900 maturzystów w Kielcach - miniatura

900 maturzystów w Kielcach

23.09.2016 w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej zainaugurowana została V edycja Programu filharmonia/ostrożnie, wciąga!!! w Kielcach.

Blisko 900 maturzystów z trzynastu kieleckich szkół ponadgimnazjalnych przyjęło zaproszenie na zorganizowaną i otwartą tylko dla nich próbę przez koncertem filharmonicznym. Każdy z jej uczestników miał okazje bezpośrednio od Dyrektora Jacka Rogali dowiedzieć się w jaki sposób muzycy przygotowują się do koncertu, a także jakie poszczególne brzmienia instrumentów wchodzą w skład całej orkiestry. W trakcie próby zaproszeni przez Filharmonię goście poznali zasady uczestnictwa w Programie oraz wysłuchali fragmentów trzech utworów:

Karol Kurpiński „Uwertura Jadwiga, Królowa Polska”
Jean Sibelius „Koncert skrzypcowy d-moll op.47”
lgor Strawiński „l Symfonia Es-dur”

Tegoroczni uczestnicy Programu w Kielcach będą mogli wraz z osobą towarzyszącą bezpłatnie wybrać się na każdy z 20 koncertów organizowanych przez Filharmonię Świętokrzyską w okresie od września 2016 do czerwca 2017. Dodatkowo chętni maturzyści będą mogli wziąć udział w tworzeniu nowego programu artystycznego Filharmonii Świętokrzyskiej oraz pozostałych 7 filharmonii biorących udział w Programie na rok 2017/2018 głosując w plebiscycie na utwory muzyki klasycznej. Trzy spośród dziesięciu najwyżej ocenionych utworów znajdą się w kolejnym sezonie w programie Filharmonii. Plebiscyt rusza 1.11.2016 roku.

W tym roku Filharmonia Świętokrzyska jeszcze bardziej otwiera się na uczestników Programu filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!, zainteresowanym oferują następujące możliwości:

- zwiedzania kulis filharmonii dla uczestników Programu,
- bezpłatny udział w próbach do koncertu dla uczestników Programu,
- udział w próbach do koncertów familijnych,
- zniżki na koncerty kameralne dla uczestników Programu
- udział w koncertach familijnych jako animator zabaw,
- umożliwienie osobom najbardziej zaangażowanym spotkania z solistą biorącym udział w koncercie

fot. J. Roguz

drukuj
[^]