1200 uczniów na próbach w Lublinie - miniatura

1200 uczniów na próbach w Lublinie

28 i 29 września w Sali Koncertowej Filharmonii Lubelskiej, odbyły się dwa spotkania inaugurujące VI edycję Programu filharmonia/ostrożnie, wciąga!!! w Filharmonii Lubelskiej.

Blisko 1200 maturzystów z dziesięciu lubelskich szkół ponadgimnazjalnych przyjęło zaproszenie na zorganizowaną i otwartą tylko dla nich próbę przed koncertem filharmonicznym. Każdy z jej uczestników miał okazje przyjrzeć się nie tylko pracy dyrygenta Piotra Wajraka , ale także bezpośrednio od niego dowiedzieć się w jaki sposób prowadzone są prace nad koncertem. W trakcie próby zaproszeni przez Filharmonię goście poznali zasady uczestnictwa w Programie oraz wysłuchali fragmentów IX Symfonii e- moll Z Nowego Świata op. 95 Antonego Dvořáka.

Tegoroczni uczestnicy Programu w Lublinie będą mogli wraz z osobą towarzyszącą bezpłatnie wybrać się na każdy z 14 koncertów organizowanych przez Filharmonię Lubelską w okresie od września 2017 do czerwca 2018. Dodatkowo chętni maturzyści będą mogli wziąć udział w tworzeniu nowego programu artystycznego Filharmonii Lubelskiej oraz pozostałych 8 filharmonii biorących udział w Programie na rok 2018/2019 głosując w plebiscycie na utwory muzyki klasycznej. Trzy spośród dziesięciu najwyżej ocenionych utworów znajdą się w kolejnym sezonie w programie Filharmonii. Plebiscyt rusza 1.11.2017 roku.

fot. Jan Roguz