III Konwencja Muzyki Polskiej - miniatura

III Konwencja Muzyki Polskiej

W dniach 15 do 17 maja 2017 roku w Bibliotece Narodowej w Warszawie odbędzie się III Konwencja Muzyki Polskiej.
Pierwszego dnia wygłoszone zostaną referaty otwierające oraz zaprezentowane zostaną wybrane projekty muzyczne narodowych instytucji kultury (IMiT, NIFC, IAM, PWM) oraz Polskiej Rady Muzycznej i Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Odbędzie się także prezentacja wyników badań dotyczących powszechnej edukacji muzycznej w Polsce oraz przedstawione zostaną propozycje działań animacyjnych w tym obszarze. Drugiego dnia odbędą się równoległe, otwarte dla publiczności panele dyskusyjne, prowadzone przez zaproszonych moderatorów. Trzeciego dnia nastąpi podsumowanie dyskusji panelowych, po którym odbędzie się dyskusja plenarna. Szczegółowy program Konwencji dostępny jest na stronie www.konwencjamuzyki.pl.

Konwencja skierowana jest do przedstawicieli środowiska muzycznego: kompozytorów, artystów wykonawców, muzykologów i teoretyków muzyki, dziennikarzy i krytyków, przedstawicieli instytucji muzycznych i organizacji pozarządowych, a także studentów i melomanów. Cztery panele odbywają się w ramach przygotowań do Ogólnopolskiej Konferencji Kultury (Wrocław, 5 czerwca 2017).

Z radością informujemy również, że dla osób, które nie będą obecne na Konwencji przygotowaliśmy transmisję on-line z pierwszego i trzeciego dnia. Początek transmisji: 15 maja o godzinie 12:00, 17 maja o godzinie 10:00. Drugi dzień z panelami dyskusyjnymi zostanie nagrany i udostępniony w formie audio po zakończeniu Konwencji.

Transmisja dostępna pod adresem transmisja.konwencjamuzyki.pl oraz na kanale IMITpolska na Youtube