Kielce po raz drugi!!! - miniatura

Kielce po raz drugi!!!

1 i 2.10.2015 o godzinie 9:00, w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej zainaugurowana została IV edycja Programu filharmonia/ostrożnie, wciąga!!! w Kielcach.

Ponad 500 maturzystów z sześciu kieleckich szkół ponadgimnazjalnych przyjęło zaproszenie na zorganizowaną i otwartą tylko dla nich próbę przez koncertem filharmonicznym. Każdy z jej uczestników miał okazje bezpośrednio od Dyrektora Jacka Rogali dowiedzieć się w jaki sposób muzycy przygotowują się do koncertu, a także jakie poszczególne brzmienia instrumentów wchodzą w skład całej orkiestry. W trakcie próby zaproszeni przez Filharmonię goście poznali zasady uczestnictwa w Programie oraz wysłuchali trzech utworów:

- W. A. Mozart – Uwertura do opery Wesele Figara, dyr. J. Rogala
- W. A. Mozart – Symfonia nr 39 cz. III, dyr. J. Rogala
- L. van Beethovena Symfonia C-dur op. 21 cz. IV (Finał) dyr. M. Wolińska

Uczestnicy spotkania mieli również niebywałą okazję posłuchania solowego występu altowiolistki Katarzyny Budnik-Gałązki - artystki-rezydentki Filharmonii Świętokrzyskiej.

Tegoroczni uczestnicy Programu w Kielcach będą mogli wraz z osobą towarzyszącą bezpłatnie wybrać się na każdy z 20 koncertów organizowanych przez Filharmonię Świętokrzyską w okresie od października 2015 do maja 2016. Dodatkowo chętni maturzyści będą mogli wziąć udział w tworzeniu nowego programu artystycznego Filharmonii Świętokrzyskiej oraz pozostałych 5 filharmonii biorących udział w Programie na rok 2016/2017 głosując w plebiscycie na utwory muzyki klasycznej. Trzy spośród dziesięciu najwyżej ocenionych utworów znajdą się w kolejnym sezonie w programie Filharmonii. Plebiscyt rusza 1.11.2015 roku.

W tym roku Filharmonia Świętokrzyska jeszcze bardziej otwiera się na uczestników Programu filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!, zainteresowanym oferują następujące możliwości:

-ZWIEDZANIE KULIS FILHARMONII

-BEZPŁATNY UDZIAŁ W PRÓBACH DO KONCERTU

-UDZIAŁ W PRÓBACH DO KONCERTÓW FAMILIJNYCH

-UDZIAŁ W KONCERTACH FAMILIJNYCH JAKO ANIMATOR ZABAW

-OSOBOM NAJBARDZIEJ ZAANGAŻOWANYM UMOŻLIWIENIE SPOTKANIE Z SOLISTĄ BIORĄCYM UDZIAŁ W KONCERCIE

Zaś jako Bonus dorzuca możliwość bezpłatnego udziału w projekcji filmu KOPIA MISTRZA w reżyserii AGNIESZKI HOLLAND 7 października 2015, środa, g. 18.30, sala koncertowa.
ZAPRASZAMY!

Lista szkół, które zgłosiły udział w tegorocznej edycji Programu:

  1. 1. I Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego
  1. 2. II Liceum Ogólnokształcące im. J. Śniadeckiego
  1. 3. V Liceum Ogólnokształcące im. ks. P. Ściegiennego
  1. 4. Zespół Szkół Ekonomicznych Nr 1 im. M. Kopernika, Technikum Nr 6
  1. 5. Zespół Szkół Mechanicznych im. gen. W. Sikorskiego, Technikum Nr 2
  1. 6. Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego, Technikum Nr 3

Za niespełna dwa tygodni widzimy się w Lublinie i Białymstoku, do zobaczenia!

fot. J. Roguz

drukuj
[^]