Filharmonia Opolska po raz pierwszy! - miniatura

Filharmonia Opolska po raz pierwszy!

24.10.2017 roku w Sali Koncertowej Filharmonii Opolskiej w inauguracji pilotażowej edycji programu "filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!" udział wzięli uczniowie klas maturalnych Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 2 Opolu.

Ponad 250 uczniów klas trzecich zaproszonych na otwartą i zorganizowaną tylko dla nich specjalną próbę w Filharmonii miało okazje osobiście podpatrzeć w jaki sposób pracują muzycy orkiestry pod batutą Przemysława Neumanna i w jaki sposób przygotowują się do koncertu. W takcie próby zaproszeni przez Filharmonię goście poznali zasady uczestnictwa w Programie oraz wysłuchali fragmentów suity z balety Jezioro Łabędzie Piotra Czajkowskiego.

Uczestnicy Programu w Opolu będą mogli wraz z osobą towarzyszącą bezpłatnie wybrać się na każdy z 10 koncertów organizowanych przez Filharmonię od listopada 2017 do maja 2018. Dodatkowo chętni maturzyści będą mogli wziąć udział w tworzeniu nowego programu artystycznego Filharmonii Opolskiej oraz pozostałych 8 filharmonii biorących udział w Programie na rok 2018/2019 głosując w plebiscycie na utwory muzyki klasycznej. Trzy spośród dziesięciu najwyżej ocenionych utworów znajdą się w kolejnym sezonie w programie Filharmonii. Głosy w plebiscycie można oddawać do 31.01.2018 roku.

fot. Jan Roguz