1000 osób na inauguracji w Filharmonii Lubelskiej - miniatura

1000 osób na inauguracji w Filharmonii Lubelskiej

15.09.2016 w Sali Koncertowej Filharmonii Lubelskiej, odbyły się dwa spotkania inaugurujące V edycję Programu filharmonia/ostrożnie, wciąga!!! w Filharmonii Lubelskiej.

Blisko 1000 maturzystów z trzynastu lubelskich szkół ponadgimnazjalnych przyjęło zaproszenie na zorganizowaną i otwartą tylko dla nich próbę przed koncertem filharmonicznym. Każdy z jej uczestników miał okazje przyjrzeć się nie tylko pracy dyrygenta Zygmunta Rycherta, ale także bezpośrednio od niego dowiedzieć się w jaki sposób prowadzone są prace nad koncertem. W trakcie próby zaproszeni przez Filharmonię goście poznali zasady uczestnictwa w Programie oraz wysłuchali następujących utworów fragmentów utworów:

Piotr Czajkowski – Marsz słowiański
Anton Dvorak – VI Symfonia

Tegoroczni uczestnicy Programu w Lublinie będą mogli wraz z osobą towarzyszącą bezpłatnie wybrać się na każdy z 10 koncertów organizowanych przez Filharmonię Lubelską w okresie od września 2016 do maja 2017. Dodatkowo chętni maturzyści będą mogli wziąć udział w tworzeniu nowego programu artystycznego Filharmonii Lubelskiej oraz pozostałych 7 filharmonii biorących udział w Programie na rok 2017/2018 głosując w plebiscycie na utwory muzyki klasycznej. Trzy spośród dziesięciu najwyżej ocenionych utworów znajdą się w kolejnym sezonie w programie Filharmonii. Plebiscyt rusza 1.11.2015 roku.

W tym roku Filharmonia Lubelska jeszcze bardziej otwiera się na uczestników Programu filharmonia/ostrożnie, wciąga!!! Chętnym i zainteresowanym daje możliwość bezpośredniego spotkania się zarówno z muzykami orkiestry jak i solistami i dyrygentami po wieczornych koncertach.

Lista szkół, które zgłosiły udział w tegorocznej edycji Programu:

I Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica
II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego
III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej
IV Liceum Ogólnokształcące im. Stefanii Sempołowskiej
IX Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
VIII Liceum Ogólnokształcące im. Z. Nałkowskiej
Zespół Szkół Nr 1 XV LO
Zespół Szkół im. Św. St. Kostki XXI LO w Lublinie
Zespół Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego im. Gen. F. Kleeberga XII LO
Zespół Szkół nr 5 XXIV LO
Szkół Ekonomicznych im. A.J. Vetterów
Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych XIV LO Profilowane
Prywatna Szkoła Podstawowa Paderewski w Lublinie Międzynarodowe Liceum Paderewski

fot. J. Roguz

drukuj
[^]