Białystok po raz drugi

Ponad 800 maturzystów z 14 nieartystycznych ponadgimnazjalnych szkół powszechnych w Białymstoku.

Tyle właśnie osób wzięło udział w Inauguracji III Edycji Programu filharmonia/ostrożnie, wciąga!!! 23 i 24.10.2014 r. w Filharmonii Podlaskiej.

Zebrani w Sali Koncertowej Filharmonii Podlaskiej uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w zorganizowanych specjalnie dla nich otwartych próbach poprzedzających jeden z koncertów jubileuszowego, 60-tego sezonu artystycznego Filharmonii Podlaskiej. W trakcie próby oprócz informacji dotyczących zasad uczestnictwa w Programie młodzi goście Filharmonii Podlaskiej usłyszeli skomponowany specjalnie dla potrzeb Programu filharmonia/ostrożnie, wciąga!!! utwór autorstwa Krzesimira Dębskiego pt. Wariacje na temat K. Dębskiego, którego premierowe wykonanie miało miejsce przed lubelską publicznością 19.09.2014 w trakcie koncertu inaugurującego nowy sezon artystyczny Filharmonii Lubelskiej.

Uczestnicy Programu w Białymstoku będą mogli wraz z osobą towarzyszącą bezpłatnie wybrać się na każdy z 20 koncertów objętych Programem, a organizowanych przez Filharmonię Podlaską od października 2014 do czerwca 2015. W ramach Programu zostanie również rozpisany konkurs z nagrodami, w którym chętni maturzyści będą mogli podzielić się swoimi doświadczeniami z FP oraz przedstawić oczekiwania, jakie według nich powinna spełniać filharmonia, aby stać się bardziej dostępną dla młodych melomanów. Dodatkowo chętni będą mogli wziąć udział w tworzeniu nowego programu artystycznego Filharmonii Podlaskiej oraz pozostałych 7 filharmonii biorących udział w Programie głosując w plebiscycie na utwory muzyki klasycznej. Trzy spośród dziesięciu najwyżej ocenionych utworów znajdzie się w kolejnym sezonie artystycznym (2015/2016) w programie Filharmonii.

Lista szkół, które zgłosiły chęć uczestniczenia w III Edycji Programu filharmonia/ostrożnie, wciąga!!! w Białymstoku:

- Zespół Szkół Elektrycznych im. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku
- Zespół Szkół Gastronomicznych w Białymstoku
- Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. kpt. Władysława Wysockiego w Białymstoku
- I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Białymstoku
- II Liceum Ogólnokształcące im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Białymstoku
- III Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 3 w Białymstoku
- IV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Białymstoku
- V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Białymstoku