Filharmonia Łódzka po raz pierwszy! - miniatura

Filharmonia Łódzka po raz pierwszy!

12.10.2017 roku w Sali Koncertowej Filharmonii Łódzkiej w inauguracji pilotażowej edycji programu "filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!" udział wzięli uczniowie klas maturalnych XXVI Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi.

Ponad 150 uczniów klas trzecich zaproszonych na otwartą i zorganizowaną tylko dla nich specjalną próbę w Filharmonii miało okazje osobiście podpatrzeć w jaki sposób pracują muzycy orkiestry pod batutą Agnieszki Nagórki i w jaki sposób przygotowują się do koncertu. W takcie próby zaproszeni przez Filharmonię goście poznali zasady uczestnictwa w Programie oraz wysłuchali fragmentów Symfonii D-dur KV 297 „Paryskiej” W. A. Mozarta.

Uczestnicy Programu w Łodzi będą mogli wraz z osobą towarzyszącą bezpłatnie wybrać się na każdy z 19 koncertów organizowanych przez Filharmonię od października 2017 do czerwca 2018. Dodatkowo chętni maturzyści będą mogli wziąć udział w tworzeniu nowego programu artystycznego Filharmonii w Łodzi oraz pozostałych 8 filharmonii biorących udział w Programie na rok 2018/2019 głosując w plebiscycie na utwory muzyki klasycznej. Trzy spośród dziesięciu najwyżej ocenionych utworów znajdą się w kolejnym sezonie w programie Filharmonii. Głosu w plebiscycie można oddawać do 31.01.2018 roku.

fot. Z archiwum Filharmonii Łódzkiej. Fot. Krzysztof Leduchowski