Filharmonia wciąga maturzystów w Elblągu - miniatura

Filharmonia wciąga maturzystów w Elblągu

W zainaugurowanej w środę, 13.09.2017 szóstej edycji programu filharmonia/ostrożnie, wciąga!!! udział wzięło blisko 300 maturzystów z 9 szkół średnich z Elbląga. Każdy z nich wziął udział w mini koncercie zorganizowanym specjalnie dla nich przez Elbląską Orkiestrę Kameralną podczas którego mieli okazję osobiście podpatrzeć w jaki sposób pracują muzycy orkiestry i wysłuchać Hadriana Filipa Tabęckiego wraz z Elbląską Orkiestrą Kameralną. Artyści zaciekawili elbląską młodzież niecodziennym wykonaniem tematów z muzyki filmowej z „Titanica", „Ojca chrzestnego" czy „Jamesa Bonda".

Uczestnicy Programu w Elblągu będą mogli wraz z osobą towarzyszącą bezpłatnie wybrać się na każdy z 11 koncertów organizowanych przez Elbląską Orkiestrę Kameralną od września 2017 do czerwca 2018. Dodatkowo chętni maturzyści będą mogli wziąć udział w tworzeniu nowego programu artystycznego Elbląskiej Orkiestry Kameralnej oraz pozostałych 8 filharmonii biorących udział w Programie na rok 2018/2019 głosując w plebiscycie na utwory muzyki klasycznej. Trzy spośród dziesięciu najwyżej ocenionych utworów znajdą się w kolejnym sezonie w programie Filharmonii. Głosu w plebiscycie można oddawać do 31.01.2017 roku.

fot. Fot. Michał Skroboszewski