5 edycja za nami - miniatura

5 edycja za nami

Dobiegła końca piąta edycja programu „filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca, który zachęca uczniów klas maturalnych do udziału w koncertach symfonicznych lokalnych filharmonii.

Idea Programu zrodziła się w 2012 roku w Instytucie Muzyki i Tańca. Opiera się na obserwacjach sal koncertowych filharmonii w Polsce, z których wynika, że pośród osób korzystających z oferty filharmonii przeważającą większość stanowią osoby w wieku powyżej 30 roku życia oraz uczniowie szkół muzycznych, bądź młodzież mająca ze szkołami muzycznymi jakieś doświadczenia. Program „filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!” powstał po to, by obraz ten nieco odmienić.

W zakończonej w czerwcu 2017 roku piątej edycji program „filharmonia/ostrożnie wciąga!!!” trafił do 10 miast: Lublina, Puław, Kielc, Buska Zdroju, Białegostoku, Łap, Gorzowa Wielkopolskiego, Szczecina, Elbląga i Torunia. W otwartych próbach inaugurujących program w poszczególnych miastach udział wzięło 4810 uczniów z 60 szkół, które zgłosiły się do programu. Z oferty programu tj. z darmowych biletów na koncerty symfoniczne w siedmiu filharmoniach w Polsce skorzystało 1664 uczniów klas maturalnych, którzy odebrali 8950 biletów na koncerty objęte programem. Uczestnicy tej edycji odwiedzili filharmonie 4411 razy i wysłuchali 142 koncertów.
Piąta edycja programu okazała się rekordową w wielu obszarach.

Obecnie trwają prace nad kolejną, szóstą edycją programu. Liczymy, że zapał z jakim wchodzą w program kolejne roczniki maturzystów pozwoli nam w nadchodzącym roku przekroczyć liczbę 10 000 biletów wydanych na koncerty symfoniczne w jednym sezonie a średnia wieku na filharmonicznej widowni obniży się na stałe.

drukuj
[^]