Gorzowscy maturzyści ponownie wciągnięci! - miniatura

Gorzowscy maturzyści ponownie wciągnięci!

21.09.2017 o godzinie 10:00, w Sali Koncertowej Filharmonii Gorzowskiej odbyło się spotkanie inaugurujące Program filharmonia/ostrożnie, wciąga!!! w Gorzowie Wielkopolskim.

Ponad 400 maturzystów z ośmiu gorzowskich szkół ponadgimnazjalnych przyjęło zaproszenie na zorganizowaną i otwartą tylko dla nich próbę przed koncertem filharmonicznym. Każdy z jej uczestników miał okazje podpatrzeć Pana dyrygenta Jacka Kraszewskiego przy pracy oraz posłuchać fragmentów suity orkiestrowej Szeherezada op. 35 Rimskiego-Korsakowa.

Tegoroczni uczestnicy Programu w Gorzowie Wielkopolskim będą mogli wraz z osobą towarzyszącą bezpłatnie wybrać się na każdy z 14 koncertów organizowanych przez Filharmonię Gorzowską w okresie od września 2017 do czerwca 2018. Dodatkowo chętni maturzyści będą mogli wziąć udział w tworzeniu nowego programu artystycznego Filharmonii Gorzowskiej oraz pozostałych 8 filharmonii biorących udział w Programie na rok 2018/2019 głosując w plebiscycie na utwory muzyki klasycznej. Trzy spośród dziesięciu najwyżej ocenionych utworów znajdą się w kolejnym sezonie w programie Filharmonii. Głosu w plebiscycie można oddawać do 31.01.2018 roku.

Filharmonia Gorzowska zaprasza również na zwiedzanie budynku Filharmonii. Chęć przyjrzenia się Filharmonii od kuchni można zgłaszać telefonicznie pod nr telefonu (95) 739 27 16, (95) 739 27 28.