Filharmonia wciąga w Toruniu - miniatura

Filharmonia wciąga w Toruniu

16.09.2016 w SKK Jordanki w Toruniu ponad 200 maturzystów I LO w Toruniu wzięło udział w inauguracji pilotażowej edycji Programu w Toruniu, realizowanego we współpracy z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną.

Każdy z uczestników otwartej próby miał okazje przyjrzeć się nie tylko pracy nowego dyrektora artystycznego Macieja Smolija, ale także bezpośrednio od niego dowiedzieć się w jaki sposób prowadzone są prace nad wieczornym koncertem. W trakcie próby zaproszeni przez Filharmonię goście poznali zasady uczestnictwa w Programie oraz wysłuchali fragmentów Szecherezady Mikołaja Rimskiego Korsakowa.

Tegoroczni uczestnicy Programu w Toruniu będą mogli wraz z osobą towarzyszącą bezpłatnie wybrać się na każdy z 10 koncertów organizowanych przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną w okresie od września 2016 do czerwca 2017. Dodatkowo chętni maturzyści będą mogli wziąć udział w tworzeniu nowego programu artystycznego Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz pozostałych 7 filharmonii biorących udział w Programie na rok 2017/2018 głosując w plebiscycie na utwory muzyki klasycznej. Trzy spośród dziesięciu najwyżej ocenionych utworów znajdą się w kolejnym sezonie w programie Filharmonii. Plebiscyt rusza 1.11.2015 roku.

drukuj
[^]