Kielce po raz pierwszy!!!

18.09.2014 o godzinie 9:00 w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej zainaugurowany został Program filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!
Jego pilotaż objął swym zasięgiem wszystkich maturzystów II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Śniadeckiego.

Blisko 300 maturzystów zaproszonych na otwartą tylko dla nich i zorganizowaną przez Filharmonię Świętokrzyską specjalną próbę przez koncertem inaugurującym nowy sezon artystyczny w Filharmonii miało okazje osobiście podpatrzeć w jaki sposób pracują muzycy przed koncertem oraz bezpośrednio od Dyrektora Jacka Rogali dowiedzieć się w jaki sposób muzycy przygotowują się do koncertu. W takcie próby zaproszeni przez Filharmonię goście poznali zasady uczestnictwa w Programie oraz wysłuchali fragmenty utworu Modesta Musorgskiego Obrazki z wystawy.

Uczestnicy Programu w Kielcach będą mogli wraz z osobą towarzyszącą bezpłatnie wybrać się na każdy z 20 koncertów organizowanych przez Filharmonię Świętokrzyską od września 2014 do czerwca 2015. W ramach Programu zostanie również rozpisany konkurs z nagrodami, w którym chętni maturzyści będą mogli podzielić się swoimi doświadczeniami z FŚ oraz przedstawić oczekiwania, jakie według nich powinna spełniać filharmonia, aby stać się bardziej dostępną dla młodych melomanów. Dodatkowo chętni będą mogli wziąć udział w tworzeniu nowego programu artystycznego Filharmonii Świętokrzyskiej oraz pozostałych 7 filharmonii biorących udział w Programie na rok 2014/2015 głosując w plebiscycie na utwory muzyki klasycznej. Trzy spośród dziesięciu najwyżej ocenionych utworów znajdą się w kolejnym sezonie w programie Filharmonii.