potrzeby programu filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!

Uczestnicy Programu w Koszalinie będą mogli wraz z osobą towarzyszącą bezpłatnie wybrać się na każdy z 20 koncertów organizowanych przez Filharmonię Koszalińską od października 2014 do czerwca 2015. W ramach Programu zostanie również rozpisany konkurs z nagrodami, w którym chętni maturzyści będą mogli podzielić się swoimi doświadczeniami z FK oraz przedstawić oczekiwania, jakie według nich powinna spełniać filharmonia, aby stać się bardziej dostępną dla młodych melomanów. Dodatkowo chętni będą mogli wziąć udział w tworzeniu nowego programu artystycznego Filharmonii Koszalińskiej oraz pozostałych 7 filharmonii biorących udział w Programie na rok 2014/2015 głosując w plebiscycie na utwory muzyki klasycznej. Trzy spośród dziesięciu najwyżej ocenionych utworów znajdą się w kolejnym sezonie w programie Filharmonii.