Dokonaliście wyboru! - miniatura

Dokonaliście wyboru!

28.02.2017 zakończono głosowanie w plebiscycie utworów, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w programach koncertowych filharmonii biorących udział w programie „filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!"

Uczestnicy plebiscytu wybrali następujące utwory, które znajdą się w repertuarach filharmonii w kolejnym sezonie artystycznym

Białystok, Opera i Filharmonia Podlaska

1. Ludwig van Beethoven - III Symfonia „Eroica"

2. Samuel Barber - Uwertura „Szkoła skandali"

3. Jean Sibelius - V Symfonia

Elbląg, Elbląska Orkiestra Kameralna

1. Piotr Czajkowski - Sekstet smyczkowy d-moll op. 70 „Souvenir de Florence"

2. Arnold Schnittke - Concerto grosso nr 1 na dwoje skrzypiec, klawesyn, preperowany fortepian i smyczki

3. Mikołaj Górecki - Koncert na klawesyn (fortepian) i orkiestrę smyczkową op. 40

Gorzów Wielkopolski, Filharmonia Gorzowska

1. Nikołaj Rimsky-Korsakov - Scheherazada op. 35

2. Antonín Dvořák - Serenada na smyczki E-dur Op. 22

3. Antonio Vivaldi - Cztery Pory Roku

Kielce, Filharmonia Świętokrzyska

1. Piotr Czajkowski – II Koncert fortepianowy G-dur op. 44

2. Charles Gounod – muzyka baletowa z opery „Faust"

3. Dymitr Szostakowicz – I Symfonia f-moll op. 10

Lublin, Filharmonia Lubelska

1. Fryderyk Chopin – I Koncert fortepianowy e-moll op.11

2. Henryk Wieniawski – Fantazja na tematy z opery „Faust” Gounoda op.20

3. Ludwik van Beethoven – Twory Prometeusza – balet op. 43

Szczecin, Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie

1. Siergiej Rachmaninow - Symfonia e moll nr 2, op. 27

2. Danny Elfman - „Muzyka z filmu Batman" Main Theme

3. Felix Mendelssohn Bartholdy - Symphony No. 2 in B-Flat Major, Op. 52, „Lobgesang"

Toruń, Toruńska Orkiestra Symfoniczna

1. Camil Saint - Saens - Taniec Szkieletów

2. Giuseppe Verdi - Uwertura do opery „Moc przeznaczenia"

3. Leonard Bernstein - Trzy Tańce z „On the Town"

Pośród osób, które oddały swój głos w plebiscycie rozlosujemy nagrody. Niebawem opublikujemy listę zwycięzców.

drukuj
[^]