Filharmonia wciąga w Białymstoku - miniatura

Filharmonia wciąga w Białymstoku

23.09.2016 o godzinie 9:30, w Sali Koncertowej Filharmonii Podlaskiej przy ul. Podleśnej 2 odbyło się pierwsze z trzech spotkań inaugurujących V edycję Programu filharmonia/ostrożnie, wciąga!!! w Białymstoku.

W tegorocznej edycji programu swój udział potwierdziło ponad 1000 maturzystów z trzynastu białostockich szkół ponadgimnazjalnych

Tegoroczni uczestnicy Programu w Białymstoku będą mogli wraz z osobą towarzyszącą bezpłatnie wybrać się na każdy z 20 koncertów organizowanych przez Operę i Filharmonię Podlaską w okresie od września 2016 do czerwca 2017. Dodatkowo chętni maturzyści będą mogli wziąć udział w tworzeniu nowego programu artystycznego Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz pozostałych 7 filharmonii biorących udział w Programie na rok 2017/2018 głosując w plebiscycie na utwory muzyki klasycznej. Trzy spośród dziesięciu najwyżej ocenionych utworów znajdą się w kolejnym sezonie w programie Filharmonii. Plebiscyt rusza 1.11.2015 roku.

Z racji dużego zainteresowania Programem w Białymstoku w bieżącym sezonie Instytut Muzyki i Tańca postanowił po raz kolejny zaprosić młodzież z klas maturalnych do skorzystania z oferty koncertowej Filharmonii (bez rezygnacji ze szkolnych obowiązków!) organizując dodatkowe spotkanie inaugurujące program w OiFP. Spotkanie to odbędzie się 4.11.2016 o godzinie 9:30 w Sali Koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Podleśnej.
Na zapisy szkół czekamy do 21.10.2016 roku.

fot. M.Heller

drukuj
[^]