Koncert pod choinkę - miniatura

Koncert pod choinkę

Na zaproszenie Filharmonii Poznańskiej, 18 grudnia, o godz. 19, w Auli Uniwersyteckiej wystąpi zwycięzca XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina – Seong-Jin Cho. Dzięki współpracy Filharmonii Poznańskiej z Fundacją INEA oraz Radiem Merkury udział w tym wydarzeniu będą mogli wziąć nie tylko melomani zgromadzeni w sali koncertowej, ale także widzowie telewizji INEA oraz słuchacze Radia Merkury.

Koncertem Seon-Jin Cho Filharmonia Poznańska kończy swój cykl koncertów chopinowskich w tym roku. Na jej zaproszenie, w Poznaniu, w listopadzie, grali laureaci nagród: drugiej (Charles Richard-Hamelin) i trzeciej (Kate Liu, która dała także recital). Filharmonia Poznańska jest jedyną instytucją w kraju, w której w tym roku wszyscy laureaci pierwszych trzech nagród Konkursu Chopinowskiego grają z orkiestrą.

Już w najbliższy piątek w Auli UAM, podczas koncertu „Chopin pod choinkę” zabrzmi I Koncert fortepianowy e-moll op. 11 Fryderyka Chopina w wykonaniu 21-letniego pianisty z Korei. Orkiestrę Filharmonii Poznańskiej poprowadzi Tadeusz Strugała, jeden z najwybitniejszych polskich dyrygentów obchodzący właśnie 60-lecie swojej pracy artystycznej. W drugiej części wieczoru zabrzmi IV Symfonia B-dur op.60 Ludwiga van Beethovena.

Fundacja INEA powstała między innymi po to, by dzięki nowoczesnym technologiom pomagać w dotarciu z wiedzą, nauką czy kulturą do wszystkich zakątków Wielkopolski. Święta Bożego Narodzenia to czas dzielenia się tym, co najlepsze. Chcemy pod choinkę dać naszym abonentom prezent w postaci niezwykłego wydarzenia, w którym będą mogli uczestniczyć, nie wychodząc z domu. Taką możliwość będzie miało 150 tysięcy abonentów telewizji INEA, mogących oglądać koncert bez żadnych dodatkowych opłat – mówi Anna Kosińska, prezes Fundacji INEA, która jest mecenasem transmisji koncertu. Partnerem technologicznym jest INEA SA. Transmisję realizować będzie Telewizja WTK.

Koncert będzie transmitowany:
- w telewizji INEA na kanałach 900 i 901
- na stronie internetowej Filharmonii Poznańskiej: www.filharmoniapoznanska.pl
- na antenie Radia Merkury

Początek transmisji 18.12.2015 o godz. 19.00.

drukuj
[^]